Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi értelme Magyarországon...

Mi értelme Magyarországon DAB-képes rádiót árulni? Lehet valamit még fogni a DAB-on?

Figyelt kérdés
2022. aug. 31. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg nem lehet, lekapcsolták, mert senki sem hallgatta. De hát amíg a rádiókban nincs ilyen funkció, nem is fogják. Most már egyre több DAB képes rádió van, de most meg azért nem fogják venni mert nincs mit fogni vele. Elég gáz a rendszer.
2022. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazi haszna, valamint a radiozas helyett sokkal inkabb podcastokat, spotify-t hasznalnak az emberek. A rendszert kiepiteni is jo draga lett volna, es a mindenutt elerheto 4/5G mobilhalozat siman atvette a szerepet. Tipikus elkesett technologia, mint annak idejen a Bluray vagy a SACD.
2022. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én nem gondolom, hogy elkésett lenne, a mobilhálózat teljesen más célt szolgál, és nincs mindenkinek korlátlan mobilnetes csomagja. Tudom hogy lekapcsolták. Azt nem értettem soha, miért (voltak) ilyen drágák a DAB-eszközök, amikor szerintem filléres hardver van bennük. Ehhez nem kell komoly teljesítmény. Az mondjuk tény, hogy ez nem nevezhető világsikernek. Egyedül a norvégok álltak át, de a helyi adók maradhattak az FM-en.

Sem a Blu-ray, sem az SACD nem volt elkésett technológia. 2005 környékén szó nem volt még streamingről, főleg nem ilyen minőségben. Ilyen szélessávú net sem volt még otthon sehol. Az SACD veszte szerintem a magas ár mellett az lett, hogy állítólag sokan semmivel nem hallottak jobb minőséget, mint a CD. Nem a technológia, hanem az emberi hallás miatt. Inkább pl. a DCC és a Digital VHS volt elkésett.

2022. aug. 31. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, azért valahol csak elkésett volt a BR... Sokkal kényelmesebb és költséghatékonyabb egy streaming szolgáltató, mint milliónyi lemezt tárolni és írogatni.
2022. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csakhogy streaming szolgáltató néhány éve érhető el, míg a BD elég régóta. Azzal inkább az volt a gond, hogy a lejátszó is és a lemezek is nagyon túl voltak árazva, minőségben pedig nem akkor előrelépés a DVD-hez képest mint a DVD volt a VHS-hez képest, ezért leragadtak a DVD-nél, amik a mai napig jelennek meg és ha nem is tömeges, de érdemi kereslet is van rájuk, mivel amikor a Disney beszüntette a kiadást 2019-ben elég sokan értetlenül álltak előtte, egyértelműen a streaming mesterséges felfuttatása volt a cél. Engem nem nyert meg, lehet hogy kényelmes, de folyamatosan fizetni kell érte és bármikor eltűnhet a kedvenced, lehet pár év múlva kedved lenne újra elővenni és hopp, pedig fizettél mint a katonatiszt minden hónapban. A lemez ellenben örökre a tiéd, amíg fizikailag meg nem sérül, ha vigyázol rá évtizedeket kibír.
2022. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!