Xbox one x vagy series s?

Figyelt kérdés

Szeretnék beruházni egy konzolra, de nem tudom melyik lenne megfelelő számomra. Van 4k-s tévém. Ezek közül mindegyik konzol tudja a 4k 60fps-t? Series s-en zavaró a kevés hely? Mennyi játék fér el rajta? Amivel játszanék: far cry 6, cod warzone, red dead 2, forza 5.

A keret 110-120 ezer lenne.



2022. jan. 17. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

series s 1440 p - tud

de szerintem ezis szép 4 k s tévén

nekem rajta van a vanguard, warzone, mw, overwatch

nem tudom melyiknek mekkora a tárhelye de újgenerációs játékokat nem tudsz külső ssd re rakni hanem a xbox saját külső ssd- jére engedi

ezeket csak olvasatam jómagam nem próbáltam ki

én azért series s et vettem mert megvan az az üzletpolitika hogyha van új generáció vedd azt mert arra fogunk fejleszteni és szép lassan elfelejtük a régit

főleg hogy már leállt az xbox one gyártása is

pár évet adok az xbox one szériának és csak sport játékokat fognak rá kidobni

ugyanaz lesz a sorsa mint anno a 360 nak

én series s-t vettem mert nem 1-2 évre akartam konzolt venni

2022. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igazából a keret eldöntött a dolgot, de megmagyarázom ha érdekel. Series St 107e ért is ki lehet fogni, Series X meg hiánycikk és örülhetsz ha nem kell ráfizetned az alapból 185e forintos árra amit gyakran 200 vagy felette árulnak.


A Series S az Xbox One S leváltására készült, a legtöbb játék 1080p vagy 1440pben fut rajta. Köthető természetesen 4K TVre is és felskálázza a képet . Így bár nem lesz olyan éles mint egy Series X amelyik ténylegesen tud 4Kt, elég jó képet ad. Nincs benne lemezmeghajtó így csak digitálisan lehet rá venni játékokat.

Ezzel szemben a Series X az Xbox One X utódja, a nagy 4K konzol 4K TVhez sokszor több beállítási lehetőséggel és esetleg jobb grafikával (játéka válogatja) ellátva. Ebben van lemezmeghajtó és kétszer akkora a tárhelye.


Nem köntörfalazok tovább: a Series X egyértelműen jobb választás HA van rá keret és tudsz szerezni, mert St bármikor kapsz, de Xet nem. A Series S pöpec kis gép amit szándékosan azért csináltak, hogy legyen egy olcsó opció ami az átlag játékosoknak bőven elég. Ha esetleg most is van egy Xbox One vagy PS4/Pro a 4K TVdre kötve akkor azok sem tudnak 1080p(Pro 1440p)nél többet. Ha ez neked megfelelt idáig is akkor az S csak jobb lesz. Ismerek embereket akik átlag játékosok és sose vették észre a különbséget az X meg az S között pedig van nekik mindkettő. Az S emellett kiváló sokadik konzolnak is egy PC vagy akár másik márkájú konzol mellé.


Mivel viszont neked az X nem lesz opció a keret miatt ezért végigszaladnék mit is kapsz az S áráért cserébe:

- A Series S (SeS) mindent tud funkcióban amit a Series X, de a felbontása alacsonyabb. Ezen a gépen UGYANÚGY van 120Hz, Dolby Atmos/Vision, HDR, VRR(Freesync vagy ALLM), ray-tracing és a teljes HDMI 2.1 csatlakozás. A legtöbb játékban van 60fps opció.

- A Series Sben 360GB szabad hely van (és csak digitálisan lehet rá vásárolni). A szabad hely általában 5-10 játékra elég, de nagyban függ a játékok méretététől.


Általános méretek az Xbox Storeban amik géptől függően változhatnak:

Forza Horizon 5 kb 115GB (ezt konkrétan tudom, hogy Series Sen csak 103GB, szóval vedd figyelembe az alábbiaknál is)

Far Cry 6 kb 95GB

Warzone kb 84GB

Red Dead 2 kb 105GB

Ez majdnem 390GB szóval TALÁN még ráfér egyszerre ha a többi játék is kisebb valamivel. Azért a legtöbb játék nem ekkora batár, a CODok, Forza és az RDR2 kifejezetten nagy játéknak számít. Három dolgot tudsz ezzel tenni.

1, Vagy veszel egy hivatalos bővítőkártyát ami 500Gbtól 2TBig terjed, de ezek nagyon drágák még most így nem javaslom. Cserébe ezek megegyeznek a belső meghajtóval 100%ban.

2, Vagy törölgetsz és visszatelepítesz (nettől függően gyors vagy lassú) pl single játékokból mint az FC6 vagy RDR2 szerintem nem gond ha nincs mindkettő fent egyszerre.

3, Vagy fogsz/veszel egy legalább 128GBos USB3as külső HDDt és arra is telepíthetsz. Annyit érdemes csak tudni, hogy a jelenlegi generációs játékokat mint pl a Forza nem fogsz tudni futtatni róla, de az RDR2őt amiből nincs ilyen verzió azt igen. Tárolni bármilyen játékot lehet ezeken, legfeljebb vissza kell másolni a belső meghajtóra ha játszani szeretnél.


- A Series S - ha nincs egy játékból Series verzió - az Xbox One S változatot futtatja a alapból aminek lehet még 1080pnél is alacsonyabb a felbontás. Például bár az RDR2 baromi jól néz ki One Sen, de csak 900p és nincs belőle Series változat. Így hacsak a Rockstar utólag nem foglalkozik vele sajnos nem tudsz javítani a grafikáján hiába van újabb géped és jobb TVd.


A Youtube tömörítés ugyan ront a játékvideók minőségén, de itt egy videó a speciális Seriesre szánt Mátrix demóból ami az új konzolok grafikájának lehetőségeit kívánja bemutatni. Az egyik fele Series S, a másik fele Series X. Rakd ki a 4K TVdre és nézegesd https://www.youtube.com/watch?v=_nNBcEO3WRc


Az előbb említett Youtube tömörítési gondok miatt javaslom, hogy keress rá más 4K Series S gameplay videókra a platformon és az talán ad valami fogalmat arról mire számíthatsz és mi a különbség. Ezt a videót azért javaslom, mert ugyanabból a forrásból tartalmaz mindkét gépről videót, így az algoritmusok amik rontanak rajta kb egyformán kellene hogy érintsék a kettőt tehát valamivel reálisabb képet kapsz mintha külön feltöltők különböző videóit néznéd.

2022. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem inkább várok kicsit a konzolvásárlással és inkább egy series x-re ruházok be.
2022. jan. 19. 16:38
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

One X: Előző generáció.

Series S: Viccnek is rossz.

Series X: 2022-ben ennél gyengébb konzolt nem szabad venni, de a 4K eröltetése miatt mèg ezen is van több játék ami nem tartja stabilan az fps-t, szóval csodát ettől sem szabad várni.

Nem bánom, hogy megvettem, de még ez sem kompromisszum mentes, bele se merek gondolni, hogy a gyengébbek milyenek.

2022. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Megint az irreális elvárások? Emlékeztess kérlek melyik PC "kompromisszumnetes" 300 illetve 500 dollárért?
2022. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

#5

Látom a lényeg nem ment át.

Arra akartam rávilágítani, hogy valamihez még a piac legerősebb konzolja is kevés, szóval a gyengébb S-t semmiképp nem szabad venni.

De kérdésedre a válasz: PC-n lehet felbontást állítani. Ha egy játék akad 4K-n, akkor nem eröltetem a 4K-t.

Egyedűl ennyi bajom van a konzollal, amúgy imádom.

2022. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem meg pont hogy megszabad venni a series s-t

nekem is ilyen van

Kivállóan viszi a legújabb generációs játékokat amik alatt a rájuk optimalizált játékokat értem

De én főleg csak codozok ezáltal nekem bőven elég a napi max 1 óra játékra

Képminőségre való nyálcsorgatós hozzáállás meg kicsit sem izgat

Azért mert valamire az erősebb sem képes mert eröltetve van

attól még a gyengébb ugyanugy jó és használható

Szerintem csak a háttértár a gond, persze azis azoknak akik egyszerre 6-8 játékkal akarnak játszani na mert az nem fog menni

2022. jan. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Kivállóan viszi a legújabb generációs játékokat"

Erre a COD a legjobb példa? Azt egy közepes PC kiválóan viszi maxon.

Az S mennyire tartja stabilan a 30(!!!) fps-t pl egy Flight Simulatorban? Mert még X-en is akad szépen.

2022. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

wow

megoldás?

ne játsz olyan játékkal ami nincs jól optimalizálva

nem kell kapásból megvenni a játékot hanem elötte utánna kell járni hogy mennyire müködő képes

az írásodba így belelehet kötni azzal hogy akkor x et sem érdemes venni mert azon is van olyan ami nem képes vinni egy szarul optimalizált játékot

jó érveid nincsenek, így leszűrtem hogy veled nem érdemes foglalkozni. :D

2022. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

@King Kong

Az nem probléma, hogy vannak igényeid, de nem veszed észre másokét. A Series S átlagjátékosoknak készült akik nem számolgatják az fpseket és a felbontást. Most ebben a pillanatban is milliónyi Xbox One és PS4 van saját márkás "4K" televíziókra kötve ahol a játékok alulról nyaldossák a 1080pt és a 30fpst. A hatvanat meg 40 fölött értik. Ha csak nem valamiféle Cyberpunk katasztrófáról beszélünk akkor teljesen játszható ez a konzoljátékosok 90%nak. Sok Series S port még jobban is teljesít fps ügyileg mert vissza van véve bennük a részletesség. Milliók örülnek neki, hogy olcsóbban tudnak váltani új generációra mint legutóbb.


Egyébként a Flight Sim kevesebb fpst dob Series Sen ha érdekel: [link]

2022. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!