Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Bárba milyen hangfalak...

Egy Bárba milyen hangfalak legyenek? Milyen kihangosítás?

Figyelt kérdés

Üdv.


Lehet nyílna majd egy max 50 fő befogadására alkalmas kocsma vagy Pub, a hely nem nagy, olyan 60-70nm2

Mivel rühellem, hogy egyetlen pub-ba vagy bárba nem lehet beszélgetni az üvöltő pocsék zenétől, ezért én a minőségibb de halkabb zenére utaznék. Tehát fontos lenne, hogy a hangfalak a legszebben szóljanak, illetve szeretném ha 6-8 hangfal lenne, hogy egyenletes legyen a zene. Szóval 1000 wattos teljesítmény hangfalanként nem indokolt. A minőség tényleg fontos lenne, mert nem egy diszkó lesz, ahol csak a basszus számít meg a nagy hangerő. Mindezt persze pénztárcabarát áron szeretném kiépíteni. A zene pedig egy “Hifi” minőségű tömörítés-mentes streamer szolgáltatón keresztül valósulna meg. Szóval nem mp3 pocsék YouTube hang lenne :D A számítógépbe pedig egy komolyabb hangkártya kerül majd, ha ez indokolt. Azt hallottam, az olcsó gyári vackok nagy fehér zajt generálnak.

Szóval, köszi előre is a tippeket ;)



2022. jan. 18. 17:34
1 2 3
 21/27 BeefEater ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Plusz szerintem nem akarsz aktív hangfalat. Akkor messzire kell vinni a vonali szintű jelet, az mindenféle zajt összeszed (elektromos hálózatból, 2g telefon, stb), kell konnektor is a hangszórók mellé (plusz költség). És biztos lesz olyan vendég, aki majd el akarja tekergetni.

2022. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Tekerni nem tudja, mert fent lesz a falon konzolon. Plusz lesz egy tekerő a külső hangkártyán, azzal lehet csak a hangot levenni vagy ráadni. De meglátom, mi lesz hogy lesz :D Köszi mindenki tanácsát. Nézelődök a passzív falak közt is :)
2022. jan. 20. 19:12
 23/27 anonim ***** válasza:

Majd írd meg mi lett meg a címet :D

Elmegyünk megnézni :D

2022. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Ez azért nem most esedékes :D Tervezési fázisban van az egész :D Egyenlőre a stílus irányzatot kell kiválasztani, vagy is az meg van, csak azért ezeket a bútorokat össze válogatni sem kis meló. A bárt megépítetni így is macerás lesz. Amit tudok próbálok magam megoldani, mármint fizethetnék lakberendezőnek akik ilyen kocsmák kiépítését is megcsinálnák, csak egyrészt az nem az én ízlésem, másrészt kétszer olyan drága lenne :)

Mondjuk ez az audio fogott meg a leginkább.

2022. jan. 21. 11:21
 25/27 A kérdező kommentje:

Passzív falakban viszont nehéz normális rendszert kinézni. Mármint nézegetek, és a legtöbb bass reflex hangszóró, köszi… :D Piaci rés van itt kérem :D

Az Edifier S3000 viszont brutálisan szól, volt lehetőségem egy kiállított darabot meghallgatni. Hát nem semmi. Van rajta 4 mód is, nekem a dinamikus jött be. Elképesztően tisztán és jól szól, még úgy is, hogy spotify-on ment a zene, nem Tidalon vagy Deezer Hifi-n. Jaa és kábel nélküli a rendszer, nem is tudtam. Csak az egyikbe megy kábel ha muszáj. Nem semmi cucc, főleg így 230 ezres bruttó áron. Mindent lehet állítani rajta. Egyedül a távirányítója béna, eléggé rá kell célozni, de az legyen a legkevesebb. De az audio lesz úgy is majdnem az utolsó feladatok egyike így van idő.

2022. jan. 21. 11:29
 26/27 anonim ***** válasza:

Bas Reflex az trendi. Nem nagyon van olyan amelyik nem ilyen.

Edifier S3000 Pro is lyukas :D


Végén sima stereo lesz :D

2022. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
mindenképp minimum 4 hangfal lesz. Edifier egy studió hangfal. Igaz tud basszust is, elég durván, de nyílván nem egy bass reflex hangfal és nem is akarok olyant. Lehet az a tendi, de szerintem ritka rossz hangzást ad. Ez nem egy diszkó lesz, hanem egy beszélgetésre való beülős iszogatós dolgot kell elképzelni. Marhára nem kell basszus ide, meg hogy a mellkasom dübörögjön. Azért nem vagyok már 18 éves… Igaz lehet hogy 10 órától deep zenék mennek majd, de ott is csak az éjszakai hangulat vissza adása lesz a cél, nem az hogy táncolj :D
2022. jan. 21. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!