Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik irányított hangszóró...

Létezik irányított hangszóró otthoni felhasználásra?

Figyelt kérdés

Olyan hangszórót keresnék otthoni felhasználásra (számítógéphez), amit normál hangerőn működtetve csak én hallanék.

Kapható ilyen? Esetleg próbáltátok már?



2021. ápr. 1. 10:50
1 2
 1/20 Morzsi007 ***** válasza:
Fejhallgató nem játszik?
2021. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Munkahelyre kéne, mert szól a köcsög Rádió 1, én meg nem bírom. Fejhallgató nyilván nem játszik ilyen esetben :D

Telefonról szoktam bluetooth fülest használni, de egyrészt kényelmetlen, meg ha hívnak, akkor csak a probléma van vele.

Szóval ha nem méregdrága a fent említett jellegű, legolcsóbb hangszóró, akkor talán beruháznék egyre.

2021. ápr. 1. 11:14
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

> Fejhallgató nyilván nem játszik ilyen esetben :D

Mer'?


> Telefonról szoktam bluetooth fülest használni, de egyrészt kényelmetlen

Van többféle a boltban, valószínűleg olyan is, ami neked is kényelmes


> meg ha hívnak, akkor csak a probléma van vele.

Mer'?


Nem, nincs olyan hanglencse, ami néhány kHz alatt is jól tudna működni, és afölött is inkább csak mint jó kompromisszum jön szóba, nem az van, hogy kilépsz a zónából, és bumm, süket csend...

2021. ápr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne is irányított hangszóró (olyan ,ami neked kéne nem létezik nem csak otthoni, de még ipari vagy hangosítástechnikai sem) az nem szűrné ki a "köcsög" rádió hangját.
2021. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Ultrahanggal folynak ilyen jellegű kísérletek - már termékek is vannak, de nem igazán terjedtek el:

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

#4: Esetleg ha a ""köcsög" rádió hangját" ellenfázisú jelként kapná,

[link]

akkor nem hallhatná. A gond viszont az, hogy a rádió távol szól, így hozzá a rádió hangja már torzulva jut el, így nehezebb megfelelő ellenjelet generálni.

2021. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
#6 Az a baj, hogy ez az ellenfázisú dolog egy pontban vagy vonalban működik, térben nem. Ezt hangszóróban elvben meg lehetne csinálni, és a kérdezőnek jó is lenne, körülötte más meg dupla hangerővel hallaná a rádiót, plusz a kérdező saját zenéjét vagy amit hallgat, és elég hamar tarkón vágná valaki.
2021. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#7: Ezért kell kombinálni a #5-ben leírt irányított rendszerrel - és akkor csak Ő nem hallja a rádiót/hallja a saját zenéjét. ;)
2021. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Csak a nagyon magas hangokat/rezgéseket lehet irányítani.

Beszédhangot,vagy basszust a terjedési képességük miatt nem lehet semmilyen csodakütyüvel..

2021. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Morzsi007 ***** válasza:

Olyat tudnék elképzelni, hogy az irányított hangszórót körberakni több hangszóróval, ami a fekvencia ellenfázisával szólal meg , így talán halkabb lenne a zónán kívűli rész, de biztos már okosabbak kitaláltak valami megoldást.

Egyébként hogy lehet előállítani pl egy zene ellenfázisát. Ne nevessetek ki, ha hülyeséget írtam, nem ismerem a témát nagyon😁

2021. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!