Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen tévét válasszak ha...

Milyen tévét válasszak ha többségében HDMI-ről néznék filmeket,sorozatokat, laptoppal összekötve?

Figyelt kérdés

LG Tv-m volt, ami sima HD, de szeretnék FULL HD képes készüléket, laptoppal összekötve a színeket nem adta vissza kitünően, túl sárgás volt.

Smart tv/3d tv nem szükséges a márka szempontjából.


Melyik márka ajánlott, amelynek szép, valósághű képet tud nyújtani HDMI kábelen keresztül? Samsung, Sony, esetleg más?

Köszönöm a válaszokat :)



2022. máj. 30. 08:58
A kérdező szavazást indított:
Samsung
Sony
Panasonic
Hisense
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Samsungot ne, az felhősödni kezd. Panasoniccal nincs bajom, 2009-es még fénycsöves LCD, bár a képe nem olyan jó mint a Samsungnak, de legalább nem felhősödik (és kész csoda hogy nem égett ki még a fénycső). A többiről nem tudok nyilatkozni.
2022. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az az, hogy vajon a laptopod képe nem túl hideg-e, és emiatt tűnt sárgásnak a képe a tv-nek.

Először arról kellene megbizonyosodni, hogy mennyire színhű a laptopod képe, utána pedig a legtöbb tv képét is lehet állítani, kalibrálni.

2022. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valószínű nem a laptopommal van a gubanc, ez a második gépem (előtte Asus, most HP), ami ilyen képet ad, párom szüleinél a tv képe szebb, pedig nagyon pici philips tv.

LG TV-t próbáltam állitgatni, de sajnos csodát nem tudtam vele tenni, hogy legalább laptopom színeit tudná hozni.

Lehet régebbi márka miatt van, de nem szívesen fürödnék már be velük.

Első! Köszi a választ, ezt nem tudtam, pedig szemeztem Samsungokkal :)

2022. máj. 30. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem LG 43UP75003LF van, tökéletesen megy rajta minden (nekem bőven elég), egyelőre még a HBO Max is megy (ezt a tévét még tudtommal nem zárták ki), de én fogtam és HDMI kábellel összekapcsoltam a számítógépemmel, így aztán Netflixet, HBO Max-et, Amazon Prime-ot, de akár YouTube-ot (utóbbit mondjuk a tévébe beépített appal is) , szóval gyakorlatilag bármit tudok rajta nézni mindaddig, amíg fizetve vannak a streaming előfizetések.


Ha most televízióvásárlás előtt állsz, akkor - amennyiben nem vagy multimilliomos - nyilván van egy felső plafonod, egy maximális kereted, egy összeg, amit maximálisan hajlandó vagy rászánni. Na most nagyon nem mindegy, hogy ez a keret 70.000, 100.000,200.000 vagy 500.000 (esetleg 1.000.000). Ez nagyjából belövi a szóbajöhető készülékeket is.


Azonbelül pedig én első körben a boltban megnézegetném a számomra fontos technikai paramétereket (felbontás, hang,a tévé tudása),számbavenném, hogy mire kell nekem, hogy mekkora szobában, milyen körülmények között nézed (fényviszonyok, szobaméret,a szoba adottságai - hova fér el a tévé, stb.), ha pedig még mindig sok tévé maradt benn, akkor elvinnék egy műszaki vénával rendelkező rokont, barátot, ismerőst, aki - ismerve az én igényeimet és lehetőségeimet (lehetőség alatt nyilván arra gondolok, hogy nem lesz 2x akkora szobád a tévé miatt, stb.) - észérveket, racionális érveket felsorakoztatva segíteni tud a választásban, és nemcsak azzal, hogy válaszd ezt meg ezt a TV-t, hanem azt is meg tudja mondani, hogy miért azt és miért ne a másikat, vagy épp a épp miért ne másik öt vagy tíz közül bármelyiket.

2022. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Morzsi007 ***** válasza:

Én LG TV-t ajánlanám.

A színhőmérsékletet kellene megnézni, mire van állítva.

Amúgy, a filmek többségénél melegebb színeket használnak, ez sárgásabb vagy thriller, horrornál fakult, szürkés a kép. Ez ne tévesszen meg.

2022. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!