Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki milyen 55 colos led tv-t...

Ki milyen 55 colos led tv-t ajánlana 300 ezer forintig?

Figyelt kérdés
Sokat nézelődtem és egyenlőre a Samsung Q70a a legszimpatikusabb ebben az árkategóriában. Ami fontos hogy 100 Hz legyen mert nem akarok elmosódott képet mozgáskor. Fontos még hogy konvertálja fel az alacsonyabb felbontást is mert főként filmeket és tv műsorokat néznék rajta. Nyilván a kép minősége az elsődleges. Az Lg tvken sajnos elég gyenge a fekete minősége ezért azok nem tetszenek. Gondoltam az oled-ekre is de azok drágábbak és amúgy is tartok a beégéstől is. Előre is köszi a válaszokat.

2021. aug. 22. 18:59
1 2
 1/19 xKakashix ***** válasza:

szerintem nem egy rossz választás a q70a, elvileg be is lehet lőni a képet úgy, hogy elég közel legyen az oled-hez

https://www.youtube.com/watch?v=l1bZhueF3hA

ezen kívül a nanocell lenne még, viszont annak a színei nincs olyan jók mint a samsungé és kicsit sötétebb is, nálam egyedül az op. rendszer ami lg-nél jobban bejön, illetve a magic remote egy elég jó cucc

2021. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen. Láttam lg tv-t és az op rendszere tényleg jó, de tv választásnál nem ez az elsődleges szempont nálam.
2021. aug. 22. 19:36
 3/19 anonim ***** válasza:

#1


Ha ezek a paraméterek igazak, akkor a Q70A nem egy jó tévé!


[link]


Nincs benne valós 10 bites panel, ami viccesnek tűnik 2021-ben.


A csúcs fényereje is csak 580 nit. A HDR10 tisztességes megjelenítéséhez 1000 nit fényerő szükséges!


Inkább ezt ajánlanám: Sony Bravia KD-55XH9096


De ezt nagyon! VA panel + FALD, valós 10 bites panel, bár a fényereje ennek sem sokkal több.


Összehasonlítás:


[link]


[link]


Ha a Sony-t választod, akkor utána komoly előrelépés csak egy OLED tévé lehet!

2021. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 xKakashix ***** válasza:
#3 jogos meg is feledkeztem a sony-ról, amit írtál az tényleg nem rossz választás, sok jót mondanak róla külföldön is, megnéztem 1-2 vidit
2021. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a sony volt a másik, viszont ez már egy tavalyi kifutó termék és csak pár helyen kapni. A képe tényleg jobb de mozgás megjelenítésben és kép felkonvertálásban nem rosszabb? Valahol mintha azt láttam volna. Egyébként melyik a jobb a va vagy az ips panel? A q80a ban már ips lenne.
2021. aug. 23. 06:57
 6/19 anonim válasza:

VAlami TCL-ben nem gondolkodtál?


[link]

2021. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A TCL is jó tévé, de a Samsung-ot vagy a Sony-t ajánlanám mindenképpen.

A TCL egyfajta alternatív megoldás, amikor kevé pénzből szeretnénk jót venni.


#5


Attól függ. Az IPS-nek jobb a betekintési szöge és a színei, de a kontrasztja nagyon gyenge.

Filmezésre a VA panel, tévénézésre, sportra az IPS jobb.

Az OLED pedig tökéletes ezekből a szempontokból: végtelen kontraszt, tökéletes betekintési szög, szép színek.


Hát ami a mozgásmegjelenítést illeti, mindkettő 120Hz-es, így hasonló lehet.

A kép felkonvertálásával én nem szoktam foglalkozni, egyszerűen ilyen tévének jó minőségű forrásokat kell adni, és akkor biztosan elégedett leszel. Egy LG C9-es kép felkonvertálás képességeiről tudok nyilatkozni neked, ami nagyon is meglepett, hogy mit kihozott az SD anyagokból is. A másik TCL tévém, ami tavalyi modell, és nem belépő, ha SD anyagot kap, hát az élvezhetetlen rajta gyakorlatilag...

2021. aug. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 xKakashix ***** válasza:

ebben a méretben az az igazság, hogy egy LG A1-el járnál a legjobban ha a hdmi 2.1 nem számít.. igen OLED, de szerintem fölösleges aggódnod a beégés miatt, a beépített védelem ma már egészen jó, mint pl pixel eltolás, pixel frissítés stb... főleg ha inkább film nézésre használnád.. sokan pc monitorként is használják a C1-et és semmi problémájuk nincs

úgyhogy én elgondolkoznék az A1-en, mert 55"-ben majdnem 100k-val olcsóbb mint a C1 és képminőségben tuti nem lenne panasz

2021. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8


Nem jó neki az A1, mert az csak 60Hz-es, és a legalapabb OLED tévé, bár a képminősége ettől függetlenül jó.


Legalább egy BX OLED mindenképpen ajánlott lenne, de a legjobb a CX. Egyébként nem sokkal drágább, inkább azt javasolom, hogy halaszd el a tévé vásárlást pár hónapot, addig amíg gyűjtesz a CX-re. Hosszú távon ezzel járnál a legjobban.

2021. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A CX egy jó tv, de egy százassal több. Az már az a határ amennyit nem biztos hogy szeretnék egy tv-ért kiadni. A sonyból pl mikor jönnek ki a 2021-es modellek? Hátha azok között lenne jó viszonylag jó áron.
2021. aug. 23. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!