Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy egy gyári...

Miért van az, hogy egy gyári Apple Lightning EarPods hangját jobban élvezem, mint a 65 ezer forintos fülhallgatómét?

Figyelt kérdés

Van egy Etymotic ER2XR fülhallgatóm, ez kb. 65 ezer forintért kapható Magyarországon, és azért vettem, mert Reddit-en meg sok külföldi oldalon azt írták, hogy a legjobb In Ear Monitor az áráért. Amúgy tényleg nagyon jó és imádom, még a drága fejhallgatómat is eladtam, mert ez jobban kielégít.

Viszont az iPhone-omhoz járt ilyen gyári fülhallgató, amit gondoltam kipróbálok, és az a vicc, hogy jobban tetszik a hangja mint a drágább Etymotic-nak. Nyilván a mélyebb frekvenciák nincsenek annyira meg, de összességében például nagyobb hangerőn sokkal kellemesebb az Apple fülest hallgatni, nem olyan fárasztó a hangja.


Ez miért lehet? Az a baj, hogy nem tudtam őket azonos forrásról kipróbálni. Az Etymotic-ot egy olcsó SounBlasterX G1 7.1-es hangkártyáról hallgatom, az EarPods-ot pedig ugye az iPhone beépített DAC-járól. Lehet, hogy csak az a baj, hogy az Etymotic nem elég minőségi eszközről van hallgatva? De majd veszek valamikor egy Jack-Lightning átalakítót és kiderül, hogy iPhone-al hogyan szól.



2021. okt. 30. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy ezt olvastam, előkukáztam egy lighting fülest én is...tényleg jól szól.
2021. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyit javítanék, hogy most olvastam, hogy az iPhone-okban már nincs DAC és erősítő, hanem ezek már a lightning kábelbe vagy az átalakítóba vannak beépítve.
2021. okt. 30. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Aiig amig ugyanarról a forrásról nem tudod kipróbálni, nincs értelme gondolkodni a kérdésen.

Amúgy jól rakod be a füledbe?

2021. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!