Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Véletlenül leadtam egy vészhív...

Véletlenül leadtam egy vészhívást, mit kell ilyenkor tenni? SOS!!!

Figyelt kérdés
A huawei tabletemen nem tudtam, hogy van SOS funkció, így nyomogattam a bekapcsoló gombot, az elindult, de mire kapcsoltam a visszaszámlálás lejárt, megijedtem, rögtön leraktam amint tudtam és kikapcsoltam a tabletet. Most félek hogy ki fog jönni a rendőrség. Mit kell ilyenkor csinálni?😭😭😭

2021. jún. 20. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Össze van kötve a tableted a rendőrséggel? Azta!
2021. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elindult a segélyhívás de mivel leraktad és nem szóltál bele, nem mondtál a diszpécsernek semmit így Ők sem tudnak mit csinálni, nem foglalkoznak vele.
2021. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nem fog történni semmi.

Max annyi fog történni, hogy visszahívnak, te meg elmondod, hogy véletlen volt, aztán szokásuknak megfelelően rádcsapják a telefont, mint a bolondok.

2021. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ha napi 100 hívást fogadsz, de sem fogsz hosszan elbeszélgetni senkivel, akinek nincs szüksége segítségre.
2021. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*te
2021. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben van valami, de rossz volt hallani, amikor tavaly apukám is véletlenül felhívta őket, és amikor visszahívták, úgy beszéltek vele, mint egy kutyával! Pedig ő tisztelettel elmondta, hogy nem volt szándékos a hívás.
2021. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 bocsánatot kérek a kolléga nevében! Nem a véletlenül bennünket hívókkal van baj (ez bárkivel előfordulhat), hanem a szándékosan szórakozókkal. Sokan indokolatlanul hívják a segélyhívót - esetenként fals bejelentésekkel -, őket próbáljuk kiszűrni, és ezáltal levenni a terhet az amúgy is túlterhelt társszervekről. (Mentőszolgálat, rendőrség, katasztrófavédelem - leánykori néven tűzoltóság.) Ha mégis szükség lenne ránk, mindenkit kérnék, hogy mindenek előtt mutatkozzon be! Lehet, hogy visszakérdezünk, mert rossz a térerő v. a kihangosított készülék miatt torz a hang. A lényeg: mi történt? Mikor történt? Kire van szükség? Mi a pontos cím? (Irányítószámmal vagy megyével - ez nálunk előírás.) És válaszolni, válaszolni, válaszolni - nem véletlenül tesszük fel néha ugyanazokat a kérdéseket többször. A mi felelősségünk eldönteni, kit, vagy kiket kell egy bizonyos ügytípusnál értesíteni, plusz fontos az időtényező. Igyekszünk mindenkinek a legmegfelelőbb segítséget nyújtani, de a “sürgősségi” nem véletlenül szerepel a megnevezésben. Hétköznap, munkaidőben némi interneten való kutakodás után bárki elérheti a háziorvosát/önkormányzatot/illetékes hivatalt. Ha viszont azonnali beavatkozásra van szükség - pl. kiraboltak, megfenyegettek, balesetveszély áll fenn, bűncselekményt vagy szabálysértést észlelsz, nyugodtan hívj bennünket! Segítünk, vagy útba igazítunk mert ez a munkánk. (Arról sajnos nem mi tehetünk, hogy a lakosság nincs tisztában a feladatainkkal.) Mindenesetre ha mégis arra kerülne a sor, hogy beszélni kell velünk, mindenkit arra kérnék, hogy mondja el a problémáját! A vonal másik végén is emberek ülnek, akik hasznos tanáccsal tudnak szolgálni.
2021. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!