Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A TV-t ha megbontja, szétszere...

A TV-t ha megbontja, szétszereli valaki akkor ugrik a garancia?

Figyelt kérdés
Van egy tévém ami még garanciális. Ha nem hivatalos márka szervízzel nézetem meg, akkor elvesztem a garanciát, ha megbontásra kerül?

2021. jún. 12. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, bukod.
2021. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az történt, hogy levizelte a macska a hátulját és belefolyt a réseken teljesen a belsejébe ahol a LED égők vannak. Azonnal áramtalanítottam miután ez történt, de azóta nem mertem bekapcsolni.
2021. jún. 12. 20:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem hivatalos márka szervízzel nézetem meg, akkor elvesztem a garanciát"

igen!

2021. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén jóóó sokáig kiszáradni és nem lesz baja.
2021. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ez hogyan derül ki a megbontják? Van belül egy matrica ami átszakad olyankor? Kívül nem látok semmi ilyesmit.
2021. jún. 12. 20:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj emiatt, észre fogják venni.
2021. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Attó hogy vagy millió féle led tv van, és egyet levizelt a macska, még nem tudjuk miből jön rá aszerviz ha szétszedték.

De ettől függetlenól a garit esélyes buknod szétszedés nélkül is. Nem számít rendeltetésszerű használat körébe macsakavécéként alkalmazni, bármennyire is nem tehetsz róla.

2021. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ne aggódj, mert a macskavizelés sem garanciális javítás.


A garancia lényege, hogy a gyártó garantálja, hogy (bizonyos ideig) a terméke nem szenved gyártási hibákban. Tehát a garancia csak azon hibákra terjed ki, amik neki róhatók fel. A garancia nem azt jelenti, hogy ezen időn belül te akármit csinálsz, azt ingyen megjavítják. Ők vállalják a felelősséget azért, ha az ő hibájukból hibásodik meg a termék, te pedig azért vállalod a felelősséget, ha a te hibádból vagy óvatlanságodból történik.

A nem rendeltetésszerű használat pedig garanciavesztéssel jár, egyszerűen azért, mert onnantól már nem lehet bizonyítani, hogy egy újabb meghibásodás nem a te gondatlanságod következtében alakult ki.

2021. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan derül ki a megbontják"

festékzár például...

a gyártóknak megvannak a módszereik arra, hogy megtudják a bolod falhasználó kinyitotta-e a készüléket.

Mindazonáltal biztosíthatlak, hogy a macskahúgy okozta meghibásodás nem garanciális. Ennek nyomát is a hozzáértő technikusok fel fogják fedezni.

2021. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!