Mi lehet a kazettáimmal?

Figyelt kérdés

Rájuktaláltam a pincében, és gondoltam belehallgatok, mert már utoljára 2 éve vettem elő őket. Mind a tartójukban voltak, és egy cipősdobozban volt az összes, beleteszem a lejátszóba, erre a zene teljesen sistergős, és olyan, mintha állítgatnám gyorsan a hangmagasságot le-fel. A legtöbb ilyen volt, 23db-ból 7db volt hallgatható, a többin csak a ritmust és a mély hangokat hallottam, a többi hangszín elvolt mosódva. A kazetták Sony, Maxell illetve TDK márkájúak, köztük néhány eredeti kazettával, és egyikre sem lett új felvétel rögzítve.

Pedig 2 évvel ezelőtt egyiknek sem volt baja(2 kicsit sistergett, de alig észrevehető), és ugyanúgy tároltam, se víz, se hideg, se forróság nem érte őket.


Szóval mitől mehettek tönkre?



2021. júl. 21. 19:24
1 2
 1/18 Szirty ***** válasza:
100%

Nem megfelelő tárolás.

Magas páratartalom, mágneses tér nem tesz jót neki.

2021. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Zzzoli ***** válasza:
100%
Lemágneseződtek valamitől. Tartósan mágneses mezőnek voltak kitéve. lehetséges okai például egy közeli transzformátor, vagy mellettük tárolt állandómágnes, esetleg mágnesesen árnyékolatlan hangszóró, vagy bármi más eszköz, vagy egy erősebb földmágneses erővonal, satöbbi....
2021. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mágnes szerintem nem lehet, mert a cipősdoboz egy szekrényben volt, amiben CD-k, pár darab régi notebook, és egy DVD lejátszó volt, semmi több.
2021. júl. 21. 19:37
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

A probléma könnyen lehet a lejátszó is. Tisztítsd meg a fejet, az is okozhat tompa, hullámzó, magad nélküli hangzást.

Alkohol (nem pálinka, valami tisztább, pl. sebbenzin, 95+ %-os isopropilalkohol, stb) és vattás végű fültisztíópálcika a legegyszerűbb kombó.

2021. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4

Köszi, megpróbálom

2021. júl. 21. 19:39
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld már ki a lejátszóban a gumi hajtószíjakat és továbbító görgőket.

Fog az rendesen szólni.

Gyorssegélyként ha megkened spirituszban oldott gyantával fentieket (a görgőt ne!), az jelentősen megnöveli a tapadást és jó lesz.

2021. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.:

Nem tudom, a lejátszó eddig is használatban volt-e, vagy azt is a pincében tároltad.

Gyakran előfordul, hogy a nem megfelelően tárolt kazetták szalagja (akár csak az ablakban lévő 8 centi) összeszed minden koszt, majd első lejátszáskor azonnal rá is keni a fejre, így az egyébként tiszta, jó és használatban lévő lejátszó is azonnal dzsuvás lesz.

2021. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
#6, nem hiszem, hogy a kérdező van annyira szakképzett, hogy szíjat és pinch rollert cseréljen egy ki tudja milyen lejátszóban (szedtél már szét komolyabb walkmant?).
2021. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

LG ffh313 típusú hifi, pont januárban cseréltettem ki egy csomó alkatrészt a deckben, mert a görgő repedt volt, illetve 1 kondit is cserélni kellett. De egyébként napi szinten használom az FM részét, úgyhogy nem a deckkel van a baj.


Most megpróbáltam lejátszani párat egy Millenium hifiben, azon sem szólnak rendesen. De hát ha nem jók, akkor elengedem, csak sajnálom őket, van olyan kazetta is, amely 1989-es.

2021. júl. 21. 20:01
 10/18 A kérdező kommentje:

#8

Lehet, hogy sikerülne kicserélni, de még nem csináltam ilyet.

Mondjuk a CD lejátszót sem javítottam még, de abban is sikerült elsőre kicserélni az olvasót.

Walkman-t nem nagyon szedtem szét, amikor először megkaptam(199x körül), nagyon vigyáztam rá, így a mai napig nincsen semmi baja.

2021. júl. 21. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!