Glauess kérdése:

Melyiket vennétek meg a sennheiser momentum 4 vagy airpods pro? Vagy mit ajánlanatok? (Iphoneom van)

Figyelt kérdés
Tönkrement a sennheiser cx400 vezeték nélküli fülhallgatom 2 év után amit nagyon szerettem de a bal oldali már nem szól.

2022. aug. 31. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Sennheiser!
2022. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

A Sennheiser Momentum-sorozat első három modellje kb. egy vonatkatasztrófa volt hangminőség terén, még az olcsóbb CX400 is sokkal jobb hangminőséget biztosított. A Momentum 4 már egy fokkal jobb, de azt sem mondanám kiemelkedőnek. Az Airpods Pro nem egy rossz darab, de ár/érték arányban csapnivaló, az árának a feléért már sokkal jobb füleseket lehet kapni.


Én bedobnám a Lypertek PurePlay Z3 2.0-át, amiről a jó büdös életben senki nem hallott audiofil körökön kívül, viszont az Airpods Pro felébe kerül, és köröket ver rá. A Sennheiserre meg főleg.


[link]

2022. szept. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én erősen kétlem hogy a Sennheiser rendelkezne annyi fícsőrrel mint az Airpods pro. Lehet, hogy jobban szól, de azért nem csak ez a fő szempont egy fülesnél. Ez a fszság hogy "ár érték arányban nem éri meg" mégis kinek nem? Neked? lol... nekem meg igen. Akkor meg?
2022. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3

Akkor mégis mi a fő szempont?

2022. szept. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 kezdjuk ott hogy legyen kenyelmes, ne essen ki akar seta kozben, ne kelljen mindig a telefont elovenni ha zenet akarok valtani pl, plusz az airpods prot ahogy kiveszem a tokbol es beledugom a fulembe automatikusan racsatlakozik a telefonra, ha visszatakom a tokjaba lecsatlakozik, ha az egyiket kiveszem a fulembol megallitja a zenet, szoval ha valaki hozzamszol nem kell szenvedni meg a megallitassal, es ha visszatakom magatol elinditja ahol abbamaradt, van zajszigetelo funkcio ami egy hatalmas plusz, van zajatengedo funkcio is ami sokszor jol jon, az ujabban mar ez adaptiv lesz szoval ha zaj van korulotted magatol szigetel, ha nincs akkor atenged.


5 oran at birja a fules, a tok meg tobb napig is, szoval nem kell mindig toltogetni. Van spacial audio is vagy mi, amit mondjuk nem hasznaltam de jopofa.


Szoval nekem boven megerte, aki meg sajnalja ra a penzt vagy mert nincs neki vagy mert spur az meg hulyeseget ne terjesszen hogy nem eri meg…

2022. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tehát akkor neked jobb ha szar hangja van de ezeket tudja?
2022. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as: én nem ajánlottam a Sennheisert, de azért ne csináljunk úgy, mintha az AirPods Pro tele lenne exkluzív fícsörökkel :D


"kezdjuk ott hogy legyen kenyelmes"


Ez szerintem abszolút szubjektív, van, akinek az egyik kényelmesebb, mint a másik. Én az ilyen hosszú akksis megoldásokat nagyon nem szeretem, egyrészt hülyén néz ki, másrészt pedig kényelmetlen is, ha aktívabban használod, pl. futás közben.


"ne kelljen mindig a telefont elovenni ha zenet akarok valtani"


Ez full sztenderd feature, gyakorlatilag az összes komolyabb füles tudja.


"plusz az airpods prot ahogy kiveszem a tokbol es beledugom a fulembe automatikusan racsatlakozik a telefonra"


Ez szintén, én még nem láttam olyan márkás fülest, ami máshogy működött volna.


"ha visszatakom a tokjaba lecsatlakozik"


Ezt máshogy lehet? :D ha berakod a tokba, a füles kikapcsol, így értelemszerűen le is csatlakozik.


"ha az egyiket kiveszem a fulembol megallitja a zenet"


Ez megint olyan, hogy gyakorlatilag a vezetéknélküli fülesek megjelenése óta full sztenderd. Az én régi, 15 éves headsetem is tudta ezt, aztán az elsősorban telefonbeszélgetésre volt használható, nem zenehallgatásra.


"van zajszigetelo funkcio ami egy hatalmas plusz"


Hát az Apple zajszigetelő funkciója egy erős közepes, itt a Samsung és a Sony messze az etalon (nem is véletlenül, hiszen az AKG évtizedek óta gyártott aktív zajszigetelő fej/fülhallgatókat pl. az amerikai hadsereg, légierő és a Bundeswehr számára, aztán megvette őket a Samsung, a Sony pedig egyszerűen csak vérprofi).


"van zajatengedo funkcio is ami sokszor jol jon"


Ez megint full sztenderd.


"az ujabban mar ez adaptiv lesz szoval ha zaj van korulotted magatol szigetel, ha nincs akkor atenged."


Na ez az, amit szerintem a legtöbb felhasználó első alkalomkor ki fog kapcsolni. Alig várom, hogy a fülesem biciklizés közben érzékelje, hogy sok a zaj, bekapcsolja a zajszűrőt, aztán egyből el is b@sszon a villamos, amit nem hallok :D


A Sony XM3-as fülesei tudtak olyat, hogy ha valaki beszélt hozzád, akkor automatikusan átengedte a hangot. Egyből ki is kapcsoltam, mert közterületen, tömegben használhatatlan :D


"5 oran at birja a fules"


Ez nevetségesen kevés. Ez úgy 5 éve elfogadható volt, ma már 8 óra a minimum, 12 óra számít kiválónak.


"Szoval nekem boven megerte, aki meg sajnalja ra a penzt vagy mert nincs neki vagy mert spur az meg hulyeseget ne terjesszen hogy nem eri meg…"


Az általam javasolt Lypertek Tevi az összes általad felsorolt feature-t tudja (irányítható a telefon elővétele nélkül, kényelmes, stabil, automatikusan fel- és lecsatlakozik, megállítja a zenét, ha az egyiket kiveszed a füledből, el is indítja ha visszarakod, a zajszűrő technológiát a Sonytól vették, hangátengedést tud), cserébe hangminőségben köröket ver rá, 10 órát bír az akksi (a tok kb. 80-at), kisebb méretben, több codeckel kompatibilis, valódi nyomógombok vannak rajta, ipari szabvány dugókkal jön (tehát ha akarod, kicserélheted a gyári szilikon dugókat olyanra, amilyet szeretnél, ellentétben az Apple-szabvány dugókkal, ahol csak a gyári dugót tudod használni, mert ők nem követik a sztenderdet) full vízállók (IPX7, ellenben az AirPods Pro IPX4), és konkrétan egy AirPods Pro harmadába kerül.


Értem, hogy neked fogalmad sincs a fej/fülhallgatók világáról, csak annyit tudsz, hogy "őőő izé az Apple biztos a legjobb mert nekik jók a telefonjaik", de az AirPods Pro egy teljesen középszerű fülhallgató (amivel nincs semmi baj, a legtöbb ember számára bőven elégséges hangminőséggel és featurökkel rendelkezik), viszont az ára alapján a vezeték nélküli fülhallgatók felső kategóriájában lenne a helye, ahol már egyszerűen nem állja meg a helyét (de mégegyszer megjegyzem, a Sennheiser Momentum 1-3 sem, a 4-est én még személyesen nem hallgattam, de a legtöbb vélemény szerint azért egy fokkal jobb füles).


Az AirPods Pro olyan 80 euró környékén, ahol a Sennheiser Wireless CX400, Sony WF-C500, meg Jabra Elite 3 lennének a vetélytársai, egy kifejezetten jó füles lenne, ott tudna érdemben labdába rúgni. De hát kérem alássan, 300 euróért már a Sony WF-XM4, a Samsung Galaxy Buds 2, a Bose QuietComfort Earbuds, vagy az AKG N400 mind-mind sokkal jobb vétel lennének.


De mégegyszer, szerintem a Lypertek Tevit (másik nevén Pureplay Z3-at) egyszerűen annyira eltalálta a gyártó, hogy a nevetségesen alacsony, kb. 80-100 eurós árát figyelmen kívül hagyva is simán felveszi a versenyt a drágább vetélytársaival. Én egy vezetékes Moondrop S8-at (ami egy 700 eurós füles) váltottam le a Tevivel, otthonon kívüli használatra, és egyáltalán nem bántam meg. Az AirPods Pro-mat meg egy hét után lepasszoltam a húgomnak :D

2022. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 valóban nincs nagy rálátásom a fülesek világára, és igazából pont le is szarom, mert nekem ez bevált és tökéletes, innentől fogva mit törjem magam?


Amúgy meg előtte volt egy JBL 120-as vagy milyen fülesem, azért vettem ilyet mert a jbl jó cuccokat csinál, de ez a füles egy katasztrófa, kiesik a fülemből állandóan, nyűg összepárosítani a telefonnal, nem is szól olyan jól, és 30 ezer volt. Ja, és a neten nagyon ajánlották. Szóval én meghúztam a határt, és vége a próbálkozásnak.


Mint mondtam nekem ez tökéletes mindenre, és a pénztárcámnak sem érvágás, szóval felőlem lehet a Sony vagy akármi sokkal jobb, engem hidegen hagy.


És csak annyit mondtam, hogy a hülyeséget ne terjesszük hogy nem éri meg, nem azt mondtam hogy ez az isten. Nekem megérte. ENNYI.

2022. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát szerinted az "megéri", hogy inkább veszel egy full közepes fülest 300 euróért, mint egy kiváló fülest a harmadáért? A marketingesek álma vagy, haver :D


A JBL 120-at nem hallgattam, de kétlem, hogy annyira jó lenne, nincs túlzottan jó hírnevük az audiofilek között, inkább olcsó konzumtermékeket gyártanak, minthogy minőségi darabokat.


Lényeg a lényeg, az Apple AirPods nem egy rossz füles, de az árából veszel három Tevit, vagy ha ragaszkodsz az ismertebb márkákhoz, egy Sony XM4-et, vagy kettő Samsung Galaxy Buds 2-t, és bármelyikükkel sokkal-sokkal jobban jársz, mint egy AirPods Pro-val.

2022. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A sennheiser egy egész fejhallgató, több minden belefér, közbe az Airpods-ban vagy egy kis picsányi hangszóró. Sőt Sennheiser a legbízhatóbb márka hangzásban, az Airpods túlárazott xar (mint a többi Apple termék).
2022. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!