Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintem Samsung tv legjobb!...

Szerintem Samsung tv legjobb! Szerintetek is ?

Figyelt kérdés
2022. júl. 6. 21:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Tevedes, a Samsungnak volt sajat oled-je, csak jo par eve kivezettek. Nem ujak a piacon. Csak az oled onmagaban valoban jo kep eloallitasra alkalmatlan. Az LCD szinten. Ezert az LCD panelekkel kifejlesztett quantum dot technologiat raraktak a regi oledjukre. Igy lett egy LCD-t, oled-et kenterbevero, tenyleg mar-mar hibatlan, kompromisszum mentes kepernyo.
2022. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ugy is lehetne mondani, hogy a Samsung QD OLED az uj Pioneer Kuro. 🤭
2022. dec. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Morzsi007 ***** válasza:

Azért csak finoman a kijelentésekkel, neked ezért fizetnek?


A Samsung kifejlesztett talán 2004-ben oled technológiát, nem alkalmazták TV-kben, az azért nem teljesen egyezett meg a mostanival és gyakorlatilag ott állt a polcon. Az LG volt, aki TV-khez OLED paneleket készített 2010-es években más gyártóknak is, senki más, szóval mindenben LG panel volt, ha tetszik, ha nem.

A Samsung kicsit elkésett vele és most kezdte el a QD-OLED TV-k forgalmazását aranyáron. Ez ugyanúgy beéghet, mint a többi. Hogy mennyivel ad többet, azt nem tudom, de Te egy Samsung fun vagy, aki isteníti a márkát, én meg utálom. 😁

2022. dec. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ismet tevedsz. En is utalom a markat, foleg miota karbantartas-plc oldalon dolgoztam a Samsung gyartosorokon. Ami ott megy az LCD gyartason egy vicc. A sorvegi panel teszt szinten.

Ettol fuggetlenul objektiven, a QD OLED nagyon ott van.

Annyival ad tobbet, hogy az OLED szintelen, elettelen beuteset eltunteti a quantum dot.

2022. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
#13 Csak nem vagyok hülye (pláne nem fizetett...), a Samsung pont 10 éve kezdte tömeggyártani az 55 colos OLED-et. Előbb gyártott ekkora OLED-et mint az LG... Ráadásul már az is RGB OLED volt, minta mostani QD OLED, ezért írtam hogy a régi OLED-re rárakták a quantun dot-ot. Az LG nem RGB OLED-et csinál.
2022. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Morzsi007 ***** válasza:
Azt nem tudtam, hogy 2012-ben a Samsung előállt OLED TV-vel, ebben tévedtem, de leállt vele egy idő után valami oknál fogva. Közben az LG is elkezdte a gyártást lehet ezért. Az, hogy nem RGB egy dolog. Látni kell. Elméleti síkon minden szép és jó. Gyakorlatban meglátjuk. Elhiszem, hogy jobb, mint az LG OLED-je, csak mindig erősebb a marketing szöveg, a valóságnál. Ha feleannyiba kerülne, vinnék, mint a cukrot. És ez még mindig csak a panel. A jelfeldolgozó egységen is sok múlik, bár ezen a szinten azokkal nem szokott probléma lenni.
2022. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

2010-ben állt elő először OLED-el, csak az kisebb volt. Relatíve nagy méretben jött 2012-ben. Az LG követte őket.

Csak sejtem, hogy miért állt le az OLED-el a Samsung. RGB-t gyártottak, amit drágább előállítani mint az LG fehér OLED-jét. Valamivel még jobb képe is volt (akkoriban) mint az LG-nek, de annyival nem hozott többet, mint amennyivel drágább volt. Így árban rájöttek, hogy nem tudnak versenyezni az LG-vel.

Egyébként annyira nem drága a QD OLED, az 55 colos 500-550 eft. Az LG C2 is 480-550 között megy 55 col méretben. Már most megéri inkább QD OLED-et venni, ha kijön 2023-ban a 2. generáció, ami lentebb nyomja az árakat, az LG vagy olcsóbban adja a felső kategóriás OLED-jeit, vagy egyszerűen kikopik a prémium OLED piacról, mint anno a Samsung, és megmarad a második sorban az A szériás TV-ivel. Esetleg előrukkol egy quantum dot, nanocell OLED-el. Amivel járhat szintén úgy, mint 10 éve a Samsung az RGB OLED-el. Hosszú távon nem lesz versenyképes az ára miatt.


Fele annyiba sajnos semmi sem fog kerülni, mert akkor a kommersz IPS LCD-ket nem tudják eladni. :)

2022. dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Morzsi007 ***** válasza:

Majd egyszer talán.

Ahogy olvastam 2012-2015 között volt gyártása az akkori Samsung OLED TV-nek és nem tudta felvenni a versenyt a LG-vel. Most jön a visszavágó, és nekünk fogyasztóknak talán ez előnyünkre válik, hogy lesz konkurencia.

2022. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Morzsi007 ***** válasza:

Kicsit utána olvasva a dolgoknak.

Nem csak én tévedtem. 🤔


A Samsung régebben 10 évvel ezelőtt RGB OLED-et gyártot. A mostani QD OLED nem RGB OLED és más mint a WOLED, amit az LG használ. Csak infóként mondom. Attól függetlenül valamivel nagyobb a színtere, mint a WOLED-nek és más technológia is. Aztán, hogy mik lesznek a gyerekbetegségei, majd kiderül pár hónapon, éven belül, ha van egyáltalán.

2022. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az új QD OLED is RGB, triangle RGB elrendezésben. Nem tudom hol olvastad, hogy nem RGB, de még mikroszkóp alatti fotók is vannak róla, tisztán látható.
2022. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!