Ric Hard083 kérdése:

Az mennyire éri meg, hogy rendelek olcsón elektronikus eszközöket (jelen esetben hangszórókat) és eladom drágábban?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy ha van valamilyen akció megbízható oldalakon (Aliexpress, Banggood) akkor onnan rendelek és itthon eladom (mondjuk jófogáson) drágábban, hogy legyen némi jutalék, de még mindig olcsóbban, mint itthon meglehetne venni. Így nekem is jó, mert a különbséget megtarthatom, illetve azok akik nem mernek vagy nem tudnak külföldről rendelni, ők is megkapják olcsóbban, mintha mondjuk Emagon kéne megvenniük.

2020. dec. 17. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok cég csinálja ezt

találd meg a piaci rész és hajrá!

2020. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden kereskedő ezt teszi
2020. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Végül is a kereskedelem arról szól, hogy veszel valamit olcsóbban és eladod drágábban. Viszont nincs hozzáadott érték. Ne csináld nagyban.
2020. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Számolj azzal, hogy 1-2 hónap mire megérkezik valami, tehát kell raktárkészletednek lenni - előre ki kell fizetned sokat és ha nem veszi senki akkor ott áll majd a pénzed a hangszórókban.

Ha a hangszórókat kifogják a vámon akkor már buktad is a nyereségedet.

Ha sokszor rendelsz az is fel fog tűnni a vámosoknak.

Ezt úgy éri meg csinálni hogy veszel egy egész konténernyi cuccot. akkor mondjuk egy 5 milliós befektetésből csinálsz 5,5-6-ot talán. De ehhez ugye kell lennie 5 milládnak...

2020. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából 15 éves vagyok és csak kicsiben gondolkodok, mint például 5-6 ezer Ft nyereség/ termék. ÉS egyszerre max ilyen 4-5 termék lenne úton vagy itthon
2020. dec. 17. 20:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Trump is kicsiben kezdte! :D


Esetedben szerintem a legnagyobb probléma a VÁM.

Ha nagy a csomag általában kifogják és már rá is dobják a VÁM-ot és az ÁFÁ-t...

2020. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kb. mekkora ár felett szokták rátenni a VÁM-ot?
2020. dec. 17. 20:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak mert egyszerre nem rendelnék mondjuk 50 000Ft felett amúgy sem
2020. dec. 17. 20:48
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


van viszont egy ilyen dolog is: (pdf)

[link]

2020. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól értem akkor ha a tesómat megkérem, hogy rendelje meg nekem ( csak a kártyája adatait használom fel, az e-mail cím, a telefonszám és az oldalon az account is az enyémek) akkor utána neki már nem lesz semmi dolga az egésszel kapcsolatban? Mert ha jól értettem akkor ha tesznek is rá ÁFA-t vagy VÁM-ot akkor azt a postásnak kell kifizetnem amikor kihozza a csomagot. (bocs ha hülye a kérdés)
2020. dec. 17. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!