Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetett e valami baja a nagy...

Lehetett e valami baja a nagy LG LED TV-mnek, a kisebb LG LED TV-mnek, és az LG LED monitoromnak a Kata ablaktisztítótól, hogy anyukám azzal tisztította le a képernyőjüket?

Figyelt kérdés

Anyukám már megint nem volt normális, ugyanis kora reggel elkapta a takarítási roham, és megpucolta az összes ablakot "Kata ablaktisztító" nevű szórófejes tisztítóval... Ami a nagy problémám, hogy a nagy LG LED TV képernyőjét, a kisebb LG LED TV képernyőjét és az LG LED monitor képernyőjét is ezzel a szerrel tisztította meg... Ő azt mondta úgy, hogy ezzel a Kata nevű ablaktisztítóval ráspriccelt vele a rongyra, és azzal törölte le... Viszont nem biztos, hogy ez igaz, mert én sajnos kinézem belőle, hogy a képernyőkre is ráspriccelte ezt az ablaktisztítót úgy, ahogyan az ablakokat és üvegeket kell tisztítani vele... Bár ez utóbbit ő tagadja, de sajnos hajlamos a hazudozásra, így ezt az esetet is feltételezni kell, hogy ez történt... Ráadásul még nem is áramtalanította egyik készüléket sem a tisztítás közben, vagyis bár nem voltak bekapcsolva, de be volt minden dugva (a hálózatba is), és stand by (készenléti) állapotban voltak (a stand by lámpa is világított)...


Ettől vajon szerintetek lett / lehetett e valami baja a nagy LG LED TV-nek, a kisebb LG LED TV-nek, és az LG LED monitornak, ha én nem tapasztaltam azóta semmiféle problémát rajtuk? Mármint a megjelenített kép minőségével kapcsolatban nem tapasztaltam változást / romlást, és a készülékek működéssel kapcsolatban sem...


OCD-s vagyok és jelenleg EZ az a dolog, ami NAGYON-NAGYON kínoz már reggel óta... :-S


Azt gondolom mondanom sem kell, hogy délelőtt emiatt HATALMAS cirkuszt rendeztem (Aspergeres is vagyok és a TV a MINDENEM), 2 utcával odébb is hallhatták az üvöltözésemet... Egyetlen egy dologban volt igaza csak anyukámnak, hogy a TV-k (főleg a régebbi nagyobb TV) képernyője NAGYON poros-koszos volt már, tényleg NAGYON-NAGYON, de ez engem nem zavart és nem tapasztaltam emiatt a megjelenített kép minőségében romlást...



#képernyő #tisztítás #meghibásodás #ablaktisztító #képernyő tisztítás #Kata ablaktisztító
2022. ápr. 15. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Pszichiater. Nem anyukadnak, neked.
2022. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szirty ***** válasza:
100%

Ha olyan ablaktisztítót használt ami nem károsítja a műanyagot akkor is lehet probléma.

Ha az ablaktisztítót a képernyőre spricceli, akkor az lefolyik a káva alsó pereméhez, ahol bejut a készülékbe.

Sok készülékben pont ott van egy elektronika ami a kijelzőt vezérli. ha az elázik akkor kampó neki.

Ezért soha nem szabad semmilyen folyadékot a kijelző felületére közvetlenül spriccelni. Még kifejezetten erre való monitor tisztítót sem.

2022. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Két eset kehetséges:

-Befolyik a cucc és kárt okoz.

-Nem folyik be és nincs semmi gond.


Szerinted melyik eset történt ha kérdezősködöl? Mert azért gondolom feltűnt volna segítség nélkül is, hogy baja történt a készüléknek.

2022. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Ismerős! :D Anyám is műszaki antitalentum - volt. Nem foglalkozott azzal, hogy tönkre mehet-e vagy sem, a lényeg, hogy legyen tiszta!

Ha reggel óta nincs baja, működik, akkor megúszták a készülékek szerintem.

De nyomatékosan fel kell hívni a figyelmét, hogy ne fújkáljon, mert akkor előfordulhat, hogy újat kell vennie!

2022. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Zzzoli ***** válasza:

Ha azóta nincs semmi baj, akkor megúsztad. Az a baj hogy vízbázisúak ezek a szerek, persze egy csomó adalékkal, de a víz nem tesz jót az elektronikának ha belekerül. Én nagy bőszen mindig a monitor tisztító habot használtam, de egyszer a több százezres házimozi erősítőm tetején, a lemezen kialakított szellőzőn beesett egy bubi.

Nekem meg először le se esett hogy miért döglött be. Tölthettem le pénzért a szerviz leírását, utána az alapján kereshettem a hibát, majd az aliról rendelhettem meg hozzá az alkatrészt, és nem utólsó sorban bonthattam ki a hdmi boardot és cserélhettem ki az smd ic-t. Vigyázni kell!

2022. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak a marcsival szabad , Kata nem ért hozzá
2022. ápr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#1: Én járok oda rendszeresen 18 éve, de anyukámnak is kellene, csak ő nem hajlandó, mivel nincs semmi betegségtudata, pedig én egyértelműen tőle örököltem ezeket a bajokat...


#2(Szirty): Az nem biztos, hogy ő is spriccelte (ő ezt tagadja is), csak azért vetettem fel ezt a lehetőséget is, mert egyáltalán nem lehet adni a szavára... :-(


#3: Jogos, csak mint írtam, OCD-s (kényszerbeteg) (is) vagyok, és emiatt hajlamos vagyok ilyenkor azt gondolni, hogy akkor is lett / lehetett neki baja, ha én nem látok rajta semmi problémát, mert lehet, hogy csak nem veszem észre, stb...


#4: Soha nem tanul még a saját hibáiból sem, de remélem az a cirkusz, amit emiatt lenyomtam neki akkor, eszébe jut majd az előtt, ha még egyszer ilyet akar megint csinálni... :-@


#5: Persze, tudom, ennyi elemi fizika tudásom még nekem is van, hogy az elektronikus készülékek nem szeretik a vizet...


Köszönöm Mindenkinek a választ, valószínűleg az lesz, hogy holnap este még írok az LG magyarországi szervizének / képviseletének egy email-t, ami kb. ugyanazt fogja tartalmazni, amit ez a kérdés is... Elvileg 24 órán belül válaszolnak, szóval hogy ha ők is azt írják majd, hogy nem lett semmi baja, akkor remélhetőleg már TÉNYLEG megnyugszom majd (mert még mindig nem sikerült teljesen megnyugodnom)...


#6: Nagyon szellemes...


Nekem a TV a MINDENEM, az életem, a filmek (TV-n való lejátszása) a NAGYON kevés örömforrásaim közül az egyik (legfontosabb), szóval én ezt NAGYON-NAGYON féltem... És NEM azért, mert nincs pénzem újra, ha elromlik, hanem mert ilyeneket SENKI NE csináljon az olyan dolgaimmal, amik nekem ENNYIRE fontosak (még anyukám SE!!!)...

2022. ápr. 17. 15:00
 8/13 Szirty ***** válasza:

" Az nem biztos, hogy ő is spriccelte"


Ez világos de ha te sem tudod hogy folyt oda folyadék ahova nem kellene amikor az eset történt akkor mi még annyira sem tudhatjuk.

Ezért írtam feltételes módban.

2022. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az alábbit írta nekem ma délelőtt az ügyfélszolgálat (talán ezt bemásolhatom ide személyes adatok nélkül):


"Nos az édesanyja pont segített a TV-n azzal, hogy megtisztította. Ugyanis a por/kosz a későbbiekben karcokat hozott volna létre, ha bármivel csak simán áttörlik. Ebben az esteben valóban lenne gond. Ami csak panelcserével lenne orvosolható. Jelen esetben ez nem áll fenn. Azonban érdemes arról tájékoztatni a hölgyet, hogy legközelebb is bátran tegye meg vagy esetlegesen Ön is megteheti. Viszont a tisztítás fontos lépései így vannak: A felületre semmiképpen se spricceljünk, csak puha anyagra, majd azt vigyük fel a kijelzőre. Minden esetben áramtalanítva legyen a készülék, ez vonatkozik bármely elektromos berendezésre is. Mivel elektromos rövidzárlat de akár tűz is keletkezhet, amennyiben ezt figyelmen kívül hagyják. Remélem sikerült Önt megnyugtatnom, használja egészséggel a terméket."


Azt hiszem most már TÉNYLEG megnyugodhatok... :-)

2022. ápr. 19. 16:47
 10/13 anonim ***** válasza:
10 év után először ezen felbátorodva én is letöröltem a monitort erre kieg a szemem a fényerőtol.
2022. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!