Pszicho88 kérdése:

Milyen házimozi rendszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni házimozi vásárlásához.

Nincs túl nagy hozzáértésem a témához.

25-30 m2 -es szobában lenne elhelyezve

Leginkább filmeket akarok rajta játszani, de nyilván néha zenét is hallgatnék. Van 2 darab JBL LSR 305 stúdió monitorom egy tascam us 2x2 külső hangkártyával, de az a számítógéphez van kötve, nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem tudom, hogy árkategóriában mi az ami hasonlóan tiszta és szép, vagy még jobb stúdió hangzást vissza tudna adni. Zeneileg rock, metal, epic (thomas bergersen, ivan torrent), popzenét hallgatnék rajta mp3 és flac formátumban.


Maximum 400 000 Ft környékére gondoltam, de ezt már a hangfalakkal, erősítővel. Mindenképp a középkategóriás hangzás minőségben gondolkodnék.

Nem feltétlenül ragaszkodom az újhoz, nagyon megkímélt használt is megtenné.

Fogalmam sincs hogy 5.1 , vagy 6.1 , vagy 7.1 az előnyösebb számomra?

Nem a nagy hangerőre, hanem a részletgazdag hangzást szeretném megszólaltatni.

Mely márkákat tudnátok ajánlani, akár használt kategóriában is?

Ha valaki tudna adni egy iránymutatást, hogy merre induljak megköszönném.



2021. jún. 16. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

AV fórumokon nézelődj szakmai tartalmak iránt ("av forum" kulcsszó Google-be; konkrét oldalt nem linkelhetek, mert kitörlik reklámozás miatt).


A leírtakból a 400k nagyon kevés egy valódi házimozi rendszer kiépítéséhez. Önmagában egy darab erősítő és egy darab front hangfal kerül ennyibe az olcsóbb kategóriából. :) Esetleg valamilyen kommersz megoldás jöhet szóba, de az nem fog olyan szépen szólni, mint a meglévő JBL.


Még annyi, hogy ha az élvezeti hallgatás a cél, akkor nem stúdió hangfalban kell gondolkodni, hanem HiFi-ben. A stúdióhangfalak karakterisztikája olyan, hogy kiemelik a hangi hibákat. A HiFi hangfalak szólnak az élvezetről. Nyilván maga a szoba is befolyásolja a hangzást, de a feltüntetett pénzmennyiségből esélytelen ezzel foglalkozni.

2021. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Rákeresek az AV kulcsszóra, amit írtál. Mennyiből jönne ki egy minőségi hangzású házimozi? 7.1 ben gondolkodnék. Érdemesebb komplett házimozi szettet venni, vagy jobb összeválogatni az elemeket? Milyen márkákat ajánlanám? Sokszor olvasom a Denon, Onkyo márkákat, de azt a kommersz alap szinthez kötik. Milyen márkában érdemes gondolkodni? Köszönöm.
2021. jún. 16. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából ekkora a nappalim. Nálam Yamaha RXV-495-ös és egy Jamo 5.1-es házimozi hangfalszett képezi a rendszert. Az én igényeimnek maximálisan megfelel, pedig alapvetően vájtfülű vagyok. Amit mindenképpen kerülni kell, azok a mindent az egyben szettek apró hangfalakkal. Olyanok az enyém után úgy szólnak mint aminek hiányozna a középső csatornája. Azt mondanám, hogy ne költsél 7.1-re mert felesleges, sőt én még azt sem érzem hiánynak,hogy a 20 éves erősítőm nem tudja a DTS-t mivel a szinkonizált filmek alapvetően csak Dolby Digitalban vannak. Sőt pl az új Samsung TV-k meg nem is támogatják

Használtan elég jó árban mennek a házimozi erősítők, hozzá hangfalat meg mindenképpen szettben kell venni, mert rettentő zavaró ha az első és hátsó hangfalak pl egy repülőgépáthúzásnál másként szólnak, persze alap a fadobozos. Sub-ból sem kell nagy, nekem is egy kicsi, 16 centis hangszórójú van, de brutál, ahogy dübörög.

Nem tudom mennyire általános, de pl az én erősitőm 2-2 fronthangfalat tud, ez a leírása alapján azért van, hogy a házimozi hangfal mellett rá lehet tenni egy pár zeneit is, amit külön lehet kapcsolni.

2021. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valami használtban gondolkodnék most már én is, mivel több helyen is megkaptam, hogy a rá szánt összegből túl csúcs minőséget nem tudnék összerakni, nekem meg ennyit már nem érne meg, szóval marad a használt, régebbi házimozi.


Az apró szettes hangfalakat én sem szeretem, meg a soundbart sem annál azért minőségibbet szeretnék. Az a baj még keveset nézelődtem a témában és újak nekem a különféle típusok. Apumnak jelenleg egy philips mx 5700d van, ami már legalább 20 éves konstrukció, de még mindig szépen szól, csak sajnos nincs optikai csatlakozása, sem pedig hdmi, ami megnehezíti a dolgot.

Elég nagy a piac és nem igazán tudok dönteni a sok márka és típus közül az a baj. Legalább a flac formátumot tudja kezelni és a Blu Ray filmek is jók lennének ha le tudnám tesztelni.


Hogy komplett házimozi rendszerrel járnák e jobban, vagy összeválogatott erősítő+ hangfal szettel még mindig nem tudom.

2021. jún. 18. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy majd úgy lesz nálad, hogy nézegeted a hírdetéseket, és majd megakad egyen a szemed. Nekem a Yamahán már van optikai, így azzal van a TV-re kötve, és nem is használok DVD vagy Blu ray lejátszót, mert teljesen jó a TV saját lejátszója is. Filmeket meg úgy szokom letölteni, és egy itthoni kis amolyan szervereszközön, rövid nevén NAS-on tárolom, ami amúgy önmagában torrentezik is. Van benne egy 2 gigás winyó, amit itthoni hálózatban lát a TV is, és akár telefonos appról is tudom indítani a filmet, nem kell a TV távirányítójával bohóckodni, és ha akarom, akkor akár UHD filmet is le tudok tölteni, tehát így felesleges külön lejátszó.

Hangfalban is meglátod mi a kínálat. Azt néztem, hogy annak a Jamo szettnek, amit én annó 2003 környékén az Euronicsban 75 ezerért vettem, azt , vagy hsaonlót most 231 ezerért árunak a Media Markban , ennél még a Yamaha is olcsóbb 90+80 ezerért

[link]

Viszont most nézam, hogy a facebookos marketplacen vagy ilyesmi Jamo házimozi hangfalszett 120 ezerért. Őrült nagyban, meg húdeszuper minőségben meg nem kell gondolkodni szerintem, egy ilyen szett is simán elég, és nem fogod soha maxon meghajtani, ahogy nálam is jó ha harmad hangerőn mentek, subot meg sokkszor be sem kapcsolom.

Erősítőben is van sok eladó, ha már optikai van rajta az sok esetben elég, én HDMI nélkül is simán elvagyok.

2021. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amit linkeltél YAMAHA NS-F 51 álló hangsugárzó, fekete nagyon szép és tetszik is. Mennyi különbség van hangzásban egy ilyen Jamaha hangfalakból összerakott 5.1 szett és például egy Jamo 5.1 szett között? A nas, amit írtál jó megoldás.
2021. jún. 20. 00:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem hallottam külön-külön a két márkát, így nem tudom megmondani, hogy hangzásban mi a különbség, de számomra fura, hogy a Jamo így elszállt árban. Ha van is, azt filmnézésnél szerintem nem is venni észre, zene aminél az ember odafigyel a hangzásra. Annó mikor én vettem 75 ért a szettet, akkor emlékeim szerint csak a Yamaha frontok voltak ilyesmi árban. Szerintem mellé biztosan nem lőhetsz a ilyent veszel, meg ahogy írtam is, lényeg, hogy egy márka legyen a rendszer, mert más gyártó hangfalai kicsit másként szólnak, és egy áthúzásos efektnél nagyon kijön..

Jamonak egyébként van egy amolyan leányvállalata, ha még létezik ez a PJ, nekem az aktív subom az, és milliméterre megyegyezik a Jamoéval, ráadásul ha megfordítom, akkor ott virít a Jamo felirat az erősítőjén :)

2021. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Biztos mindkettő szépen szól, mert elég neves márkák. Nem volt még szerencsém élőben meghallgatni ilyen házimozi rendszereket, a sajáton kívül. Még a használton gondolkodok mindig, mert abból is ki lehetne fogni olyat, ami 100 ezer alatti és már újabb csatlakozási lehetőségű. Sokan már a legújabbakat veszik, hogy spotify- ról hallgassák a zenét és egyéb baromságok, azt fölöslegesnek is tartom, meg zenére ott a 2.0 stúdió monitorom. Pár hete vettem hozzá állványokat is és most már fülmagasságban szól. :)
2021. jún. 21. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Spotify előfizetésem nekem is van, de ugye mivel az enyém 20 éves erősítő, így persze nincs rajt hálózati lejátszás, viszont ezt TV-n keresztül is megoldható, mert azon van ilyen alkalmazás, és zenehallgatás közben le lehet kapcsolni a TV kijelzőjét teljesen menüből, és ilyenkor a telefon távirányítóként működik, vagyis s Spotify app ekkor is aktív, és lehet rajta számokat keresni léptetni stb. Zenehallgatásra viszont, mivel ugye 4 frontot kezel az erősítő, így erre a jó öreg Videoton hangfalaimat használom, zenére szebben szólnak mint a Jamo-k
2021. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!