Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » RCA csatlakozó beletörött a...

RCA csatlakozó beletörött a hifi benenetébe, hogyan lehet kiszedni? Mágnes ártana? Más módszer?

Figyelt kérdés

A gombostű nem okozna gondot, ha avval piszkálnám ki? Ha megkarcolom, romolhat a vezetői minőség?

Fotón az "L" betű melletti bemenetben látszik is a csatlakozó fémdarabja, azt kéne kiszednem:

[link]



2022. jan. 29. 19:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
17%

#19 mi is kérdezgethetjük az okos fejedet, hogy mi a lényegi különbség az egyszerű diszkrét fourier transzformáció és az fft algoritmus közt, csak mi nem ott vagyunk okosak, ahol te annak szeretnél látszani.


A belülről kitolós módszer megérhet egy próbát. Bekapcsolva kihúzod, aztán még az a törpefeszültség se marad a pufferkondikban, vagy ha mégis, akkor még mindig ártalmatlan. Jó, ha fémmel rövidre zárod a kondit valahol a bonyodalom közepén, attól szállhat el olyan alkatrész, ami nem is szokott, tehát ne csináld! :)


Egyszer szedtem ki ilyet ferdén beletolt tűvel, de inkább szerencse volt, hogy kijött.

2022. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Injekciós fecskendőt próbálnék még meg. Hát ha.
2022. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Kedves előző, de hát épp ezt kérdeztem, csak szinte senki nem reagált rá, hogy VÁKUUM? Megoldaná? Pl porszívó? Eddig arra csak egyvalaki reagált. Igen, a fecskenfdőre is gondoltam, csak az nincs. Porszívóm, meg van.


K É R D É S :

ÁRT a porszívó? Valaki velem is foglalkozhatna már, én tettem fel a kérdést. :)

Mert ha nem árt (nem vagyok műszaki ember, nem tudom), akkor jobb híján kipróbálom a porszívó vákuumjával kiszedni.

2022. febr. 1. 16:53
 24/42 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a porszívót, de szerintem annál jobban bele van az szorulva, mint hogy kivegye. Még ha nagyon jól el tudod szigetelni a cső végét, hogy ne szívjon mellé, akkor is eléggé kétesélyes, hogy kijön-e a beletört darab...
2022. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
#24 vagyok, ártani amúgy nem árt a porszívó.
2022. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

KÖSZI, megnyugtattatok... de nehogy zárlatot, vagy valami gondot okozzon a porszívó!! Mert akkor kvvva morc leszek... :/ Ti vagytok a szakik elvileg... Nyilván saját felelősségre porszívózom az RCA-t, de még most szóljon valaki, légyszi, ha ártalmas volna!

(Természetesen NEM lesz bedudgva a konnektorba a hifi, eközben.)

2022. febr. 1. 17:43
 27/42 A kérdező kommentje:
Egyébként ha mégis szét kéne szerelnem, belül nincs kondenzált áram, ami üt?
2022. febr. 1. 17:44
 28/42 anonim ***** válasza:
43%

17

„Édes Istenem, két ilyen zsenit... Vegye le a burkolatot, és tolja ki hátulról…”

Nézd meg ezt a képet:

[link]

Így lehet kitolni hátulról:

[link]

Te igen magas szellemi szintű, te világ esze.

2022. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
94%

21

9-es írta: „Ha leveszed a készülék tetejét, belülről nem férsz hozzá, hogy kinyomd belőle?”

13-as írta: „Szereld le a készülék tetejét, aztán nézd meg, hogy belülről ki lehet-e tolni. Előtte húzd ki a konnektorból. Nem ráz, kikapcsolás után a kondenzátorok rövid idő alatt kisülnek.”

Először lehülyézed őket, aztán leírod ugyanazt más szavakkal:

„A belülről kitolós módszer megérhet egy próbát. Bekapcsolva kihúzod, aztán még az a törpefeszültség se marad a pufferkondikban, vagy ha mégis, akkor még mindig ártalmatlan. Jó, ha fémmel rövidre zárod a kondit valahol a bonyodalom közepén, attól szállhat el olyan alkatrész, ami nem is szokott, tehát ne csináld! :)”

Igen, ez aztán „korrekt” volt, tipikus példája a taplónak.

2022. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
13%

„Egyébként ha mégis szét kéne szerelnem, belül nincs kondenzált áram, ami üt?”

Nem, mert kikapcsolás után a kondenzátorok rövid idő alatt kisülnek. Ha mégis szétszereled, előtte húzd ki a konnektorból.

2022. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!