Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy fülhallgatóval elérhető...

Egy fülhallgatóval elérhető ugyan olyan hangzás mint amire egy fejhallgató képes?

Figyelt kérdés
A fejhallgatók sokkal jobban szólnak, szerintem ez főleg a méret miatt van és ezért tudnak jobb hangot adni. Vannak olyan fülhallgatók amivel hasonló minőséget lehet elérni?

2020. dec. 30. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem.

Egy fejhallgatónak sokkal nagyobb a membránfelülete, más a kialakítása, máshogy mozgatja meg a levegőt, mint a fülhallgató.


Jó minőséget el lehet érni fülhallgatóval is, de egy bizonyos szint felett csak a fejhallgató.

(Persze ez egyik esetében sem az alacsony árkategória)

2020. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai határai vannak elsősorban, de nyilván erősen függ attól hogy milyen fejhallgatóról van szó.

Mert ott vannak pl. a felső kategóriás nyílt fejhallgatók nagy térrel, olyan részletességgel amit valószínű egyik fülhallgató sem nyújt.(HD600 pl.)

De nyilván az meg nem tudja felvenni egy komolyabb 7.1-es rendszerrel a versenyt, szintén fizikai korlátok miatt.

Szóval a kérdésre a válasz persze általánosságban nem.

De a gyakorlatban függ attól hogy minél kell jobbnak lennie, a legtöbb divatfejhallgatónál(mint az olcsóbb Sony-k vagy JBL-k)simán lehet jobb egy SoundMagic E10 relatív hangminőséget tekintve.

Amúgy meg nem nagyon összevethető persze, mert jóval kisebb a tere és ez befolyásolja a hangzást is nagyban.

2020. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt figyeltem meg, hogy az emberek inkább "divatmárkákat" használnak.


Pedig ott vannak pl.:

Shure, bose, sennheiser stb.

Amik igaz nem az olcsó árkategóriás cuccok, de ezeknek az olcsóbb vagy a másik "divatmárkával" megegyező árú terméket simán verik.


(Én sennheiser momentum 3-at használok, előtte sennheiser hd4.40bt-m volt, mindkettővel maximálisan elégedett vagyok!)

2020. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!