Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora az ideális tv nézési...

Easton kérdése:

Mekkora az ideális tv nézési távolság? Lent részletek

Figyelt kérdés
LG NanoCell 55NANO803NA típusú tv-t rendeltem (139cm átmérő), az ágyból kb. 2 méter távolságból fogom nézni. Nem lesz zavaró? A hivatalos ajánlások erre a felbontásra ennél is kevesebbet írnak, én most tapasztalatokra lennék kívácsi. Köszi!

2021. febr. 13. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

a szemedtől is függ... ha olyan vaksi vagy mint én akkor közelebbről nézd :D

én a 43-as tv-t monitornak használom az asztalon.....



általában 2x-3x távolabbról kell(ene) nézni mint a képátló

2021. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
25%
Ez tényleg egyénfüggő én pl távolabbról szeretem nézni TV-t mint állt az ajánlott. 2m közelről engem kisebb képernyőnél is zavar. A monitort viszont kb 60cm távolságból nézem, igaz az enyém nem nagy. Majd kitapasztalod, hogy neked hol ideális ennél jobb ötletem nincs.:D
2021. febr. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja persze tudom de pont ez a lényeg, hogy ennyire van a falam az ágytól. Nincsen más lehetőség, egyedül a tv méretével tudok variálni :D
2021. febr. 14. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Pl.:

[link]

2021. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

az nem felbontas

az is szamithat de sokminden mas is

igazabol tok ertelmetlen egy 4 vagy 8K s tv tul meszirol ugyse latnad reszleteit ha nem nezhetned ugy vagy tulzottan nagymeretunek kellene lennie

2021. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Morzsi007 ***** válasza:
Függ a tartalom minőségétől. Minél nagyobb a kép, annál jobban láthatóak a kép hibák. Pl alacsony bitráta esetében, homályos, lapos a kép. Ha 4K-s tartalomra használod, nem youtube, akkor nem kell nagyon távolról nézned, mert, ahogy îrtàk előttem, a részleteket nem fogod látni és feleslegessé válik a nagy felbontás. Én Projektort (2,8M àtló) 4-4,5M-ről használok FHD felbontás 2-4K-s tartalom, de a kép tökéletes számomra, kicsit másak a pixelek. Ha Tv adásokat, youtube-ot nézel, jó lesz 2,5-3m-nek is.
2021. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!