OIRT FM sávos rádió?

Figyelt kérdés

Sziszatok!


A szomszédba költözött idős ukrán házaspárnak keresek, OIRT FM sáv vételére alkalmas rádiót. A helyszín Kisvárda, a 72 MHz-en fogható az ukrán állami rádió adása, a műhelyben használt régi Videoton rádió tisztán veszi. Milyen új rádió tudja ezt a sávot? Media Marktban hülyének néztek.


Internetet hagyjuk, náluk az nem játszik.



2021. máj. 29. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az EU-ban - így Magyarországon - kapható egyszerű, olcsó új táskarádiók nem fogják tudni, mert azok a 87,5-108 MHz sávra vannak állítva. Lehetne keresni scanner/világvevő rádiót, de azok drágák, időseknek nehezen kezelhetőek (mert digitálisan állíthatóak).


Keress aukciós/apróhirdetési portálon - Jófogás, Vatera, eBay,... - valami régi, használt, keleti rádiót.

Például:

[link]

2021. máj. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a műhelyben használt régi Videoton rádió tisztán veszi."

Akkor olyanon kell hallgatni.

[link]

2021. máj. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Vagy veszel egy antik rádiót, vagy veszel egy újat (lehetőség szerint analógot), és hozzáértőkkel átszerelteted. Állítólag nem nagy mutatvány.

Vagy Ukrajnából veszel egyet.

Mondanám, hogy Ebayen nézz szét, de én már megtettem, és nagy meglepetésemre nem találtam ilyet az emberbarát árkategóriákban. (Csak világvevő, vagy antik cuccokat, legalább 30 ezerért.) Aztán persze lehet, csak én kerestem rosszul. Az Ebay tele szokott lenni ukrán cuccokkal, nehezen hinném el, hogy pont rádiók ne lennének ott. Ha ismersz konkrét ukrán rádiómárkát, akkor arra keress rá, és talán sikerül találnod. :)

Idehaza én utoljára 20 éve találkoztam kétnormás rádióval boltokban.

2021. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ukrán webáruházban lenne érdemes körülnézni.
2021. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a kulcsszó Aliexpress!

[link] (zsebrádió)

[link] (táskarádió)


Elfogadható árú, új rádiók.

Amúgy Ukrajnában vegyenek, nem hinném, hogy egy ottani üzletben ne lenne OIRT sávos rádió, mert náluk hivatalosan használatban van a sáv, több adó CSAK OTT működik, pl: [link] [link]

2021. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!