Már a 3. Logitech z906-om megy tönkre, ugyanazzal a hibajelenséggel. Hol lehet a hiba? Más hangrendszerrel is ugyan így járnék? a többi lent...

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy ha a családi körülményeim engedik max hangerőn hallgatom a zenét. Mostmár, egyszerűen nem tudok másra gondolni, mint hogy a zenehallgatási kultúrám teszi tönkre a hangfalakat. A hangfalak kb. fél éven belül ugyanazzal a hibajelenséggel, fokozatosan mennek tönkre , mégnem teljesen használhatatlanná válnak. Sok ismerősöm mondta h ne hallgassam olyan hangosan a zenét, az teszi tönkre. Na de könyörgöm, én csupán a gyártó által megadott technikai kereteket, lehetőségeket használom ki, és a gyártó által maximalizált hangerőn hallgatom a zenét, (közép hangerőn játszok, film) stb. tehát teljesen rendeltetésszerűen használom a rendszert. 11 hangerő pötty van a dekóderen, nem teszek v hekkelek oda egy 12, vagy 13.-at h még hangosabban szóljon! A gyártó határozta meg ezt a maximális hangerő értéket, és sehol nem írja a használati utasítás h nem szabad feltekerni addig, amit egyébként ők alkottak meg olyanra, h addig lehessen feltekerni. Garancia időn belül tönkremennek. Persze kicseréli az üzlet, de ez így rendben van egy közel 100 ezer forintos hangfalrendszertől?És postázgathatom kb fél évente? Most velem van a baj( de ha igen, akkor is rendeltetés szerűen használom), vagy a logitech ennyire gagyi? Cserélni szeretnék egy Genius SW-HF 5.1 6000V2 -re. Szerintetek azzal is ugyanígy járnék?

Vagy tudtok ajánlani valami megoldást? vagy 5.1 hangrendszert 180 ezer ig? (vedd le a hangerőt stb. nem érdekel mert, ez kb olyan ha ez így van,h ha veszek pl. egy videokártyát, akkor vegyem le a grafikát, meg állítsak be az fps limitet 30-ra, hogy a kártya ne 100%-on pörögjön, hanem csak 50%-on. Mert különben tönkre megy. A válaszokat köszönöm!



2022. aug. 31. 18:52
1 2
 1/20 anonim válasza:
84%

Persze, hogy a nagy hangerő miatt megy tönkre.

Ezek egyrészt végtelenül gagyi hangrendszerek, másrészt a max hangerőt nagyon kevés cucc bírja huzamosabb ideig.

Vegyél nagyobb teljesítményű eszközt, azt nem kell maxra tekerni.

2022. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Aztán a forráson lehúztad-e minimumra a hangerőt?
2022. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy példával próbálom elmagyarázni:

Veszel egy trabantot és mindig max gázon mész vele, amit csak bír mert mindenhova sietsz. A trabantot 2 naponta szerelni kell, mert mindig szétesik.

Vagy veszel egy sokkal komolyabb autót ami bőven kibírja azt, hogy állandóan, tökön-babon mész vele mint az állat.

Vagyis: mi a rongybatekert, hó'dkóros, taknyos, méteres, kékeres ló..ért nem veszel egy olyan hangrendszert ami megfelel annak amit elvársz tőle?

3 ilyen lodzsitek ócskavas árából már vehettél volna valami normálisabbat!

2022. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Mekkora a bemenő jelszint? Mert a gyár a max. hangerőt a szabványos vonalszintű bemeneti jelhez tervezi, ami kb. 700mV.

Ha neked olyan műsorforrásod van, amiből ennél több jön ki, akkor simán túlvezérelheted az erősítőt, négyszögesedik a kimenő jel, túlterhelődik a belső táp, stb. Ha csak a példa kedvéért 1200 mV a bemenő jel, akkor a hangerőszabályzó -6dB-nek megfelelő állásában érted el a "max. hangerőt".

2022. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha metaforánál maradunk, akkor nincs teljesen igazad. Mert vehettem volna trabantot, de minek ha tudom h nem elégíti ki az elvárásaimat, mivel eleve tudom h nem tud olyan gyorsan menni ahogy én szeretném. Ezért vettem egy "komolyabb" autót , ami elég gyorsan tud menni, csak ha gyorsan megyünk vele tönkremegy. Szóval szerintem ne legyen már egyáltalán elvárás az h egy zsír új cuccot veszek, és ne menjen tönkre fél éven belül!!! Úgy hogy rendeltetés szerűen használom. Eleve hogy mert erre adni egy gyártó akkor 2 év garit? nekik ebben mi az üzlet? bízott benne, h kedves és az aranyos vevők nem fogják úgy kihajtani amit egyébként azt engedélyezték? Vagy ahogy ők megalkották h addig lehet feltekerni a hangerőt? nem értem. akkor ennyi pénzért nem tudok hangosan zenét hallgatni soha többé? mert magával a hangcuccal(viszonylag) meg voltam elégedve, hangosan szolt, szép basszussal, nem torzított. és túl nagy elvárás h ne menjen tönkre fél éven belül? és ráadásul három?
2022. aug. 31. 20:13
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
A két felmerült kérdésre is válaszolsz két értelmetlen fröcsögés között?
2022. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Salx Narval ***** válasza:
80%
Én is arra gyanakszom, hogy a bemeneti jel túlvezérelt. Csak az a furcsa, hogy nem hallod a szenvedését szegény hangszórónk ilyenkor.:D Ha te hangosabban szereted hallgatni a zenét akkor jóval nagyobb teljesítményű cucc kell amit nem kell csutkára tekerni ahhoz, hogy neked megfeleljen a hangerő, de ezt már mások is ajánlották. Ne azon lovagolj, hogy igazad van e hanem orvosold a problémát értelem szerűen. Egy nagyobb teljesítményű szett pl fél hangerővel hallgatva sokkal tisztábban fog szólni mint egy koppra hajtott, azonos hangerőnél. Én amúgy igazat adok neked abban az esetben ha nincs túlvezérelve a bemeneti jelszint.
2022. szept. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Ne vedd zokon kérdező, de ez a Logitech cucc még csak a trabant kategória a hangtechnikai cuccok között. A 3 cuccod árából lazán lehetett volna venni 1 komolyabb használt hangfalpárt erősítővel.
2022. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
74%
ennyire ne legyél már debil az isten b#sszon met
2022. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
figyelmesen olvasnátok.....én azt írtam 3x ment tönkre, nem azt h 3x fizettem érte. garanciába kicserélték, és csak típusazonos termékre cserélnek. jobb esetben visszakapom a pénzem, de attól h 3x ment tönkre, nem kapok 3x annyi pénzt vissza....Istenem....az ilyenek inkább ne írjanak. ill világosan leírtam h 5,1 és nem hangfalpár kell. nem sztereó!
2022. szept. 1. 13:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!