HDMI kábel lehet hosszabb valahogy?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy van az asztali pc-m, amit ki szeretnék kötni a tv-re olykor, ami minimum 4 méteres HDMI-vel oldható meg. Van nekem itthon, egy 5 méteres amivel nem megy, csak nagyon ritkán egy egy kép megy ki de alapból fekete a kép. Kivettem helyéről a gépet és egy rövidebbel próbáltam azzal tökéletesen működik, pedig ugyan az a fajta: valami high speed. Tehát nem egy tescós tyúkbél kábel.

A kérdés az, hogy van valami ultra speed kábel, ami megoldja a problémát?


2021. szept. 26. 10:42
 1/5 Vortrex ***** válasza:
Ez így működik, a hdmi 4 méter fölött más instabil, az fölött hdmi over lan extendert szoktak használni, de ha csak filmet néznél rajta, akkor érdemesebb lenne egy médiaszervert kapcsolni a gépen és a tévé lanról megtalálná a videókat.
2021. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A zavarjelek miatt nem műxik a hosszabb kábellel, de nem muszáj új kábelt venni, csak vegyél zavarszűrőt a tv & a kábel közé.

(vagy ha van dugj be még 1 zavarszűrős kábelt is a tv & a hosszú kábel közé)

2021. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vedd lejjebb a felbontást, képfrissítést. Nekem 10 méteres HDMI kábelem van, 720p60, 1080p24 és 1080i30 hibátlanul megy rajta, 1080p50 és 1080p60 már nem, torzul a kép. Ha FHD filmet akarsz nézni, 1080p24 a tökéletes beállítás. Ha online streamet, akkor meg 720p50 (a legritkább esetben van e fölött egy online stream felbontása), váltogatom, mikor mit nézek.
2021. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 5 méteres HDMI2.0 kábel van a laptop és a TV között.


A 4K 60Hz simán megy, ahogy a 4K 60FPS videók is, natív felbontásban a TV-n.


Korábban egy 3 méteres olcsóbb kábel volt, azzal a 1080p 60 Hz sem ment rendesen.

2021. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zzzoli ***** válasza:
Van olyan HDMI kábel amiben van jelformáló erősítő, ha még nem akarsz HDMI extendert.
2021. szept. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!