Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék egy e-book olvasót,...

Szeretnék egy e-book olvasót, milyen márkákat tudtok ajánlani? Esetleg honnan érdemes venni?

Figyelt kérdés

-40-60ezer Ft között keresek

-olyat amiben van beépített szótár

-van háttér világítás is


Ezenkívül véleményeket is várok róluk, hogy milyen hosszú az élettartamuk milyen tapasztalatok vannak. Mennyire sérülékeny az eszköz, mennyire megbízható vagy használható a szótár.



2021. márc. 22. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Hát... Kinek van sok tapasztalata? Annak, akinek van 30 művelt, közeli rokona. Ilyen madár meg nincs. A Kindle nálunk, két darab, megbízhatóan megy 6 (?) éve - Paperwhite. Én ellenben, mivel 8 collost akartam, de sajnáltam rá a 130 vagy mennyi ezrest, feleannyiért vettem egy másik márka képviselőjét. Ráadásul úgy, hogy a harmadik generációt, miközben az első generációssal 3 évet szívtam, mint a borz. :D Gondoltam, csak megtanulták a szakmát pár év alatt... Valóban sokat fejlődött, fele olyan nehéz, mint a nagypapája (ugyanolyan piszok sokáig bírja egy töltéssel), és kisebb is, mert nincs akkora széle. És a világítás is fejlettebb. Na, de 5 hónap után tönkrement ez az újabbik, másfél hónapot volt a szervizben. :D Még jó, hogy 2 év garanciát kaptam hozzá. Még ez év végéig meghibásodhat megint. :D Közben valamikor megnéztem eme márka 6 collos képviselőihez írt kommentárokat az ismert áruház oldalán, érdekes módon szinte mindegyik gyártmánynál volt szoftverhibára utaló vevői sirám.

A szótár az jó, de úgysem lesz tökéletes egyik sem, ha olyan szóval találkozol. És zavarba esik elválasztott szónál, például. A Kindle-nek megvan az a szolgáltatása is, hogy a megnézett szavakat hozzárendeli a könyvhöz. Persze, akkor lenne ez jó, ha átmenthetnéd számítógépre, azt nyilván nem lehet. :D Az enyémen is jó a szótár, de már előre tudom, mely szavaknál néz majd bután.

Na, és az enyém szinte minden formátumot ismer, a Kindle meg néha konvertálást igényel. Nem nagy fáradtság, a Calibre szoftver megoldja, de a nullához képest a valami mindig több. :)

Rokonaim állandóan tokban tartják a kindlit, én csak akkor, ha viszem valahová, mert jó tok, ami rákattan, az szinte csak a kindlihez van. A tok megvéd. Újabb 5-10 eFt-ért. :D

Annyi, hogy a fentebb ajánlottal szemben én 600x800-as felbontásút nem vennék. A nagyobb felbontású meg nyilván drágább, mint a kisebb felbontású. De ezt tán valahol lehet, hogy kézbe is veheted, és összehasonlíthatod.

Hát ez csak pár gondolat, hogy nehezebb legyen a dolgod.

2021. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, valóban elgondolkodtam:D Azért nem lenne jó ha pár hónap használat után felmondaná a szolgálatot.

Én olyan olvasót szeretnék, ami támogatja a magyar nyelvet ha lehet.

PocketBook Touch Lux 5 én ezt néztem, esetleg erről miket hallottatok, vagy vannak tapasztalatok róla?

2021. márc. 23. 10:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerinted melyik gyárnak a 8 collos olvasóját lehet kapni kb 80-ért? :D
2021. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!