Az Amazfit GTS 3-ról mi a véleményetek? Vagy esetleg ebben a 60 ezer forintos árkategóriában milyen sport órát tudtok ajánlani személyes tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy GTS 2 mini órám van, ez 1 év után elkezdett vacakolni, folyamatosan újraindítgatta magát, az Alza ki is cserélte januárban. Azonban amit kaptam, ezen pontatlan a GPS, de ilyen 400-500 méterekkel mér teljesen mást, mint amennyit kellene. Közben volt egy GTS 2-m is, azon is teljesen pontatlan volt a GPS, hol nem találta a jelet, ha megtalálta, elvesztette, és szintén összevissza mért. Az Alza azonnali csere garival kicserélte, de az új is vacak volt. (Valamiért mindig így járok az okostermékekkel meg elektronikai eszközökkel, lehet, hogy van a 100-ból 99 tökéletesen működő, de én azt a maradék 1 selejtet kapom.)


Most nézegettem a GTS 3 órát, sok tesztet, reviewet, videót olvastam, néztem róla, és mindenki dicséri a GPS-t benne, hogy mennyire pontos. Igazából futó vagyok, nekem az lenne a jó, ha azt pontosan lemérné. 100-200 méter eltérés még nem is lenne gond, de ez a 400-500 már sok.


Nektek van személyes tapasztalatotok az órával kapcsolatban? Vagy esetleg ebben az árkategóriában tudnátok ilyen futós órát ajánlani? Zenét nem szoktam hallgatni közben, szóval nem kell, hogy legyen tárhelye, azonban az érintő képernyőhöz ragaszkodom.



2022. ápr. 24. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

nekem Garmin Vivoactive 3 van, futáshoz, túrához, kerékpározáshoz használom, és teljesen jó, pontos is, barometrikus magasságmérővel szintet is pontosan mér, távot 2 különböző terepi GPS-sel összemérve 50 km-en 1-2 km-vel mér többet, mint azok.

Ebből a 4-es verzió is nagyon jó.

A Garmin telefonos alkalmazása szuper!

Csak kicsit drágábbak, mint amit rászánnál, bár a 3-as nem sokkal.

2022. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
51%
Polar. A legrégebbi és legjobb sportóra gyártó cég, csak most mindenki Garmint vesz mert ez a divat. Ha a sok parasztvakító okosóra funkció nem kell, csak sportórának használod, akkor nincs jobb egy Polar M430-nál mondjuk. Most láttam, hogy 49.900-ért akciózzák a Dechatlonban. Ha meg az a fontos, hogy jól nézzen ki meg érintőképernyő meg ilyenek, akkor Polar Ignite, picivel 60 ezer fölött azt is meg lehet már kapni. Ha tényleg futó vagy és érdekelnek részletesen a sport közbeni adatok, statisztikák, szakmailag megalapozott kimutatások, prognózisok a teljesítményedről, akkor abban sokkal jobb a webes és telefonos alkalmazása a Polarnak, mint bármely más gyártónak.
2022. ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most találtam ezt az órát, [link] . A konkrét xiaomi aktivitás mérőkről van tapasztalatotok?


Valamivel többet tud, mint a gts 3, bár a GPS pontosságát csak akkor tudom meg, ha kipróbálom. Végülis úgy is van 14 napos elállás a vásárlástól..

2022. ápr. 27. 09:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Akit érdekel, végül megvettem a GTS 3-mat. Mindenki azt mondta, írta, adta elő, hogy tűpontos a GPS. Nos, egy 6,64km-es edzésnél 6,1kmt mért. Ennyit a pontosságról. 14 napon belül vagyok, elállok a vásárlástól, megnézem a Vivoactive 4 órát.
2022. ápr. 30. 14:40
 5/7 anonim válasza:
Honnan tudod, hogy a 6,64 km pontosan annyi? Nem szabad csodát várni a futó órák GPS-étől. Milyen körülmények között mérted a pontatlan távolságot? Házak között futva pl. teljesen pontatlan az összes, még a 200 ezres Garminok is.
2022. máj. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A táv pontosságát onnan tudom, hogy Google térképen megmértem, és anno a gts 2 mini is ugyanazt a távot mérte, mint amit a Google. Otthonról a Semsey parkig, ott 3 kör+ hazáig az 6.3 km. Ebben a kis kör a plusz az 343 méter volt. Illetve a kis körnél direkt néztem az órát, és azon csak 260-70-t mért. Na az tű pontos, hogy 343 a kis futó kör a parkban. Illetve ha 343 méternél majdnem 80 méter volt az eltérés a mérèsben...akkor bőven kijön 6.3-nál a +400-500. Régebben a garmin forerunner 230 házak között, 270-es pályán , városon belül, nagy beton dzsungelben nem hibázott sokat nekem. Ma teljesen ideális idő lett volna a gts 3-nak, és mégis ott volt a 10% tévedés távolságban. És az egy elég régi óra már, mégis tudott ennyit.
2022. máj. 1. 10:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahogy néztem alkalmazáson a térképet és az órán az edzèseknèl, teljesen más térképet mutat. Valószínűleg az van, hogy egy nagy szakaszon elvesztette a jelet és nem mèrte...
2022. máj. 1. 10:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!