Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha pc konfigurációt szeretnék...

Ha pc konfigurációt szeretnék vásárolni, mely márkákat, alkatrészeket érdemes kerülnöm?

Figyelt kérdés
Játékra, fotóretusálásra kell a számítógép.

2020. febr. 10. 13:29
 1/9 Shaddark ***** válasza:
7%

Noname,

Az összes A betűs (Acer, Asrock... )

Kivéve Asus.

Némelyik szuper jó gépeket csinál de a garanciális javítás ha esetleg szükség van rá úgy működik, hogy elküldik Ukránba vagy Vlagyivosztokba, Ugandába az olcsó szerelőkhöz (vajon mitől olcsó?) és vagy a futár töri össze (amit aztán rádvernek) vagy belerúgnak kettőt és visszaküldik hogy készen van :D Aztán játszatsz ezzel míg meg nem unod és veszel használhatót.

Gigabyte elvben jó, én ahányat láttam mind tönkrement 2 éven belül.

Routerből TPlinket ne vegyél. Túlárazott és szar.

Nem tudom létezik-e még Inno3d és Manli. Ezeket ne, ha még nem mentek tönkre.

Asus is elég spórolós vidkariknál, kell mellé felvenni egy embert aki fújkálja ne égjen le :)

És ne a román üzletben vásárold, olcsóbb 5%-al mint máshol sok minden, de ha kifogsz egy gyári hibásat akkor így jártál...

2020. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell mindent elhinni az elsőnek.

Az asus is csak annyit tud mint a többi, nekem az első alaplapom fél év után kondis lett.

A gorilla glassos asus phonepad tabletemet meg ütöttük leejtettük semmi baja nem lett, egyszer meg törölgetés közben keresztbe elpattant a kijelző (WTF?) persze a garancia már lejárt.

2020. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
38%

Akkor tedd be az A betűsek közé azt is :)

Nekem alaplapom van most 3. tőlük, ez jól bírja, nem volt egyikkel sem gond.

Video kártyát meg nem mertem Asusosat venni, a töpszli hűtő a nagy kártyán nem nézett ki jól...

Amúgy

Én azt mondom, amire nem adnak 3 ÉV GARANCIÁT, azt ne vedd meg.

Picivel inkább legyen drágább de minőségi cucc mint gyagyi amiről a gyártó is jól tudja hogy gagyi, azért ad 1 évet rá.

2020. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shaddark ***** válasza:
38%

- Volt réges rég egy EVGA video kártyám, amit alapból 10 év garival adtak.

Na, az még ma is megy egy régi gépben, kb. most lehet 11 éves ...

Ha egy cuccra 1 évet adnak az azt jelenti, hogy a gyártónak nem érné meg gyártani ha 3 évet adna mert romlanak. Nézik a statisztikát és a hibás darabszámokból kombinálnak. Új terméknél az előző hasonló megoldású termékkel.

2020. febr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Játékra nyüstölök egy Asus 1060 6GB-ot (gyári OC) 3 éve (nvidia)

100% folyamatos, több órás terhelés mellett sem megy feljebb 70 foknál a hőmérséklet 60% venti fordulat mellett.

A melegedés inkább az RX-re jellemző Asus oldalon.

Sokan panaszkodnak (itt is rendszeresen) az AMD VGA-ra, legyen az akármilyen gyártótól származó, hogy nem ritka a 80-95 fokos "üzemi" hőmérséklet.

Szóval egy konkrét gyártóra hülyeség olyat mondani hogy "melegedik". Inkább típus hibákról lehetne beszélni.

2020. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen étdekes, alaplapjaim kivétel nélkül Asrockok voltak, és semmi baj nem volt velük. Manapság igen csak ostobaság márka szerint kerülendő listát írni első. Minden gyártónak voltak és vannak rosszabbul sikerült, vagy netán valamilyen széria hibás terméke.
2020. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így nem lehet megválaszolni. Külön modelleket érdemes kerülni vagy választani. Az én Asus Rog Strix GTX 1080 am nagyon jól működik ellenben az Radeon ROG Strix kártyák mint az RX5700 XT meg brutál rosszul vannak összeszerelve. A Powercolornak is van jobb és rosszabb kártyája is és van MSI ból is jó meg rossz alaplap
2020. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:

"Milyen étdekes, alaplapjaim kivétel nélkül Asrockok voltak, és semmi baj nem volt velük. Manapság igen csak ostobaság márka szerint kerülendő listát írni első. Minden gyártónak voltak és vannak rosszabbul sikerült, vagy netán valamilyen széria hibás terméke. "


Tudtad, hogy valójában az AsRock is Asus?


Eredetileg egy cég is voltak, de bizonyos (eleinte csak az olcsóbb, nem annyira minőségi) palettákat kivontak és új cégként indították be, de ugyanabban a gyárakban készülnek a termékeik :)

Pegatron amúgy a cég neve, ennek vannak ilyen al-cégei mint Asus, AsRock ...

De ugyanaz a tulajdonosi köre, a vezetés is eléggé egybe van mosódva amennyire lehet hinni a híreknek.


- Régen szarok voltak a termékeik, úgy kb. 10-15 éve nem győztem kukázni a cuccaikat egy egy szervizelésnél. Sokat és sűrűn romlott minden amire Asrock volt ráírva, ezért írtam be őket mint kerülendő márkát. Azóta mondjuk lehet sokat fejlődtek, - akkor elnézést, tévedtem, ha ma már szuper cég lett belőlük - a sok rossz tapasztalat miatt én és az ismerősi köröm / cégek kerültem/ték a márkát, nem tudom hol állnak most.

2020. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyósom gépében van egy minimum 14 éves

(kb akkor vehettem) Asrock hibrid lap. Pcie és agp slottal. 4CoreDual-SATA2. Még hibátlanul működik. Mondjuk neki bőven jó. :)

2020. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!