Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet telefonálni a...

Hogyan lehet telefonálni a tablettel?

Figyelt kérdés
Lenovo Tab M10-ről van szó. Betettem a SIM kártyát, de csak sms-tudok küldeni, telefon alkalmazás nincs rajta, nem tudom hogy lehet vele telefonálni. Próbálkoztam tárcsázó appokkal, de nem működött. Ebben tud valaki segíteni?

#tablet #telefonálás #SIM kártya #telefon app #Lenovo Tab M10 #Tárcsázó app
2022. márc. 18. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg nincs benne telefonmodem, így a SIM kártya csak mobilnetre használható.
2022. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

A kártyán van aktiválva hangszolgáltatás?


"nincs benne telefonmodem, így a SIM kártya csak mobilnetre használható"

A mondat másik felővel ütöd az elsőt.

2022. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

- A kártyával lehet telefonálni? A tabletekbe olyan kártyát szoktak adni amivel nem lehet telefonálni, csak nezetni. Adatszolgáltatás van csak rajta, hangszolgáltatás nincs. Ergo telefonálni nem lehet vele akkor sem ha egy telefonba teszed be.

Ha ez a helyzet, akkor olyan kártyát tegyél bele amin van hangszolgáltatás!

- Az is lehet hogy a készülékben van a lehetőség letiltva. Rootolni kell a feloldáshoz

- Telefonmodem? Az mi? Ha sms és net van, akkor hangnak is kell lenni... nincs külön telefonmodem.

2022. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Gyárilag nincs rajta tárcsázó? Akkor valószínűleg nem képes gsm hanghívásra, a letöltött tárcsázók is a gyári telefon alkalmazást hergelnék. Ha ráhívsz, mi lesz?
2022. márc. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Ha netán a SIM-kártya cserét el akarod kerülni, akkor első körben meg is lehetnézni, hogy elérhető-e telefonálási "modul" az oprendszerben. Feltételezve hogy Android:


Az "App Manager" alkalmazás -> settings -> about the device

És itt keresni valami olyat, hogy telephony, de lehet más a neve, nem tudom.

Pl. nekem ez van a lista vége felé:

android.hardware.telephony

android.hardware.telephony.gsm

android.hardware.telephony.ims



[link]

De fent van F-droid -on meg talán google playen is.

2022. márc. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha SMS-t tudtál küldeni akkor működik a GSM, tehát elvileg nincs akadálya a telefonálásnak.
2022. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Az SMS nem hangszolgáltatás!
2022. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

#7-nek:


De ha az SMS működik, akkor elvileg a hanghívásnak sincs akadálya. De ez az internet-szolgáltatásra már nem igaz.


Lehet interneted SMS és hanghívás nélkül. De interneted CSAK SMS-el nem. Most nem a messengerről beszélek!

2022. márc. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Ismét #7-nek:


Az SMS, a hanghíváshoz adott plusz szolgáltatás. Extra.

2022. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A telefonomból tettem bele a SIM kártyát próbaként, szóval nem hinném, hogy a kártyával lenne gond. Ha hívni próbál valaki, amikor a tabletben van a kártya, akkor vagy simán nem vagyok elérhető. Ha a tableten beállításokban a keresőbe beírom, hogy “telefon”, akkor van találat, de app nincs.
2022. márc. 19. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!