Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha számítógépről hallgatok...

Ha számítógépről hallgatok zenét, rendes erősítőn keresztül, 2 bölény nagy hangfallal, akkor megéri külön hangkártyát venni emiatt, vagy elég az alaplapi integrált, amiről most megy?

Figyelt kérdés
A kérdés tehát adott, lenne-e hallható minőségbeli különbség?

2020. nov. 25. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ milyen kategóriás az erősítő, meg mit akarsz rajta hallgatni. Egy belépő szintű erősítőn mp3-at, YouTubet, Spotify és társait (Tidal kivételével) akarsz hallgatni, akkor tökéletesen megfelel az alaplapi is. Ha egy minőségi cucc amin CD-t, vagy arról veszteségmentesen származó anyagot, esetleg annál jobb minőségű anyagot (96kHz/24bit) akarsz hallgatni, akkor megéri külső hangkártyára beruházni. Ha pedig audiofil kategória, nem kérdés. Ott már a kábel se mindegy amivel összekötöd.
2020. nov. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2db JVC SX-A7 hangfal, 150W / 240 W Music, 6 Ω Impedance

JVC A-X500V erősítő

AudioQuest SLiP-DB 16/4 kábelek az erősítő és a hangfalak között

KáCsa KCE-65 kábel a PC meg az erősítő között


Audiofil nem vagyok, vagyis hát félig meddig, de azért szeretem a zenét, meg ha szépen szól, ezért is szereztem a fenti setupot. Pontosabban eddig is megvolt, nagyapámé volt, apám tárolta a padláson, én meg hónom alá csaptam. Meg még egy Technics SL-D1 lejátszót is beraktam a zsákba, ha már lúd legyen kövér címen. Van pár bakelitem, aztán meghallgatnám már őket.

2020. nov. 25. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:

van különbség!

én a laptopomhoz vettem annó plusz hangkártyát és leesett az állam mennyivel jobban szólt mint az alaplapi.

2020. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:
Ha gépről szeretnél komolyabb minőségű zenét, (nem streamelt vagy mp3), akkor egy asztali USB-s DAC-ot javasolnék inkább, az erősítő és a pc közé. De lehet maradnék a “bakelit lemezeknél” :))
2020. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Oda már Apogee kell gyerekek...
2020. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én csak zenehallgatásra nem vennék, viszont ha fel is veszel valamit, vagy van valami zenei kütyüd, akkor már érdemes.
2020. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!