Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kinek van tapasztala Audio-Tec...

Kinek van tapasztala Audio-Technica fejhallgatókkal?

Figyelt kérdés
A jövőben tervezek beruházni egy Audio-Technica ATH-M30x -be, főleg (elektronikus) zenére használom majd telefonnal "hajtva" esetleg néha pc -vel (alaplapi hangkártyával).

2020. dec. 19. 14:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha valakit esetleg érdekel, egy Sennheiser HD 4.20 -at fogok váltani.
2020. dec. 19. 14:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó fejhallgató, de nem javaslom egyértelműen a cserét.

A Sennheisered 18 ohmos, az AT 47. Ugyanolyan meghajtás mellett 2,6x a teljesítménye a mostaninak.

Bár az egyiknél 118 dB hangnyomást adtak meg 1 V-ra, 18ohmon ez 55 mW

Az AT-nál 96dB, 1mW-nál. Nincs kedvem számolgatni, mert biztos elrontom...

A Sh. 1 mW-nál 100,5 dB hangnyomást produkálna, tehát az AT valamivel halkabb lesz. A hangja viszont jobb. A jobb alatt azt értem, hogy semlegesebb. Monitor füles, erre való. Nem kellemesebben kell szólnia, hanem minél semlegesebben.

2020. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ #2, esetleg tudnál javasolni mobillal is megfelelően megszólaltatható darabot?
2020. dec. 19. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki, lehet hogy elegendő lesz a hangereje.
2020. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 savanyújóska ***** válasza:
Tippre elég lesz, nekem egy M50-em van (a régi, nem az M50x), és az is bőven elmegy egy mobilról, és amennyire láttam az M30x annak a kistesója. Ha van rá keret, szerintem az M50(x) ár-érték arányban jobb lehet. Plusz mivel over-ear elég jól szigetel, az M50 BKV-n olyan 40-60%-os hangerőn nekem bőven jó volt. (Igaz, akkor az átlagnál jóval halkabban halgattam zenét.) Egyébként fülesek között is körbenézhetsz, ha a füled bírja, ott azért már 15000 körül vannak az M50-el összemérhető darabok. (Pl. Prohardver milyen fülhallgatót vegyek/milyen fejhallgatót vegyekl
2020. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából én ragaszkom a fejhallgatóhoz. Korábban használtam fülhallgatókat, de ezek elég rövid ideig (ált fél évet) működtek. Régóta gondolkoztam már egy Audio-technika ATH modellen, de vannak kétségeim pl. a hangnyomás tekintetében a régóta Sennheiserem és mondjuk az M30x között elég nagy eltérés van, ebből arra tudtam következtetni mint az első hozzászóló, hogy nem fogom tudni normálisan kihajtani telefonnal.
2020. dec. 19. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, otthon Sennheiserről váltottam AT-ra a hifimnél, és nem bántam meg. Igaz, két fejhallgatót vettem, egy nyitott, lágy, meleg hangút zenét hallgatni, és egy ilyen zárt monitor fejhallgatót a hangvágáshoz.
2020. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!