Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fejhallgató teljesen máshogy...

Fejhallgató teljesen máshogy hangzik különböző eszközök esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mai nap vettem egy hagyományos jack csatlakozós fejhallgatót, és azt vettem észre, hogy különböző eszközökhöz csatlakoztatva teljesen más a hangzása. Például laptopra csatlakoztatva borzasztóan jól szól a basszus, viszont a számítógépre csatlakoztatva ugyanaz a zene ugyanazzal a fejhallgatóval szinte teljesen másképp hangzik.


Mi a jelenség oka? Hogyan lehetne megoldani, hogy ugyanolyan jól szóljon a zene a számítógépen is ugyanazzal a fejhallgatóval, mint laptopon?


Én semmilyen extra hangkeverő alkalmazást nem használtam soha sem a laptopon sem a számítógépen, elvileg az alapértelmezett beállítások érvényesek mindkét eszközön, de ha van valami módja, hogy a laptop beállításait alkalmazzam a számítógépen azt nagyon szívesen alkalmaznám



2022. júl. 25. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy milyen oprendszerrel és milyen programmal játszottad le. Gondolom, különbözővel. Érdemes lenne pl. mindkét eszközön a winampot használni. Vagy, ahol rosszabb a hangzás, ott a hangkeverővel beállítani jobb hangzást, a winamptban pont van ilyen, ha jól emlékszem.

De lehet számgéphez gagyi hangkártya, laptophoz meg minőségi

2022. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi infókat!


-A laptopom operációs rendszere: Windows 7, az asztali PC-nek: Windows 10


-a zenét simán youtube-on játszottam le, és ugyan az a zene, ugyan azon a fejhallgatón teljesen másképp szól.


-Még egy észrevétel: a laptopon nem csak, hogy sokkal jobb a hangzás (tisztább/jóval erősebb basszus), de egyben sokkal hangosabb is szól. Pl a számítógépen a 100% az nagyjából olyan hangos, mint laptopon a 35-40%.


Valószínű, hogy a laptopban jó minőségű a hangkártya, mert az lenovo gamer laptop, a kérdésem csak az, hogy a számítógépben csak a hangkártyát le lehet cserélni (vagy ez bele van égetve az alaplapba vagy ilyen drágább cuccba - bocsi nem vagyok otthon az informatika világában) jobb minőségűre és szerinted megoldaná a problémát?

2022. júl. 25. 23:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg a forrás nagyon eltérő minőségű. Vszeg a laptopod hangkártyája sokkal jobb, mint a gépedé. Ha jó a füles, akkor simán hallatszik a különbség. Ahogy #1 is írta, erre való az equalizer. Állítsd be az ízlésednek megfelelő hangszínt. És nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségű fájlokat vagy streameket hallgatsz.
2022. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ilyen equalizerrel megoldható, hogy például lemásolom a laptopon a hangbeállításokat és ezt egyszerűen importálom a számítógépen? A laptop hangzásával teljesen elégedett vagyok, de nagy általánosságban minden programnál sokkal jobb a hangzása (pl: webböngésző, számítógépre telepített játék stb...) nem csak 1-1 lejátszó között van eltérés
2022. júl. 25. 23:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha eleve hangosabb a laptop, akkor az is lehet, a gépeden a hangerőszabályozó nincs teljes hangerőn, a laptopon meg igen. (A fő hangerőszabályzó, engem párszor már megtréfált.)
2022. júl. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van különbség, mert eltérő erősítők vannak a kimenetnél. Ha egyforma hangzást akarsz, akkor vegyél külső hangkártyát, amit át tudsz dugni szükség szerint.
2022. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-osnál a pont. Vannak gépek, ahol jobban spórolnak a hangkártyával, és gagyibb hangzás. Külső hangkártya a legjobb megoldás. Focusrite-ot ajánlom.
2022. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zenehallgatáshoz a külső hangkártya jó ötlet, neked bőven elég valami alapabb cucc, ha nem akarsz felvenni. Relatív olcsón van használt hk dögivel. Jó lehet a Focusrite tényleg, vagy pl. az öreg Tascam-ok is. Ez utóbbiak tényleg bagóért vihetők használtan.
2022. júl. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!