Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnél el a 21...

Mennyi pénzt kérnél el a 21 éves gyerekedtől lakhatásért?

Figyelt kérdés

Külföldön lakok a két gyerekemmel, a kicsi 10 éves, a nagy 21. Mindketten tanulnak, de a nagy most elkezdett dolgozni is suli mellett, így nem kapok érte több családit, ami kb 300€ havonta. Sajnos ez egy olyan összeg, amire nekem szükségem van, mert az albérletünk nagyon drága. (Még így is szerencsénk van, hogy a környéken ezt kifogtuk)

600€ a fizetése és úgy gondolom, hogy valamennyit illene beleadnia a közös kasszába, amolyan “tanuló pénz” alapon, de nem lenne szívem 300€t, vagyis a fél fizetését kifizettetni vele. Régebben dolgozott nyári munkában, akkor amolyan jellegszerűen 50€t kértem el tőle, amit félre raktam neki, de sajnos a covid miatt már nem olyan pozícióban dolgozok, így a fizetésem se annyi, így ezt nem tudom megengedni. Jelenleg nem élünk szerényen, de minden be van osztva.

Ti mit tennétek a helyemben? Kérnétek el tőle pénzt? Ha igen, mennyit?


2021. jún. 10. 21:55
A kérdező szavazást indított:
Nem kérnék el tőle pénzt
Kérnék tőle egy minimális összeget, de nem fizettetném mi vele a 300€-t
Kifizettetném vele a 300€-t
138 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
93%

Ha ennyire szűkös a családi kassza, meg kell beszélni, hogy azzal, hogy O munkába állt, anyagilag milyen helyzetbe hozza a családot, neked ez 300 kiesés és nem tudod pótolni máshonnan.

Ha nem dolgozna saját zseb pénzért akkor járna a 300 EUR?

2021. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ mit dolgozik. Gyakorlatilag így akkor úgymond 300 eurót keres, ha a család bevételét egyként kezeljük. Ha nem olyan munka, ami a szakmai előmeneteléhez hozzájárul, hanem mekiben süt krumplit vagy hasonló, én azt mondanám neki egyáltalán ne dolgozzon ennyiért, inkább tanuljon valamit az egyetem mellett pluszba.
2021. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értelmezem egy olyan albérletben laktok, amit nem nagyon engedhettek meg magatoknak.


Én a helyedben azzal kezdeném, hogy minimalizálnál a költségeket. Egy olyan albérletet keresnék, amire azt a szót tudod használni, hogy "Olcsó" vagy "jól árazott" a te helyzetedben nem pedig azt, hogy "az albérletünk nagyon drága".


Már ennek meg kéne oldani a helyzetet.


Tehát előszőr inkább szülőként arra törekednék, hogy ne kelljen olyan helyzetbe kerülnöm, hogy kérnem kell a gyerekemtől.


Egy jobb megoldás, hogy elkérsz tőle mondjuk 150 eurót minden hónapban és azt félre rakod a nevében. Ha akarod be is fektetheted valami biztosban, ezzel ösztökélve, hogy tartalékoljon. Majd évek múlva vagy amikor elköltözik ezt az összeget egyben oda adod neki.

2021. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 A kérdező kommentje:

A szakmájához nem járul hozzá, mert pincérkedik.

Eddig is folyton ezt mondtam neki egyébként, hogy inkább a tanulásra koncentráljon, de szeretne utazgatni meg vásárolgatni, ami érthető. Nyilván a szükségletes kiadások bele vannak kalkulálva a bejövetelembe, tehát nincs arról szó, hogy mondjuk most nyárra ne tudjak neki venni egy új bikinit, de nem tudok venni neki hármat.

Ez meg lehet önzőn hangzik, de én meg nem szeretnék a felnőtt kölyköm miatt még egy munkát keresni, hisz az meg a kicsitől venné el az időt, pláne, hogy akkor az idő alatt többnyire egyedül kéne otthon lennie.

Nagyon utálom, hogy ilyen helyzetben vagyok. Mert mondjuk ha még azt a 300€t leszorítom 150€re, akkor is azt a pénzt félrerakhatná(nk neki), de sajnos nem tudom ezt jelenleg megengedni.

2021. jún. 10. 22:24
 5/90 anonim ***** válasza:
94%
Ha megtudnám oldani én nem kérnék. Ez így kevés infó hogy nem éltek szerényen, de minden be van osztva. Ez alapján működik a dolog, minek szívnád le a saját gyereked?
2021. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
97%
Ezt nem beszéltétek meg előre, amikor először előjött az ötlettel, hogy dolgozna suli mellett?
2021. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:

#3, mint mondtam, ezzel az albival is szerencsénk volt. Ha elköltözünk, akkor is csak ő szívna, hisz messzebb lennénk a sulijától, többet kéne buszoznia és kitudja a buszmegálló is mennyire lenne tőlünk. De ezekből a szempontokból a kicsi is szívna, mert akkor az ő sulija sem a szomszédban lenne.

Tehát a jelenlegi lakásunk jól helyezkedik el és mindenkinek van külön szobája. Ebben az albiban 5 éve lakunk, de ez az 5 év alatt nagyon felmentek az árak, egy olyan lakás mint a miénk itt a környéken már 300-400€-val többe kerül.

2021. jún. 10. 22:30
 8/90 anonim válasza:
41%

Lehet csak, én gondolkodom így de mikor mi voltunk ilyen helyzetben én édesanyámnak adtam az egész fizetésem. Mi is hárman élünk, én anya meg öcsém. Így nekem könnyebb volt a lelkem ,hogy anyának nem kell aggódnia a pénz miatt . Persze ha bármit akartam megvettem ugyanúgy.

Véleményem szerint a kiesés neked is nagy gond és kérd csak el tőle, nincs ebben semmi rossz.

2021. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
86%
Én elzárnám előle a pénzcsapot. Tehát nyárra ne te vedd meg a bikinit, hanem oldja meg ő. Természetesen megindokolva, hogy ez azért van, mert a csp nem jár, ha dolgozik.
2021. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:
#5, mint írtam, ha suli mellett dolgozik, nem kapok utána pénzt, tehát nem működne
2021. jún. 10. 22:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!