Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Bárba milyen hangfalak...

Egy Bárba milyen hangfalak legyenek? Milyen kihangosítás?

Figyelt kérdés

Üdv.


Lehet nyílna majd egy max 50 fő befogadására alkalmas kocsma vagy Pub, a hely nem nagy, olyan 60-70nm2

Mivel rühellem, hogy egyetlen pub-ba vagy bárba nem lehet beszélgetni az üvöltő pocsék zenétől, ezért én a minőségibb de halkabb zenére utaznék. Tehát fontos lenne, hogy a hangfalak a legszebben szóljanak, illetve szeretném ha 6-8 hangfal lenne, hogy egyenletes legyen a zene. Szóval 1000 wattos teljesítmény hangfalanként nem indokolt. A minőség tényleg fontos lenne, mert nem egy diszkó lesz, ahol csak a basszus számít meg a nagy hangerő. Mindezt persze pénztárcabarát áron szeretném kiépíteni. A zene pedig egy “Hifi” minőségű tömörítés-mentes streamer szolgáltatón keresztül valósulna meg. Szóval nem mp3 pocsék YouTube hang lenne :D A számítógépbe pedig egy komolyabb hangkártya kerül majd, ha ez indokolt. Azt hallottam, az olcsó gyári vackok nagy fehér zajt generálnak.

Szóval, köszi előre is a tippeket ;)



2022. jan. 18. 17:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Sorba kötést úgy értettem, hogy az Edifier ugye 2.0-s rendszer, és ha veszek mondjuk még egy ugyan ilyen rendszert, egyszerre a kettőt hogy tudom meghajtani? A sorba kötést így értettem.

Illetve a jelforrás alatt mit értetek? :)

2022. jan. 19. 20:36
 12/27 anonim ***** válasza:
Ne vedd a nyakadba ezt szerintem!
2022. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
youtube.com/watch?v=ss5ba0J4nlA LD Systems Maui 28 G2 egy pár kijönne a keretből. Bose L1 hasonló ha már minőségi rendszert akarsz.
2022. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszönöm :)
2022. jan. 20. 04:05
 15/27 anonim ***** válasza:

Edifier 3000 szép darab. Sokan dicsérik.

Budget ben ár értékben mindig jók voltak.

Design ban meg megosztóak.


Jel forrás ahonnan a zene születik :)


Párhuzamosan nem tudom hogyan lehetne ezt.

Ilyen béna Jack ketté ágazások vannak de khm... Azt kihagynám...


Biztos van olyan dac ami két felé tudja dobni ugyan azt a jelet.

Van egy olyan érzésem hogy nem lesz olcsó.


Ahogy nézem tud Coax, Optikai, USB-B, és analóg bemenetet kezelni.

Igen van BT 5.0 ami aptx (sok helyen sima BT van csak), de ezt ugye egyszerre 2 eszközt nem tudsz meghajtani.

Erősítő nem kell ugye mert aktív, de valami kell ami a jelforrást szétosztja.


Ezért mondtam hogy egy sima sztereó rendszert ekkora térben ha meg tudsz hallgatni, ami igen nem lesz a topp, de szépen szól, és nincs kavarás.

KEF amit írtam meg brutálisan jó darab. Streamer is van benne ugye.

Egy app -al működik.

Egy hifi szalonban sok embert láttak már, sok hangfalat ismernek.

Én a magamét főleg :) Nekem 50nm -en egy Dali Oberon 1 is volt próba képen, és megdöbbentő volt hogy az a kis doboz milyen jól helytált.

Szalonban meg be vannak járatva a hangszórók, szóval azzal sem kell "bíbelődni". Nem az van hogy kibontod és óhh ez nem jó... Pedig de csak hagyni kell zenélni kicsit :)


Látatlanban azt mondanám ne vegyél szerintem. Persze nem lehet mindent meghallgatni.

Bár látatlanban a jokert ajánlanám ami a Klipsch :D

Aktívban is van 3 féle verziójuk.

2022. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

“ Biztos van olyan dac ami két felé tudja dobni ugyan azt a jelet.

Van egy olyan érzésem hogy nem lesz olcsó.”


Igen ezen gondolkodtam, de itt is mondták, hogy nagyon nagy minőség romlást okoz. Szóval nem tudom, miképp lehetne 2 aktív hangfal szettet valahogy össze kovácsolni. :/

Mindenképp ragaszkodok a minimum 4 hangfalhoz de jobb lenne a 6db. Tidal-ról menne a zene mindenképp. Szóval jó bonyolult ez az audio. Nem lennék hangmérnök :D

2022. jan. 20. 11:33
 17/27 A kérdező kommentje:

[link]


Van elvileg optikai aktív elosztó, ami elvileg minőségromlás nélkül osztja szét ugyan azt a jelet. Csak mondjuk azt nem tudom, hogy optikai jeltovábbítás nem okoz e alapból veszteséget, mert ugye a hangfal akkor mindenképp átalakítja elektromos jellé.

2022. jan. 20. 11:39
 18/27 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem szétosztja hanem összefogja. Egy kimenete van. 4 bemenete van. Optikai jelet elképzelésem sincsen hogyan lehet szétosztani :)

Itt is nekem úgy tűnik hogy válthatsz épp melyik megy be az erőlködőbe.


Olyan erőlködő van ami 4 hangszórót meg tud hajtani. A-B csatornán.

Elvileg az enyém is tudja. 6 -ot is biztosan de nem kommersz hifiseknek :)


4 hangszóróval szerintem egyszerűbb lesz :D

Kábelezést azt majd vedd bele.

Valami all ine one erőlködő még bele férne az árba szerintem A-B kimenettel amelyik egyszerre meg tudja hajtani mind két csatornát.

Lehet valami vintage erősítő is olcsóért, akkor viszont kell egy streamer, ami PC is lehet persze, csak ott megint a belső zajjal kell megküzdeni.


Szerintem nem annyira bonyolult ez, csak nem értünk hozzá. Nyilván megvan a megoldás, csak attól félek hogy az önmagában felemészti a keretet...

2022. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Külső hangkártya lenne mindenképp, pont emiatt. USB-C-n keresztül csatlakozna a laptopra.


Amúgy ez nem tudom, jó lehet e


[link]


2 bemenet és 2 kimenet. Így 2db 2.0 aktív szettet csak tud kezelni. Azt akkor a 4 hangszóró meg is lenne. Csak nem tudom, jár e minőség romlással egy ilyen megoldás.

2022. jan. 20. 13:40
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom a 2x2 kimenetet rajta :)

Sima jobb és baloldalt csak.


Szerintem túl sok az eszköz és az elem a rendszerben.

Yamaha R-N303D Minden stríming szolgáltatást is tud. Csak CD -nem tud lejátszani. (Vagy valami hasonló holmi, Maratz MCR612 még ilyen de az már árban jóval feljebb van, hangban is, de még CD -t is tud )

E mellé hangfal és kábelek kellenek.

Kábelezésre pláne mondjuk banándugóval úgy elszalad 100k hogy öröm lesz nézni. Ugye egyforma hosszú kell, nagyobb távolság talán a 4MM -es. Nem kell szűz lányok combjain sodort, elég egy bézik QED (bár nem tudom ez van e szereletlenül), norston van inakoustik valami alap verzó tökéletes. Persze a dugók nélkül veszed hogy azt megspórold akkor figyelni kell hogy az erőlködőnél belemenjen a csatlakozóba a 4mm -es :) Denon Ceol 10-11 be nem megy bele dugók nélkül. Bár azt hiszem abba nem is megy standard dugó. Mindegy hülye példa mert az amúgy is csak egy pár hangszórót tud.

Ha egy helyről veszed akkor szépen mindent elő tudnak készíteni is akár. Neked már csak össze kell dugdosni.


700 nem olyan sok hogy ne lehetne ellocsolni.

Arra már mindenképpen jó hogy kellemes minőségű zene legyen :)


Továbbra is azt javaslom hogy menj el valahova a hangfalakat és erőlködőket is meg tudod hallgatni. Elmondják mit javasolnak.

Bejelentkezel. (Oktogon audio, Extremeaudio, kicsi de jó a netdepo. Digital szalon, kicsi eldugott de jó. Utóbbinak az agyára mentem mert gyári hibás volt a holmi, de segítettek :D Szerviz elhajtott aztán ők hívták fel hogy mi a fax? Gedeonaudio.hu -t is tudnám ajánlani, de ott nem tudom hogyan tudnál beleférni a keretbe. Magasabb kategóriás holmikkal van főleg tele első sorban erősítők terén. Hangszóró van neki 100k ért is) Kipróbáltok pár erőlködőt akár egyszerre 4 hangfalon hogy még is milyen...


Egy pár jobb hangszóró 100-160 (159k ra van belőve egy rakat.)

Ebből kettő. + erőlködő + kábelek + dugók + pocok kábelvezetők.

Lehet persze aktiv hangszóró is de lövetem nincs hogy ehet összekötni...

Hifi szalonban ezt is lehet el tudják mondani.


Ha nem BP -en vagy akkor is megéri egy napot erre rászánni.

Végére már tudod mit akarsz és a futár kiviszi ha összeszedtek mindent...

2022. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!