Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Laptopra szeretném lementeni...

Nemzetes kérdése:

Laptopra szeretném lementeni a Mini DV kazettáimat. Hogyan?

Figyelt kérdés
Digitális mini videókazettáimat szeretném archiválni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá, hogy a lehető legolcsóbban ússzam meg. A kamerám sajnos meghalt, de egyébként sem volt olyan kimenet rajta, amivel a laptop megbirkózott volna. Most valami olyan kellene, amivel le tudnám játszani és egyben konvertálni is lehessen mondjuk AVI fájlba. Vannak személyes felvételek is némelyik kazettán esetleg, ezért nem kellene nyilvános helyen másoltatni, mert nem szeretnék senkit kompromittálni. Ezeket a részeket eleve nem is akarom megtartani, de egyéb felvételek nagyon fontosak lennének, hogy megmaradjanak. Fontos hogy én szelektáljam a felvételeket, ezért kellene valami megoldás. Kb 10-12 kazettáról van szó. Van olyan lejátszó, ami Mini DV kazettákat játszik le? Esetleg kölcsönzőből lehet ilyet bérelni?

#DV kazetta másolás
2019. jan. 25. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én bevinném olyan helyre, ahol kimondottan ezzel foglalkoznak, a cégnek ez a profilja. Azt írták honlapon, hogy pl. kiválasztják azt a készüléket, amely a legjobb képet adja a kazettáról, szalag-megnyúlásokat is tudják korrigálni stb...

Adatvédelemben benne van, hogy x nap után törlik a náluk keletkezett digitalizált felvételeket

emlekmento.com az oldal neve.

Elnézést, hogy csak ennyit tudtam segíteni.

2019. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is nagy segítség volt, köszönöm.
2019. jan. 26. 07:24
 3/4 anonim ***** válasza:

A mini DV digitális felvételt készít, egyetlen minőségben lehet lementeni, nincs szalagnyúlási probléma sem.

Egy firewire bemenet a számítógépen és egy kábel kell hozzá.(vagy kamera sincs?)

Aztán át kell konvertálni valami használhatóbb formátumba, olyanra ami neked legjobban megfelel. A DV-avi eléggé nagy fájlokat eredményez a felbontáshoz képest.

Ha ez nem megy, rábízod valakire.

2019. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A firewire bemenet felejtős, nincs ilyen kártya a gépben. A kamera nem tudni mi okból, egyik napról a másikra padlót fogott, azóta lehetetlen működésre bírni. Sajna nincs másik és ez a video rögzítési mód annyira elavult már, hogy nem éri meg másik kamerát venni. Egyszóval, marad a hivatásszerű kazetta másoló igénybevétel. 😒 Azért köszi a segítőkész hozzá állásokat.
2019. jan. 28. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!