Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki le tudná nekem pontosan...

Valaki le tudná nekem pontosan írni mik a PONTOS technikai részletei annak a megvalósításnak hogy hogyan kötik össze a vállalatok különböző egységeiket hálózatilag nagy földrajzi távolságban?

Figyelt kérdés
ilyesmikre gondolok : hogyan,milyen szoftverrel érik el a távoli gépeiket,VPN hogy működik,hogyan tudják megvalósítani hogy interneten kereszült lássák egymás hálózatát,az outlookos névjegyzéket,intranetes oldalakat,sharepointot,SAP stb?

2017. márc. 10. 09:01
 1/4 Derwer ***** válasza:

Ez egy szakma. (vagy hát több is) Szerinted itt, egy kommentben, pontosan le lehet írni ezeket a dolgokat?


Ahhoz, hogy több telephely is lássa egymást, lehet VPN-t, direkt kapcsolatot bérelni és MPLS-t is lehet használni. A subneteket, pedig routing protokollal hirdetik át.


A belső szerverek meg többnyire adatközpontban csücsülnek (sajátban, vagy épp a felhőben) és ott éri el mindenki. Normál esetben DNS névvel, amit persze a gép IP-re old fel, amit pedig a routing protokollok segítségével ismerhető az egész hálózaton. (A kliensek nem tudják befolyásolni merre menjen az adat, az a hálózati eszközök dolga)


Specifikáld a kérdésedet, akkor talán tudunk segíteni.

2017. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké,megpróbálom konkretizálni egy példával :

adott egy kínai kisvállalat yx helyen kínában,mondjuk 3 szerverrel meg 40 kliens géppel,van saját Active directory,exchange stb.

ez a cég vesz egy telephelyen MO-n,oda is tesznek 2-3 szervert ,40-50 kliens.

hogyan oldják meg hogy lássák egymás nyomtatóit,névjegyzékét,tartományát?

Hogy valósul meg a 2 hely összekötése? milyen routing eszköz? (mert nyilván a neten keresztül valahogy)

2017. márc. 10. 10:11
 3/4 Derwer ***** válasza:
100%

No, így már jobb a kérdés.

A két site között jó eséllyel VPN lesz az alapvető hálózati kapcsolat. (lehet MPLS is, de az csak nagy játékosokra jellemző)

A VPN tulajdonképpen az internetre "rádobott" virtuális kábel, amivel a két site, fő routere között létrejön egy direkt kapcsolat.

Eme direkt kapcsolaton már titkosítva folynak az adatok és a két rotuer közvetlenül látja egymást.


Ezután egy routing protokollal a két site routere tudomást szerez a másik oldalról.

Routing protokolból itt egy egyszer , úgynevezett belső routing protokoll elég lesz, pl RIP. (Amúgy lehet EIGRP, ISIS, OSPF sőt, manuális static route is. Sőt, BGP is, ha kicsit flancolni akar az ember)


Innen kezdve már látják egymást a gépek IP szinten. Ami lokálisan van, az a LANon megfordul, ami a másik site-n van, az a VPN tunnelben fog menni, ami bárhol máshol, az közvetlenül kiesik a netre.


Hogyan látják a másik site nyomtatóját? Pl ip szinten közvetlen elérhető lesz az összes hálózati nyomtató. (Nem kell egyazon subneten lennie a kliensnek és a nyomtatónak. mint ahogy kb semminek se, nyugodtan lehetnek egyetlen site-n belól is különböző subnetekben=vlanokban)

Tartomány és névjegyzék? Össze szinkronizál a két AD szerver és egymás backupjai is lesznek. (persze konfig kérdése) És persze IP szinten, a VPN tunnel miatt már megtalálják egymást, ezért lehetséges ez.



A fentieket persze jó eséllyel nem SOHO eszközökkel fogják megcsinálni hanem small business vagy enterprise (pl cisco) eszközökkel. Bár ilyen kicsiben, egy-egy okosabb SOHO router is szuperül eltud ketyegni.

2017. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tökéletesen érthető,köszönöm!
2017. márc. 10. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!