Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Így hamarabb tönkre mehet a...

Így hamarabb tönkre mehet a monitorom?

Figyelt kérdés

Szeretek elaludni tv-re.De tv sajnos nem fér el a szobámban,ezért a számítógépem tölti be ezt a szerepet is.Szóval mindig beállítom a gépem lefeknésnél,hogy kb 2 óra múlva kapcsoljon ki.A monitoromon sajnos nincs elalvás kapcsoló,ezért az szimplán ilyenkor mindig pihenő üzemmódba kapcsol.(sárgán világít a bekapcsológomb).Lényeg a lényeg...kvázi sosem kapcsol ki csak pihenő üzemmódban van míg alszom.

Ezzel mennyire rövidítem meg a monitor élettartamát?



2021. jún. 26. 06:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Senennyire, én 10 éve használom így.
2021. jún. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos hogy rövidül, ezen nem kell előre aggódni. Egyrészt kikapcsolva, de feszültség alatt is a stand by áramkörök működnek, alvóban megszűnik a szinkronjel a gép felől, és a monitor leteszi magát szintén alvóba, viszont több áramköre marad bekapcsolva, mert figyeli a szinkronjel meglétét és ha visszajön, akkor ő is "feléled".
2021. jún. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A monitoromon sajnos nincs elalvás kapcsoló,ezért az szimplán ilyenkor mindig pihenő üzemmódba kapcsol."

Mint minden más rendes monitor. Ez a Sleep mód. Nem te állítod be, hanem automatikus. Amikor nincs videójel, egy idő múlva lekapcsolja a kijelzőt, csak az a rész marad aktív, ami a PC felől érkező jelet figyeli, meg a kezelőgombjait. Bármelyiken aktivitást észlel, bekapcsol ismét.

2021. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem volt olcsó monitor,ezért paráztam kicsit ettől.De a válaszok megnyugtattak.Köszi
2021. jún. 26. 12:37
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
69%
Offolok egy kicsit, ha megengeded. Monitor mellett elaludni, sőt lefekvés előtt fél-egy órával monitort bámulni nem tesz jót a cirkadián ritmusodnak. Elhiszem, hogy most még nincsenek alvásproblémáid, de hamarosan lesznek. A monitorok kék fénye (a telefoné is!) kortizoltermelésre készteti a mellékvesét. A kortizol pedig antagonistája a melatonin nevű alváshormonnak, és amíg a máj le nem bontja, utóbbit nem hagyja érvényesülni. Ez később az inszomnián kívül egy rakás egyéb szervi gebaszt fog okozni.
2021. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Senior Séf!

Rengeteg olyan dolog van ma amit nap mint nap használunk,fogyasztunk és amúgy rohadtul káros.Na most ezt a sok mindent megszűrni,kizárni,minimalizáli meg lehet próbálni...De olyan kényelmes világot élünk,hogy szinte lehetetlen ezek közül sokat kizárni.Aki mégis képes erre,minden tiszteletem az övé.

Ezt leszámítva hasznos és informatív a hozzásolósod,de valóban kicsit off téma.

Mellékesen megyjegyzem,hogy amúgy rendszeresen használom a Windows kék fény szűrőjét és a monitoron is van külön erre opció.Amúgy nem szoktam sok esetben nézni lefekvés előtt órákig a képernyőt.Inkább hallgatni szoktam az adott filmet amire elalszom.A monitor fénye meg inkább csak nyugtató jelleggel világít(nagyon halványan).Nem szeretek teljes sötétben elaludni.

2021. jún. 28. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!