Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Plazma tv, lcd tv, vagy led...

Plazma tv, lcd tv, vagy led tv? Melyik a jobb? Melyiket vegyem? A márka most mellékes.

Figyelt kérdés
2021. jan. 31. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A LED a jelenleg legelterjedtebb technológia, annak az elődje az LCD.


A plazma tévé ettől eltérő technológia volt.


Manapság átlagos méretben LED tv-t lehet kapni újonnan Magyarországon, vagy ennek valamilyen tovább fejlesztett változatát (pl. OLED).

2021. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
led, abból is oled vagy amoled vagy újabb, mert ott a fekete szín igazi fekete. Plazma és LCD már kihal mint a kazettás magnó és a lemezjátszó
2021. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:
...és az nem lehet hogy a LED TV is LCD aminek LED a háttérvilágítása? :)
2021. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

# 3:


Igazad van, viszont a köznapi nyelvben nem LED háttérvilágítású LCD TV-nek nevezik, amit árulnak, hanem LED TV-nek. :)


Hivatalosan is LCD tévét szerintem ezen a néven már nem árulnak, hacsak nem valami Orion, Telefunken, Blaupunkt 22 colos nem okostévét, ami a mai igényeket már nehezen elégítik ki.

2021. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Okostévét csak a hülye vesz! Ma már a pc-det kötöd a tv-re, aztán onnantól egy vezeték nélküli billentyűzettel csapod.
2021. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:

"Okostévét csak a hülye vesz!"


Másmilyet nem is nagyon lehet lassan kapni.

2021. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 5:


Most ezzel szerintem lehülyézted az elmúlt 5 évben tévét vásárolók 90%-át. Ha nem lenne igény rá, az okostévé ugyanúgy kihalt volna, mint a 3D tévé.


Hozzáteszem azért a számítógép képernyőjének a tévére varázsolása sem olyan egyszerű mutatvány. Vagy telekábelezed a lakást, vagy próbálkozol valamilyen vezetéknélküli technológiával, amit vagy működőképessé tudsz varázsolni, vagy nem.


Az emberek többsége továbbra azt a kényelmet keresi, amikor egy távirányítóval tudja irányítani a tévén az alkalmazásokat. Éveken keresztül használtam kínai Androidos tévéokosítókat mini vezetéknélküli billentyűzettel, aztán tavaly vettem egy Android TV oprendszeres tévékészüléket. Rá kellett jönnöm, kényelmesebb távirányítóval lépkedni a tévére optimalizált alkalmazásokban, szemben a touchpades alkalmazásokon belüli "szenvedéssel". Vagy például, hogy ha csatornák akarok váltani valamelyik alkalmazáson keresztül vett adások esetében, optimalizálva van a csatornák fel és lefelé váltása gond, szemben azzal, hogy mondjuk leveszem teljes képernyőről kikeresem a listából a másik csatornát, betöltődik, teljes képernyőre teszem.

2021. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
LCD TV , LED háttérvilágítással.Más nem is nagyon van.
2021. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Plazma már nem is nagyon kapható, a sima LCD is már kihalófélben van, viszont manapság már LED háttérvilágítással sem luxus, és az utóbbi legelterjedtebb! Én anno 2008-2010 között dolgoztam a Philips-nél, és ott akkor olyasmit mondtak, hogy a plazmának eléggé káros a kisugárzása, nem sokkal jobb a régi képcsöveseknél, a Philips ezért nem gyárt már 2005 óta plazma tv-t!

És ok, hogy a márka most ettől független, viszont önmagában az sem mellékes, nehogy valami sz#rt fogjál ki, amivel csak szenvedsz! Samsung, LG, vagy Panasonic - ezek a legjobbak!

2021. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Akkor led tvnél maradtam. Ki is néztem egy 4k-s sony-t. A sony márkáról mi a véleményetek?
2021. jan. 31. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!