Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Okos tv és setbox anomália,...

Okos tv és setbox anomália, mi a lehetőségem?

Figyelt kérdés

Kicsit bosszantó a dolog, amit kifejtek:

Van 1 új Lg smart Hd tv-m, ami boxcal üzemel. Ez a box volt a régi scart csatlakozós nem okos tv-hez is. Jól működött, sőt egy samsung uhd tv-n is használtuk.

Ami kissé problémás az új Lg-vel, hogy nem a boxon kell navigálni, hanem a tv-n a csatornákat. Hdmi-vel csatlakozik. Ez fura, a másik 2 tv-n, a boxon kellett. Az Lg tv-n nem lehet a box menüjét sem előhozni.

Ez miért van?

A másik, hogy van e lehetőség olyan boxot beszerezni, ami full Hd képet adna? Ugyanis a sima hd nem annyira éles, pedig ha youtubeon nézek 4k videót, az tökéletes éles szép a kép.


Köszönöm.



2021. jan. 6. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a távkapcsot össze kell hangolni a boxxal,hogy működjön. Ez kb 4 szám, utána fog vele menni.
2021. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Wadmalac ***** válasza:

Ez fura. HDMI a kapcsolat és mégis a tévén navigálsz?


Set top box távirányítójával nem is tudsz?


Képminőség:

Milyen szolgáltatónál vagy?

Mert van, ahol HD adás név alatt 720p fut ám.

2021. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A box távirányítójával ki-be tudod kapcsolni a boxot? Amennyiben nem, valószínűleg tényleg nincs a távirányító összehangolva a boxxal, ahogy a korábbi válaszoló is írta.


Esetleg a box távirányítóján nincs olyan gomb, amit ha megnyomsz, az nem fog működni? Például, nekem van egy gombom, amit ha megnyomok, utána elviekben más eszközt kezelhetnék vele, olyankor a boxot nem tudom irányítani.


Azt, hogy az egyes szolgáltatóknál a HD felbontás mit takar, valóban a szolgáltató válogatja sajnos.

2021. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1\ A távkapcsoló jó, 2 nappal ezelőtt használtam egy régi tv-n.

2\ Igen, nekem is fura, hogy a tv-n vannak a csatornák, ott lehet navigálni stb, pedig a box van összekötve. A box távirányítóval csak ki-be tudom kapcsolni a boxot, a menüje nem jön elő. A box felbontását 720p fölöttre van állítva, 1045 vagy mennyi.

2021. jan. 6. 13:48
 5/15 A kérdező kommentje:
*nincs másik gomb a távirányítón. Ci modullal jól működik.
2021. jan. 6. 13:50
 6/15 Wadmalac ***** válasza:

"A box távirányítóval csak ki-be tudom kapcsolni a boxot, a menüje nem jön elő." Akkor nézd a táviránytó más készülékre elállításáról szóló kommenteket, azok lesznek a jók. Valószínűleg tényleg félre van kódolva.


Melyik szolgáltató ez?

2021. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lrt.
2021. jan. 6. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:
A HDMI egy tulajdonsága a scarttal szembem, hogy az eszközök oda-vissza képesek vezérelni egymást. A tévén megnyomod a csatornaváltást, az szól a boxnak, ami csatornát vált. Perszr ehhez a tévének és a boxnak is tudnia kell ezt a funkciót. Attól még tudnod kéne a boxot közvetlenül is vezérelni, nézd meg, nem merült-e ki az elem.
2021. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:

Melyik set-top boxot kaptad?

[link]

2021. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én saját boxot használok. De mint írtam, 2 tv-n működik a box, csak ezzel az új Lg-vel nem.
2021. jan. 6. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!