Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox Game Pass - Xbox Series...

Jokyman15 kérdése:

Xbox Game Pass - Xbox Series S - megéri-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg van egy PS4 Pro-m. Amivel sok játékot kitoltam már. Viszont érdekelne a Xbox-os oldal. Lényegében az Xbox Game Pass működése. Tehát arra gondoltam, hogy vennék egy Xbox Series S-t a PS4 Pro-m mellé és ahhoz külön játékot nem vennék csak az Xbox Game Pass-t.


A Game Pass játék könyvtárában felsorolt összes játékot elérem és játszhatok vele? És ha valamiért kiveszik a Game Pass-ból, de nekem le lesz töltve akkor továbbra is játszatok majd vele?


Egyébként úgy kalkuláltam, hogy ha a Game Pass-ban felsorolt összes olyan játék árrát összeadnám amit PS4-hez meg akartam volna venni akkor a Game Pass és egy új Series S-el olcsóbban kijövök. Szerintetek?



2021. szept. 27. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Megéri. Nekem is Series s-em van és game pass előfizetésem. Ha kivesznek a Game Pass-ból egy játékot ami neked le van töltve az megmarad neked addig míg le van töltve.
2021. szept. 27. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én viszont úgy tudom, hogy ezekkel a játékokkal csak addig lehet játszani amig benne vannak a game passban, utána meg kell vemned ha játszani akarsz vele tovább
2021. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"És ha valamiért kiveszik a Game Pass-ból, de nekem le lesz töltve akkor továbbra is játszatok majd vele?"


Nem.

Csak addig játszhatóak a játékok, amíg ki nem rotálják a kínálatból, hogy más új játékokat tegyenek be helyette.

2021. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a rövid válasz: Igen abszolút megéri. A Series S a legjobb ár - érték arányú konzol és a Game Pass a legjobb ár - érték arányú játéklehetőség.


Hosszabban: Ha van bármilyen One vagy Series Xboxod ami támogatja a Game Passt egyetlen egy okot nem tudok rá, hogy ne legyen. Barátom vett egy Series St a gyereknek Game Passal és utána nincs sírás, mindig van mivel játszani. Csak az első napos játékok (Microsoft és mások) ára amit megspórolsz visszahozza az egészet. Előző genen 3 darab új játék árából kijön egy éves előfizu, nextgenen már 2.5 (mert ott drágábbak az új játékok). Pontosan azzal tarol a GP amit említesz, ha megvennéd csak egy töredékét annak ami érdekel belőle már réges rég drágább mint a GP.


Ha érdekel részletesebben a GP akkor itt van pár dolog amit érdemes tudni:

A játékok 99%a 1 évig vagy 12 hónapig van bent. Van amelyik tovább és egy kezemen meg tudom számolni hányat vettek ki előbb belőle. Tehát bár a rendszer csak 2 héttel azelőtt szól ha kivesznek egy játékot, elég jól tudsz tervezni. Ha kivesznek egy játékot nem tudsz vele tovább játszani, de ha megveszed akkor onnan folytathatod ahol abbahagytad. Minden GP játékra és kiegészítőre GP tulajok kapnak 10% kedvezményt ha örökbe vennék meg. Bár maga a GP több mint 100 játékkal hirdeti magát ez már régen nem igaz. Már több mint 400 játék van csak az Xboxos Game Passban és még arra jön a PCs (némi átfedésekkel persze). Általánosan lassan többet tesznek bele mint amennyit kivesznek.


Két előfizetési forma létezik.

Xbox Game Pass (for Xbox) - 3000Ft/hó: 350+ játékkal korlátlanul játszhatsz single playerben + a free to play játékoknak ingyenes a multija. Mint PSen itt is van online multi előfizetés ha mindennel játszanál, Xbox Live Goldnak hívják. Viszont ha ezt is szeretnél akkor inkább a Game Pass Ultimatet nézegesd. Az egyik nagy különbség a PS+ és a Gold között, hogy Xboxon nem fizetős a Cloud Save hanem teljesen ingyenes és automatikus mindenkinek. Tehát ha egy játékkal játszol és netre vagy kötve akkor a rendszer automatikusan kb 10 percenként (vagy ha becsukod a játékot), feltölti a játékod összes mentését a Microsoft szerverekre a te könyvtáradba. Ehhez semmilyen külön dolgot nem kell csinálni. Fordítva is működik. Ha bejelentkezel bárhol és játszol egy játékkal amihez van mentésed akkor a rendszer automatikusan letölti a mentést netkapcsolat esetén. Vagyis minden megmarad örökre, akkor is ha letörlöd a játékot.


Xbox Game Pass (for PC) - 3000Ft/hó: 200+ játék Windows 10 PCre. Teljes integráció Xboxal, közös chat vagy amit akarsz. A cross platform játékoknál simán összeállhatsz Xboxos játékosokkal és fordítva. Itt természetesen a multi is ingyenes mindenhez.


Xbox Game Pass Ultimate 4200Ft/hó: Tartalmazza a GP for Xbox, GP for PC, Xbox Live Gold, EA Play és xCloud előfizetéseket. Egyértelműen ez az igazi "nem is kérdés, hogy megéri" opció. Ha nem használod a PCt akkor is sokkal jobb. 350+ Xbox játék, 200+ PC játék, 50+ EA játék, havi négy játék Golddal és játék streamelési opció (xCloud). Az xCloud a Stadiahoz hasonlóan lehetővé teszi, hogy egy távoli szerveren fusson a játékod és te onnan videó képében kapd meg. Ezzel gyakorlatilag bármilyen platformon lehetővé téve a játékot. Az xCloud Game Pass Ultimate exkluzív és Game Pass játékokat lehet vele streamelni. App PCn és Androidon van hozzá, másra egyelőre népszerűbb böngészőkön keresztül lehet (xbox.com/play). Még ebben az évben fog Xbox Onera és Seriesre érkezni rendszerintegrációként ami azt jelenti, hogy a Game Pass katalógusból bármilyen játékot elindíthatsz azonnal telepítés helyett vagy közben(!) és játszhatsz vele. Természetesen mondanom se kell, hogy a mentés közös így onnan folytathatod ahol abbahagytad.

Saját tapasztalat, hogy bár az xCloud még egyértelműen bétában van, nagyon sok játék rémisztően jól fut. A stream jelenleg 1080p 60fps és egy jó netkapcsolat birtokában szinte megtévesztő olyan játékoknál amik nincsenek halálpontosan kicentizve (leginkább shooterek a problémások érthető okokból). Sok játékhoz van mobilos irányítás, de a legtöbb csak kontrollerrel megy. A konzolos Xbox kontroller természetesen kompatibilis a mobilokkal és PCvel.

2021. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még egy dolgot kifelejtettem az pedig az, hogy létezik egy kiskapu Game Pass vásárlásához amit a Microsoft a mai napig nem csukott be és teljesen legális. A lényege, hogy ha Xbox Live Gold előfizető vagy (ami egy jóval olcsóbb szolgáltatás) és előfizetsz Game Pass Ultimatera (nem a simára) akkor az összes addigi Gold előfizetésedet átkonvertálja a rendszer Game Pass Ultimatera. Tehát ha van mondjuk 6 hónap Goldod akkor egy hónap GPU vásárlással lesz 7 hónap GPUd. Egy profilon maximum 36 hónap Goldot tárolhatsz előre kifizetve.


Talán már sejthető mire akarod kilyukadni: veszel 3 év Gold előfizetést és egy hónap GPUt. Egy év GPU normál esetben digitálisan havonta fizetve 50.400Ft lenne. Egy év Gold kb 20.000Ft hivatalos helyen és olcsóbban is lehet találni a neten kulcsos oldalakon.

Tehát "legrosszabb" esetben hivatalos hazai boltból vásárolva 60.000 + 300Ft (első hónap GPU ára új profilnak) összegért HÁROM ÉVRE garantálhatod magadnak, hogy annyi játékod legyen Xboxra, PCre és Streamre amivel sosem fogsz végezni, beleértve az összes MS játékot első nap.

2021. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez a megoldás nagyon jól hangzik. Ezt az opciót amit leírtál nemcsak 3 évre, hanem maximum 1 évre is "el lehet játszani"?

Előre is köszönöm.

2022. jan. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Csak arra figyelj, hogy ne legyen aktív Game Pass Ultimate előfizu a profilon, ha van akkor hagyd lejárni. Utána tedd rá a Goldot és vegyél egy hónap GPUt.
2022. jan. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!