Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés

Van olyan szakma/diploma, amivel meg lehet élni becsületesen itthon, vagy a külföldi összeszerelő munkás/vendéglátós/ takarító is jobban keres?

(Még gimis vagyok)


2022. aug. 27. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Bemásolom ide az egyik hozzászólásomat.

Németországban élő család gondolkodott azon, hogy van-e értelme Magyarországra költözni?


“Ne csak a fizetést vedd figyelembe.

Magyarországon:

- nincs jogbiztonság, helyette korrupt jogszolgáltatás van,

- várólistás az egészségügy + minőségi szakember- és eszközhiány,

- autoriter, korrupt politikai kultúra,

- kiszámíthatatlan gazdaságpolitika,

- ócska minőségű közoktatás,

- alacsony színvonalú alkalmazotti és munkáltatói kultúra,

- közüzemi szolgáltatások folyamatos romlása, mert rezsicsökkentés címszó alatt a kormány forrásokat von ki (lásd ivóvízhálózat),

- a társadalom alacsony szellemi kultúrája (pénzügyi-, jogi-, érzelmi analfabétizmus, demokratikus gondolkodás, politika ismeret és érdekérvényesítés hiánya (szolga mentalitás) stb.)


Magyarországon a hazaáruló parlamenti elittel és holdudvaraik és több millió együgyű, ostoba ember miatt (+ fentiek) nem lehet tervezni hosszútávon.

Így nem ajánlom a Magyarországra költözést.”


A válaszom továbbra is fenntartom:

- Nincs értelme Magyarországon maradni.

2022. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
És aki a fene akar egész életében rabszolga összeszerelő lenni, akinek azt is megszabják, hogy mikor hugyozzon? A "sok" pénz, mint motiváció édes kevés ehhez.
2022. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2022. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
#2 hmm.. érdekes hogy le lettem szavazva. Szóval akkor nektek, aki leszavazott, az összeszerelői lét az életetek csúcspontja?
2022. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem. :D

De mondjuk pincérnek, vagy eladónak-amik szintén nem elit szakmák, szívesen kimennék egyetem helyett, ha tudom, hogy jobban keresnék azzal mondjuk Németországban, vagy Svájcban, mint itthon.

2022. aug. 27. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Na akkor taka.
2022. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi bolti eladó jól keres, 2000 euró nettót.
2022. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szakma és diploma is bőven van, amivel lehet boldogulni itthon is
2022. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. jól mondja. nem csak a pénz számít, hanem hogy hogy érzed magad a környezetedben, hogy látod a jövődet, a leendő családod jövőjét stb.


persze valakinek működhet. egyre jellemzőbb, hogy az emberek buborékban élnek. van egy jó szakmád, jó munkahelyed jó fizetéssel. hétköznapokban elvégzed a munkád, a hétvégén meg fogod magad és elutazol valahova.


én például ezt csináltam az elmúlt időszakban. próbáltam ignorálni azokat a csatornákat, ahonnan szembe jön velem a magyar politika meg a kesergés. beültem az autóba és vezettem amerre akartam céltalanul.


nagyon jó munkahelyem volt, szerettem csinálni, ez is segített.


csak hát jelenleg mivel mi is igencsak függtünk az energiától, így belátta főnököm, hogy hosszútávon nem fogja tudni kitermelni a megnövekedett rezsiköltségeket, így szeptember 1-el bezárunk...:D


na szóval most én is azon gondolkozok, hogy irány külföld. nem a pénz miatt, hanem mert nem érzem, hogy ez a buborékban élés lenne a megfelelő életmmód.

2022. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő

A legtöbb haverom el se tudná képzelni az életét külföldön mert elvan otthon, ahogy a rokonságom is ódákat zeng a szuper magyar gazdaságról és kormányról

Én viszont kijöttem németbe és lusta ember létemre megtaláltam a jó munkahelyet ami jól fizet és nem szakadok meg a munkában, továbbá emberszámba vesznek


Itt kint sincs kolbászból a kerítés főleg a tesze-tosza politikai elit miatt, mindenre későn reagálnak, többnyire rosszul. Azt veszem észre, hogy németország elindult egy lassú leépülés felé ami majd 10-20 év múlva csúcsosodik ki mindenféle szempontból. Az, hogy ellenőrizetlenül, milliószámra jönnek a pakisztániak, afgánok, szírek, stb. meg lesz majd az eredménye később, arról nem beszélve, hogy milyen órási összegbe kerül az integrálásuk (van olyan afgán munkatársam aki évek óta itt van és azóta is kapja a havi 1000 eurós támogatást.. annak a pénznek lenne más helye is)

2022. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!