Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melyik márkákat érdemes...

Melyik márkákat érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik márka, brand, luxusmárka érdemes arra, hogy kategóriájában vásároljuk? Úgy értem, hogy minőségre. Ár-érték arány szerint is mondhatjátok, de olyasmire vagyok kíváncsi, hogy:

Pl nekem minden alsonadragom es zoknim Calvin Klein, mert nagyon jo minosegu, fehernemukben utaznak elso korben, es megeri. Atlétáim JPressek, ugy talaltam, hogy abban az eri meg, jo az anyaguk nagyon, megbizhatoak, nem szinezodnek el se a feherek, nem bolyhosodnak.

Kulso ruhazatban sokszor Springfieldet valasztok, jo az anyaguk, megbizhato, szepek.

Edzoruhaban Adidas, Nike vagy Everlast viszik a palmat minosegben, illetve kulfoldi cuccok (ryderwear, nebbia, trecnutrition).


Szoval miket erdemes venni, milyen célra? Ugy hogy ne markabolond legyen az ember, hanem megerje minosegre.


24/F



#márka #luxus #minőség #ruhatesziazembert
2021. jan. 28. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt veszem észre, hogy manapság egy termék ára már nem garancia a minőségre. Eredeti,vadiúj Adidas cipőt is vettem már,aminek a belső bélése 4 használat után körbe kiszakadt. Eredeti, vadiúj Nike edzőnadrágot is vettem már, amiről egy öblítés után lejött a fél felirat.

Igazából minőségről maximum már többszázezres kabátoknál beszélhetünk, amik valódi gyapjúból, bőrből készülnek. Viszont ez is csak az anyagra, szabásra és a varrás minőségére vonatkozik. Arra nincs garancia, hogy rendszeres használat mellett majd évekig hordhatóak lesznek.

A luxus ruhadaraboknak csak a minőséginek tűnő kinézet a lényege, nem a tartósság.

Akár noname és márkás ruhák közül is lehet kifogni jó és silány minőségűt is.

2021. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy elnyűhetetlen ruha. Minden fakul, kopik, elhasználódik. Másnem a nap kiszívja.


Senki ne gondolja, hogy itt ordító különbségek vannak egy 1500 Forintos H&M, egy 20.000 Forintos Ralph Lauren, meg egy 130.000 Forintos Gucci póló között.


Említed a Calvin Kleint. Pont ugyan annyit ér, és ugyan annyira jó, mint bármelyik másik alsógatya. Ne gondold, hogy csak azért mert arra CK van írva, azt majd nem kell kib@sznod 3-4 év után :D. Tapasztalatból mondom: De. Mint ahogy ki kellett b@sznom a 18 ezer Forintos Versace alsónadrágot is egy idő után.


Nincs ilyen amit keresel. Hogy örök élet + egy nap. Minden kopik, használódik. Valami kicsivel jobban, valami kevésbé.

Nekem senki ne mondja, hogy egy 150 ezres Balenciaga póló az 100-szor tovább tart, mint az 1500 Forintos H&M.

Van olyan Dolce Gabbana pólóm, aminél egykét mosás után elkezdett szétjönni a nyomtatott minta...


Szóval tényleg... Nincs ordító különbség a prémiumabb meg a high-end márkák között sem.

2021. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Luxusnak nem igazán nevezném az öltözékemet, de azért leirom, mert szeretem a ruháimat fiú létemre.


Zokniból a legolcsóbb kinai boltosat hordom.

Alsóneműt a reservedben veszek, kb 4-5ezer forint a 3db.

Nadrágot álltalában bershka meg pull and bear.

Itt vannak nagy választékban a skinny-superskinny nadrágok.

Kopnak ugyan ezek is, de nem nyulnak ki annyira mint a hm-esek vagy a new yorkeresek.

Pólóim fele calvin klein, a többi meg itt ott, ahol épp ráakadok valami szépre.

A ck pólóknak sokkal jobb az anyaga, szerintem tartósabbak is.

Pulcsik terén tényleg mindenféle van, a legolcsóbb 1500as kinaison keresztül a 30ezres tommysig. Nekem valahogy nem szokott semmi bajom lenni velük. Nem kopnak, mert amúgy is rengeteg pulcsim van.


Kabátot mindig 10-20ezres tételben veszek, úgyhogy nem tudom jobb e a drágább.


Cipő téren pedig mindig niket, vagy adidast, bár van egy balenciágám is, de azt csak ünnepi eseményekre húzom fel. :D

2021. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Bakancsból: HAIX

Túra/utcai/sport cuccokból: DIRECT ACTION, 5.11, UNDER ARMOUR,

Elegáns.: HUGO BOSS


A legjobb zoknijaim munkaruházati boltból származó, bakancszoknik, magas szárúak. Rohadt jó minőség!

2021. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat :)

Megyek sorba:


1-es:

hát igen, valóban manapság már az ár és a márka sem garancia sokszor.


Hát igen, és még a bőr is 1 karc és rotty :D cipőkben ezért nem szeretem :/ bárhogy vigyázok, mindig lerugódik az orruk.


Igen, és még a varrás is sokszor kérdéses...Például vettem egy nagy babzsákot Odea-ról 60 valahányért + lábtartó és kevesebb mint fél év után szétnyílt a varrásnál. Pedig azért ennyiért már elvárná az ember...de rendesek voltak, mert küldtek újat egyből, meg tömőanyagot is, csak hát akkor is...és az újjon is már látom hogyan húzódik a varrás, félek ez sem lesz tartós, pedig egyik barátomnak már 5 éve megvan, és mielőtt beköltözött is már ott volt egy ugyan ilyen.


Hát igen lehet kifogni, például a minap csodálkoztam rá barátnőm egyik basic fekete H&M-es pólójára, hogy milyen jó anyagú, abszolút azt hittem, hogy reservedös vagy jpresses. De szerintem nekünk nem is gyártanak ott ilyen jót, vagy csak én nem találtam :D Már 4 éve nem vásárolok H and M-ben (Hoem-ben ha hűek akarunk maradni a svédségükhöz), akkor kezdett leromlani a C und A szintjére sajnos, pedig az a bolt még ár-érték arányban korrekt is volt, és fiatalon 0 pénzzel teljesen jó volt. NewYorker ugyan ez, csak ott már 6 éve nem tudok vásárolni. Alsós koromban emlékszem, tök menő márka volt a Fishbone, aztán a gimis éveimre meg minden elszakadt belőlük kb meg kibolyhosodott még egy sima snapback is.


Ja, szomorú, hogy csak a látszat a cél :/



2-es:


Öhm...deee :D ordítóak a különbségek. Egy H&M-es vagy egyéb o lcsó ruha nem véletlenül olcsó. A varrás, szabás egy dolog, de a textília, amivel dolgoznak, teljesen más minőséget képvisel. Ezért kerül annyiba (valamilyen szinten) egy márkás ruha (ma persze már a márkát is megfizeted, és a mát az utóbbi 40 évre értem és a jövőre).


Jó hát 130kért tényleg fölösleges pólót de még Trasher Pulcsit is venni (vagy nemtom melyik elmebeteg márkánál láttam ilyen videót, de asszem egy sima színes pulcsi, rajta redboxban trasher, delehet 210 fölötti ára volt már nemtom. Beteg.). Nyilván ezeknél már nem a minőséget fizeted meg, hanem a státuszt, hogy te megteheted, hogy ilyet vegyél és hordj. Ez már a fölösleges költés kategória. De pl egy 2500-5000 Ftos H&M-es és egy 15-20.000res Calvin Klein vagy Tom tailor vagy Denim pólók között ordító a különbség. Meg ilyen 50ezres Lacostnál, de azt már én is fölösnek találom, az már fölös.


xddd dehogy ér pont ugyan annyit :D Ezt max akkor jelentheted ki, ha még sosem volt rajtad. Hát én 5 év után cseréltem most le...de csak a Zokni részlegemet. 3 hétre elegendőt vettem 5 éve, rotálódva használom, és 5 év után is csak azért kellett cserélnem, mert aktív atléta voltam 3 éven keresztül, és én botor pont előtte újítottam be a zoknítoszokat, és nem vettem külön sportzoknit akkor még és elnyűttem őket. Valszeg az új szett, ami ugyan az mint a régi am kibírja majd 6-7 évig kb. De nem is a cserélésükkel van a probléma egyébként. Bár igen, ez is meghatározza a minőségét és árát, hanem az anyag. Mikor először felvettem olyan érzés volt mintha egy selymes nuniba dugnám a lábam vagy egy vattacukorfelhőbe :D Nagyon-nagyon, fényévekkel más érzés mint egy kínai 500ftos.

Ki kellett dobnod a versace alsónadrágot? 1 db-ot? Mert ez sem mindegy, hogy van 1dbod és hordod sokszor, vagy pl ésszel csinálod mint én és pörgeted, nem hordódik sokszor. Például az idén 6 éves Calvin alsóimon mostanra, az előző évre kezdtek el elrongyolódni, lekopni a belevarrt címkék a hát résznél. Ja és ebből is persze 3 hétnyi szett van, hogy ne menjen hamar tönkre. Ha 1 dbom lenne, esélyes, hogy már 2 éve kuka lenne, akkor is ha más gatyókkal vegyítem és havi 3x veszem csak fel, x év alatt hamarabb tönkremegy mint így ahogy űzöm-hajtom.


ByTheWay nem tudom, hogy a Versace az mit gyárt eredetileg, mi a fő profiljuk? Mert parfümtől a járólapig mindent tolnak. De ezért írtam, hogy az sem mindegy, hogy mi a fő csapásirányuk. Pl egy Pioneer keverőpult gyártónak a blutuszos hangfalai nem szólnak olyan szépen, nem arra szerződtették az életüket, hogy azt gyártsanak, ezért tőlük nem azt kell venni. Wikipédia szerint Versaceék mindent is gyártanak, de főleg a női darabokról híresültek el, akkor valszeg ebben jók pl és nem mindenben is.

De azzal egyetértek, hogy ha már mindentéren minőségi divatmárkának tartják magukat, akkor állják is meg a helyüket.


Senki nem mondta hogy örökélet plusz egy napot keresek :D Annyit írtam, hogy szeretném megtudni, hogy milyen területre milyen márka passzol, melyik képvisel jó minőséget, vagy jó ár-érték arányt, senki nem mondta, hogy örökké kell tartson, nagyon rámentél erre a vonalra, pedig nem ez a lényeg. Persze ez is a minőség védjegye, mint mondtam, hogy 4-6 évig eltartson (ez azt hiszem nem nagy elvárás), de főleg a "luxus" mint olyan jelentésben a megtehető kényelem, a kellemesség értelmében érdeklődtem. Mint amilyen a Calvin is pl fehérneműben.


:DD hát ha neked senki ne mondja, akkor hívő vagy, te ebben hiszel, hogy nem tarthat tovább, és hívő mint olyan -bigott és meggyőzhetetlen észérvekkel. Egyértelmű hogy nem a semmiért fizetsz többet érte, de ha meggyőzhetetlen vagy nem is taglalom, fölös.



3-as:


Na végre, látod, te is tudod, hogy jobb az anyag, tartósabb stb :D Egyértelmű. Na m1. Szóval én meg pullban meg bershkaban sem tudok már vásárolni. Mindig bemegyek, 4 éve alig veszek ott valamit. Sokszor én is nadrágot vásároltam régen, még (azt a rohadt, 91ben alapították a pullt?:D azt hittem sokkal később) 2010-ben vásárlomta először Pullban cipőt (akkor még nem volt ilyen gondolatom hogy mi gyárt jót miből, ma már szimpla ruházati márka cipőjét fixen nem venném meg, nem olyan jók, mint egy cipőgyártó cipője), mielőtt még mainstream lett volna :D és kb 2014-15-ig jókat is gyártottak, aztán jött egy lejtmenet, meg nagyon rámentek a különböző divatirányzatokra és nem lehetett normális ruhákat kapni, pl csak hosszított, csak bokakilógatós, csak szakadt stb, normális nadrág eltűnt. Szóval kicsit vétéef volt, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem pont 2 napja szakadt ki egy Pullos pulcsim hónaalja, amit 2 éve vettem de kb 20x ha rajtam volt. Reserved meg Springfild pulcsikat hordtam inkább, nem azért mert márka, hanem úgy jött kis, a lényeg hogy msot is szétment a pull...ezek után már be sem megyek többé. Régen is folyamat elszakadtak a nadrágok, elszakadtak a pólók, bvagyis szétment a varrás vállnál, hónaljnál. Ja és a legidegesítőbb hogy általában a zsebe szakadt ki először. Nem is kiszakadt, csak a varrás és így bruuuuh...De a Zaranál ugyan ezt tapasztaltam. Igaz most pont Zara nadrágban vagyok, 2db feketém van ezt hordom 3 éve, előtte 2 másik volt, de azok közül is seggnél leszakadt a gomb az egyiken, de ezt még megbocsájtottam. Viszont előtte konkrétan az előző turnus 2 mind a kettő a herémnél szakadt ketté. xd tipikus filmesen. Az egyik az sparban volt, leguggoltam egy termékért és elreccsent, de végig seggig. Nagyon cink volt :D Viszont utána adta még esélyt és mivel máshol nem találtam jó nadrágot és ilyen szövet nadrág, de ilyen keményebb , tudod, na ez azért stramp. De lassan cserélnem kell ,emrt kezd fakulni és ráadásul már a popóm sem olyan jó benne, mert valahogy kitágult-elrongyolódott fenék résznél és mág nem feszül úgy. A csajok meg hát azt szeretik pedig ugye :D Szóval még nem tudom mit veszek majd helyette, de szerintem valami jobb minőségű öltönynadrágra fogok rámenni. Javarészt úgyis ingeket hordok, meg max pólót és ahhoz menne, csak félek, hogy az nagyon vékony és hideg télen. Mert ez viszont télen-nyáron jó volt (nyáron meg úgyis Tommy meg HeavyTools rövideztem).


Kabtáokból nekem is 20k körül szokott megállni, sokszor zara, de vvan egy Springfieldem ami most lesz 4 éves és még teljesen jó, nem bolyhos, imádom. Van egy Columbia síkabátom, volt benne alapból egy belső meleg polar rész meg vettem még egy Kilimajaro polor pulcsit ezt hordom általában télen, már 4edik éve, teljesen jó. Hűvösvölgybe jártam ki sokat 4 évvel ezelőtt (még kocsi nélkül), ezért vettem meg, mert már nagyon untam a fázást, de kirándulásokkor is jól jön, ez egy 45ezres tétel volt anno egy Dechatlonban leárazva, de még jó pár telet ki fog húzni velem, csak a megunásától félek, egyébként egy 10-15 évet sztem simán bír de lehet hogy többet is.


Cipőkben én most rámentem a Hilfigerre amúgy, de volt lökokom, nike, pumam, régen mindenféle Geoxtól az Adidasig, igazából most a Hilfiket érzem úgy, hogy bár nem hinném hogy cipőgyártók alapból, inkább póló, golf-teniszpoló, de rohadt kényelmesek a cipőik és csak pontosan annyira vékony a talpa, hogy még elég vastag legyen és ne fájjon lépni. Most rendeltem nemrég egy Levis cipőt, nem sokat volt még rajta, de talpban jónak érzem, kinézetre "baromi klassz", de valószínűleg 2 évalatt el fog nyűvődni, ahogy elnézem.

Lökokkal meg úgy jártam, hogy az orrán az a szövet rész koszos lett, sehogy nem lehetett kitakarítani, mármint 2 csöppet eltüntetni ami így elég látványos volt kék cipőn és kimostam mosógépben (ahogy más cipőt is kiszoktam és semmi bajuk) és valamitől olyan szaga lett, mintha beleöntöttél volna 1 liter csalamádét és kovászos uborkát xd és sehogy nem bírtam eltüntetni. Fél évig szenvedtem vele, mert azért 30ks cipő 2 évet bírt és így meh...muszáj voltam kidobni, mert szó szerint bárki aki elhaladt mellette (nem lábon) behányás volt. Hordva nem érződött, viszont ha utána felvettem más cipőt, nyilván átragadt rá a finomság, szóval kuka lett :/


4-es:

nem értem miért pontoztak le téged, szerintem tök hasznos a válasz :) Munkaruházatiban tényleg vannak stramp cuccok, Under Armour is jó márka, igen van is egy sport rövidnadrágom meg egy atlétám. A többire meg ránézek, köszi a tippeket!

2021. jan. 30. 08:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!