Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hálóban sima, régi, képcsöve...

A hálóban sima, régi, képcsöves tv van, egy ideje furcsán viselkedik. A kép néha összeugrik kisebbre a két szélénél, íves alakban. Mi baja van a tv-nek?

Figyelt kérdés
Eleinte megütögettem oldalt és utána jó lett, most ez sem segít. Egy idő után pedig magától visszaugrik és jó. Menthető ez az állapot, vagy dobjuk ki? Amúgy nagyon jó kis tv.
2008. dec. 18. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem képcsövével lesz a hiba, ha jó TV érdemes egy TV-szerelőhöz elvinni, (képcső regenerálásra), ha javítani tudja olcsón, akkor érdemes megcsináltatni, ha viszont nagy a baja, akkor sajna ki kell selejtezni.
2008. dec. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Abbol amit leírtál én inkább a vonaltrafóra gyanakodnék. A régebbi készülékeknél tényleg előfordult ilyesmi, de könnyen javítható.
2008. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2008. dec. 19. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:

1.:A képcsőnek semmi köze a dologhoz."Regenerálni" a fekete-fehér képcsöveket lehetett,a fűtőfeszültség megemelésével.Szines csöveket egy elég komoly készülékkel lehet felújitani,a katódok jobb emmitáló-képességét növelve....


De egyiknek sincs köze a vizszintes(horizontális) mérethez,illetve annak időszakos,kontakthiba jellegű meghibásodásához.


2.:Itt gondolom a sorkimenő transzformátorra gondolsz..


Nagy valószinűséggel ezen a környéken lesz a hiba:vizszintes méret beállitó áramkör,East/West korrekció.



Az "oldala ütögetése" leirás miatt lehet,hogy egy rossz forrasztás...

2008. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!