Többcsatornás (nem csak sztereó) DAC?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen megfizethető áron?

2021. okt. 27. 18:26
 1/10 Vortrex ***** válasza:
25%
Nem értem mért lovagoltok azon, hogy dac... Ez nem a szerkezet neve, hanem a funkciója. Azt se tudod mit keresel...
2021. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

#1: Vannak olyan különálló "szerkezetek", amiknek szimplán csak az a funkciója, hogy megkapják a digitális - általában "nagyfelbontású" (192 vagy 384 kHz-es mintavételezés, 24 vagy 32 bites bitmélység) DSD/DXD/PCM - adatfolyamot (akár USB-n, akár SPDIF optikai-/koaxiális-interfészen, akár HDMI-n keresztül át) és egyből átalakítják (ettől különböznek a mezei hangkártyáktól, hogy nincsen bennük DSP) azt analóg audiojellé.


Kérdező: vannak többcsatornás DAC-egységek - például:

* [link]

* [link]

* [link]

vagy a házimozi előerősítőkben (AV-preamplifiers/AV-receivers) is van ilyesmire lehetőség, de ezek általában drágák.

2021. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Második! Mondjuk ezek sem olcsók... :D
2021. okt. 27. 20:23
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Milyen forrásból játszanál le, min hallgatnád? Milyen árkategóriában gondolkozol?
2021. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Számítógépről, leginkább SACD ISO-kat, a hangsugárzók (+erősítő) még kérdésesek, a keret max 150ezer lenne erre a kütyüre.
2021. okt. 27. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy átfogó táblázatot (lásd az I oszlopot a többcsatornás támogatás meglétéért, a J oszlopot az árakért):

[link]

DAC-okról az egyik DSD-formátumú zenéket kiadó/-árusító cég

[link]

oldalán - vannak ott DSD-t USB-n keresztül támogató Sony/Panasonic BluRay lejátszók, amik talán olcsóbbak.

2021. okt. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vennék egy Denon 3700x házimozi erősítőt. 500e ft, benne a dac, támogatja a dsd-t a hangja se vészes egyáltalán, azt ha még 2 millio körül hangfalak veszel ordíthat Péter Gabriel :):):)
2021. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ez a link zseniális, köszönöm nagyon!!!
2021. okt. 28. 12:45
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Tul van lihegve a Dac kerdes.

Mezei felhaszanlo nem hall kulonbseget.

2021. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:

Zenére szerintem sztereo rendszer a legjobb, eleve úgy készülnek a felvételek többsége is és ha van több csatornás verzió, gondolom azt 2 csatornásból csinálják.

Jó dolog a DSD, de nem minden zene szól jól, eleve régebbi felvételek, pl, ami alapból gatyán szóltak, kiadják DSD-be, nem lesz jobb hangzása, max hozzáképzeli a hallgató. Nem rég hozzájutottam olyan DSD felvételekhez, amiket vinyl lemezből digitalizáltak, a pattogások is hallhatóak, nagyon ütősre sikerült, régebbi zenék, de a Tidal és a többiek meg sem közelítik. Csak azt nem értem, ha ilyet lehet csinálni, miért árulják a szemetet, akár DSD-ben. Szóval az, hogy ebben a formátumba van egy zene, az nem jelenti azt, hogy jobban is fog szólni, mint pl a sima CD-s verzió. Én eddig ezt tapasztaltam. A másik, hogy vannak a komolyabb kiadók, akik magasabb szintű studiókban veszik fel az előadást, DSD formátumba kiadják, de ezzel is csak az a baj, hogy a vágást nem lehet DSD-ben végezni, megy a konvertálás ide-oda és felkonvertálják. De ez már egy más téma. A DAC-okkal, erősítőkkel, hangfalakkal, kábelekkel óriási biznisz a hifizés, hamar el lehet menni több millióig. Sokszor elég lenne a komolyabb felvétel egy szerényebb rendszeren.

2023. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!