Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha max hangerővel hallgatok a...

Ha max hangerővel hallgatok a zenét fülhallgatóval az tönkre teszi a FÜLHALGATÓT?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik, de komolyan.

Nem szeretnék olyan válaszokat, hogy a füledet cseszi el stb... (ezt tudom úgyis).



2021. júl. 13. 17:08
 1/6 anonim válasza:
91%
Ha gyenge a füles akkor tönkre meg de ha jó minőségű akkor nem megy tönkre
2021. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Pedig írni akartam, hogy Te előbb megsüketülsz tőle, de amúgy ha jó minőségű fülhallgatóról van szó, akkor nem! Amire tervezték, azt bírnia kell, annál hangosabban meg úgysem tud szólni!
2021. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2021. júl. 13. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, mi hajcsa. Ha számítógép vagy telefon, akkor nem. Ha dedikált fejhallgató-erősítő, akkor van rá esély.
2021. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én rendes fejhallgatókat használok, nagyon gyakran max. hangerőn (torzítás határon). Külső erősítővel. 5 évet szoktak bírni átlagosan, utána elkezd zörögni, majd széthullik a membránjuk. Ha a fülhallgató hasonló minőségű, akkor az is bírhat ennyit. A füledet meg nem feltétlen teszi tönkre. Nekem elvileg már süketnek kellene lennem. Aztán mégis nekem a legjobb hallásom a családban is, meg a munkahelyemen is (pl. meghallom, ha a szomszéd irodában leejtenek egy ceruzát - gipszkarton fal van közöttünk).
2021. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi az a max hangerő? A meghajtó eszköz által leadott maximális teljesítmény, vagy a fejhallgatóra adható maximális teljesítmény? Nem mindegy, a kettő nem feltétlenül egyezik meg. A fejhallgatóra megadott maximális teljesítményt nem szabad túllépni.

„Ha gyenge a füles akkor tönkre meg de ha jó minőségű akkor nem megy tönkre”

Dehogynem, ha a megengedett teljesítménynél nagyobbat adsz rá, akkor tönkremehet, ennek semmi köze a minőségéhez.

„Amire tervezték, azt bírnia kell, annál hangosabban meg úgysem tud szólni!”

A megadott maximális teljesítményt elvileg el kell viselnie. Annál hangosabban nem tud szólni, tudni nem tud, de nagyobb teljesítményt ráadva tönkremehet.

2021. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!