Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik velünk így a...

Miért viselkedik velünk így a kutyánk? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Fél éves tacskó keverék kutyám 1,5 hónaposan költözött át hozzánk..addig a barátoméknál lakott, ahonnan családi okok miatt el kellett mennie és mi befogadtuk. Amióta csak megkapták minden nap áthozta a barátom hozzánk és szinte az egész napot velünk töltötte nálunk. Mégis mióta ténylegesen velünk lakik..teljesen ki van fordulva magából.. Nem hagyja a simogatást..állandóan a kezünk után kap..valamikor még morog is ránk.. :S Elvonul tőlünk..de persze van amikor rendesen játszik..egyedül ilyenkor viselkedik normálisan..imádja ha eldobunk neki vm-t..ő utánarohan és visszahozza.. Ja igen még az, hogy ha szólunk neki h jöjjön oda hozzánk..vagy leguggolunk tárt karokkal akkor sem indul el felénk..:S Azonban reggelente meg ha megjövünk valahonnan olyan örömmel üdvözöl hogy néha még be is pisil.. Komolyan nem értem..Talán az a baja hogy az első hónapban nem mi voltunk vele, nem mi fektettük le vagy nem minket látott meg elsőként reggelente? Barátom apukája volt így vele..és amikor átjön megnézni ..vele teljesen normálisan viselkedik..nem harapja..odabújik hozzá.. Tőlünk meg mintha félne.. Ha vk tud kérem segítsen.. :( 17/L
2011. okt. 28. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem össze van zavarodva.
2011. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát remélem hamarosan kinövi..
2011. okt. 28. 14:15
 3/10 Orsi26Varga ***** válasza:
Fél...Szerintem,hiszen végülis idegen helyen van még.Nem kell sokat piszkálni,vagy gügyögni neki,ha látja,hogy ott,a te otthonodban mindenki jól bánik vele,nem bántja senki,megszelidül,addig is etetni kell,itatni,meg hasonlók,de semmi képpen sem kell erőltetni a szeretetét,legalábbis egy ideig,meg kell várni,ameddig ő maga jön rá,hogy ott jó helyen van,és szeretik :)
2011. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
lehet igazad van.. :) köszönöm :)
2011. okt. 28. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szeret titeket!
2011. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hagyjátok hogy ő menjen oda hozzátok..esetleg juti falattal is lehet próbálkozni.. az a lényeg hogy ne ti menjetek oda simogatni hanem ő jöjjön, szerintem egy idő után már megszokja hogy ti vagytok vele..
2011. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fél meg örömében pisil be,vagy még szoknia kell a helyet sokat kell tanitani.
2011. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mi lenne ha kutyát vesztek magatokhoz akkor legalább egy-két szakkönyvet elolvasnátok..? -ennyit megérdemelne szerencsétlen, hogy kutyaként bánjatok vele és ne zavarjátok össze, ne tegyétek tönkre az életét!
2011. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ahogy azt korábban írták is, meg van szegény még egy kicsit zavarodva, de tényleg csak türelmesnek kell lenni hozzá, ugyanakkor finoman mutatni is neki, hogy abban a házban ti vagytok a főnökök.

Továbbá amit még tehetnétek az érdekében, hogy ha volt az előző helyen valami fekhelye, vagy játéka vagy bármi, ami a kutya szagát átvette, azt is hozzátok el, és adjátok oda neki. Sokat lendít a beilleszkedésen, és azon, hogy otthon érezze magát.

A tacskók általában barátságosak és alkalmazkodóak, de nem igazán tartoznak a könnyen "átruházható" kutyák közé.

A bepisilés... hát azt majd kinövi, csak arra figyeljetek, hogy igyekezzetek kikerülni az olyan momentumokat, amitől tudjátok, hogy bepisil. Tehát, hazaértek, hagyjátok, hogy fusson egy-két kört, és amikor elkezd kicsit lenyugodni, akkor simogassátok meg. Így talán hamarabb leáll erről.


Amúgy, nekem szálkás szőrű tacskóm van (konyhanyelven: drótszőrű), szóval tapasztalaton alapozva írtam a hozzászólásom.

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat :) megfogadom őket :)
2011. nov. 3. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!