Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tv okosítóval kapcsolatban...

Tv okosítóval kapcsolatban tudnátok segíteni? Nem értek semmi elektronikai kütyühöz:/

Figyelt kérdés

Van egy LG full HD tv-m, most tudtam meg, hogy ki lehet okosítani. Nekem igazából Netflixre, Youtube-ra és HBO go-ra lenne szükségem (amúgy a böngészőt mire szokták használni tv esetén?).

A kérdés pedig az, hogy hogyan is működnek ezek a kütyük. Rákötöm a tv-re és a távorányítóval tudom magán a tv képernyőn beállítani pl a filmet? Vagy a telefonom képernyőjét tudom megosztani? Vagy esetleg mindkettőt tudják? Filmehez jobb lenne, ha a tv-n tudnàm indítani, de pl 1-1 Youtube videónál jól jöhet, ha ki tudom tenni tv-re gyorsan a telefonomról.

Nekem a telefonom és az Ipad (ezen filmezek) is Apple, ez befolyásol valamit?

Valamint ezer fajta készülék van, segítenétek a választásban? Ahogy néztem kb 20k a reális ár, de ha van jó fajta olcsóbban, még jobb. Pl a Xiaomi Mi box S-t néztem. Ennél írja, hogy 4K-t tud, de ha a tv nekem csak full HD, akkor úgysem tudom kihasználni, nem? Van a Xiaominak Stickje is, mi a különbség a kettő közt?

Néztem még a Google Chromecast 3 nevűt is, ennek is jó értékelései vannak. Ez csak full HD-t tud, de gondolom nekem az jó. Bár árban szinte ugyanott vannak. Valamiért a Xiaomi box fejlettem technikának tűnik.

Melyiket javasolnátok? Esetleg más típus, ami bevált?


2022. febr. 2. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Kétféle eszköz van, az egyik Google Chromecast-család, a másik gyakorlatilag az összes többi. A Google eszközein videós streaming szolgáltatások vannak, a többin valamilyen Android fut, és ezeken kívül akár játékokat is telepíthetsz, ha elfér rajta. Közös, hogy a támogatott alkalmazások képét ki tudod tenni a tévére, ezután bármi mást csinálhatsz a telefonnal, mert nem az játssza le, hanem a külső eszköz ("tévéokosító"). Megoszthatod a telefon kijelzőjét is. Az irányítás történhet telefonos/tabletes alkalmazással (a legtöbb Chromecast), vagy távirányítóval. Választás előtt szerintem nézz bemutató videókat, van egy csomó a neten. A Google eszközeinél figyelj a generációra, mert bár az első is jó volt, azért komoly különbségek lehetnek.
2022. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem volt teljesen igazam, van még pl. az Amazon Fire TV, ami hasonló eszköz, de más alkalmazások/szolgáltatások is lehetnek, annyira nem ismerem.
2022. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de ebből kb semmit nem értek és nem sokkal lettem előrébb. Mi az a videós streaming?

És oké, hogy ki lehet tenni a telefonom képét a tv-re, de csak így lehet? Magán a tv képernyőjén nem tudok keresni/ megnyitni dolgokat?

A google-nél figyeljek a generációra, de azt nem írtad, hogy melyiket érdemes venni.

2022. febr. 2. 16:58
 4/5 lali51 ***** válasza:
2022. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan videót nézel, ami nincs letöltve fájlba, akkor azt "streameled", azaz letöltés közben nézed, ilyen a YouTube, és társai. Zenénél ugyanez, pl. webrádiók, spotify, stb. Stream ≈ áramlás. YouTube, Netflix, HBO tudtommal van mindegyiken (ezer más mellett). Ez egy önálló számítógép, telefonra csak az irányítás miatt lehet szükség, ha nincs hozzá távirányító, de a képét is kiteheted, ez csak egy lehetőség. Ahogy az is, hogy "kiteszed" a videók képét, ez nem kivetítést jelent, hanem szólsz az eszköznek (a megfelelő jelet nyomod meg), hogy inkább te játszd le azt a YouTube vagy akármilyen videót. A Chromecastról itt egy átfogó Wikipedia-cikk: [link]

Azt hiszem, most csak a 2018-as 3. generációt, és a mostani Chromecast with Google TV nevű távszabályzós modellt lehet kapni. Ha használt is jó, vehetsz korábbit is, a tévédhez gyakorlatilag mindegy.

2022. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!