Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » RCA csatlakozó beletörött a...

RCA csatlakozó beletörött a hifi benenetébe, hogyan lehet kiszedni? Mágnes ártana? Más módszer?

Figyelt kérdés

A gombostű nem okozna gondot, ha avval piszkálnám ki? Ha megkarcolom, romolhat a vezetői minőség?

Fotón az "L" betű melletti bemenetben látszik is a csatlakozó fémdarabja, azt kéne kiszednem:

[link]



2022. jan. 29. 19:13
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Most nézem nagyításban, az RCA közepe nem műanyag? (És kürülötte a fém érintkező.) Mert akor talán jó volna, ha a bennragadt darabka közepébe -ami műanyag?- tűt szúrnék, és avval kihúznám, nem? Vagy az bajt okozna?
2022. jan. 29. 19:18
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Mágnes nem fogja szerintem. Valami olyat néznék, ami beleszorul, de elég szilárd, hogy ki lehessen húzni. Ceruza, ilyesmi.
2022. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, elnéztem! Amit megpróbálnék, persze nagyon óvatosan, a felforrósított drót vagy tű. Belenyomod - hangsúlyozom, óvatosan - megvárod még megszilárdul, és lehet kihúzni.
2022. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, köszi! A napokban ráér, így inkább várok többféle ötletet, aztán majd 2-3 nap múlva meglátom, mely módszerrel kezdem. Várom továbbra is szívesen az ötleteket!
2022. jan. 29. 20:05
 5/42 lali24 ***** válasza:
21%

nem fog menni, mert az rca középérintkezője nem műanyag.

(mondjuk, nem is lenne értelme)

2022. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
81%
Valamin ül a fém. Szerintem az műanyag.
2022. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 lali24 ***** válasza:
0%

hát, elég nagy baj lenne, ha műanyag lenne az a középérintkező.

egyébként valóban műanyag veszi körül - a szigetelés miatt- de maga az érintkező, az, ami belemegy az rca aljzatba, bizony fém.

2022. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Ugyanez a gyanum, amit az utóbbi írt. Nagyítóval megnéztem az eltört csatlakozót, és mintha nem fém volna belül. Majd ha eljutok oda, beleszúrok egy tűt a törött villába, sikerül-e (most nincs kéznél tű). Azért nem kár.

Viszont a hifi bemenetéért aggódom már, hogy onnan óvatosan tudjam kiszedni.

2022. jan. 29. 20:46
 9/42 anonim ***** válasza:
0%
Ha leveszed a készülék tetejét, belülről nem férsz hozzá, hogy kinyomd belőle?
2022. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
73%
9, Mifan?
2022. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!