Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik megbízható laptop...

Létezik megbízható laptop kölcsönző?

Figyelt kérdés

A laptopom augusztus vége óta szervizben van. Nem találnak hozzá alkatrészt. Hiányzik, bár itthon elvagyok nélküle. Viszont munkahelyi képzésre kell mennem két hét múlva ahol írták, kötelező a laptop.

Nem tudok senkitől kérni. Eszembe jutott hátha tudok bérelni. Ez megbízható megoldás?



2022. okt. 5. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus óta??


Egyrészt én már rég elhoztam volna, ha nem találnak alkatrészt akkor b.sszák meg, ezután sem fognak. Vagy megkérdezek más szervizt, vagy akkor elfogadom hogy nem javítható és kénytelen vagyok új (vagy akár használt) laptopot venni.

2022. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Eltört mikor kinyitottam és az alját cserélni kell. Azt mondta a szervíz olyan új a gép (2 éves..) hogy nem tud hozzá alkatrészt szerezni, így ott van nála szétszedve.

Eddig nem kellett használnom, de most ez nagyon kellemetlen.

Nem ez volt a kérdésem egyébként.

Tudsz olyan kölcsönzőt, ami megbízható és kiszállít országosan?? Nekem ezt jövőhéten el kéne intéznem.

2022. okt. 5. 20:02
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Munkahelyed adjon egyet!
2022. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

“ Eltört mikor kinyitottam és az alját cserélni kell. Azt mondta a szervíz olyan új a gép (2 éves..) hogy nem tud hozzá alkatrészt szerezni, így ott van nála szétszedve.”

2 éves laptop nem új. Emellett jogszabály írja elő a gyártónak, hogy x évig alkatrészt biztosítson, ha jól rémlik 10 évig

.

“Tudsz olyan kölcsönzőt, ami megbízható és kiszállít országosan?? Nekem ezt jövőhéten el kéne intéznem.” Munkahelyi kötelező képzésre a munkahely kell biztosítsa az eszközt

2022. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Emellett jogszabály írja elő a gyártónak, hogy x évig alkatrészt biztosítson, ha jól rémlik 10 évig"

Ez igaz lehet, de még az is, hogy csak EU-s terv.

De!

Azt már nem tartalmazza, hogy mennyi időn belül kell az alkatrészt leszállítani.

És most jön a másik!

3 éves Bosch mosógép elektronikus panelje tönkrement 2-3 év után.

Volt, hozta volna a szervizes 45e-ért! A gép volt 62e. Ca.10 éve.

Kötelező lesz 10 évig a gyártó alkatrészt adni? Megteszi, kielégíti a kötelezettségét.

De olyan áron, amire már nincs előírás, hogy élő ember nem fogja megvenni.

Azaz: ad egy árajánlatot, mire a vevő nem kéri...

2022. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

2


Szerintem téged átvernek, vagy nem tudom... Olyan új a gép, hogy nincs hozzá alkatrész? 2 év után? Ne már...


Mert azt megértem és elfogadom, hogy veszel iPhone 14-et, aztán felhívsz egy telefonost hogy létezik-e a hátlapra üvegfólia, és azt mondja, hogy annyira új termék, hogy még nem létezik hozzá. Ezt el tudom hinni. Vagy hogy a 2022-es X6 Bmw-be csak 3 féle színű üléshuzat érhető el, mert még új autó és még nem alakult ki rá a kiegészítők gyártása.


De hogy 2 éves laptopra valaki azt mondja, hogy azért nincs alkatrész mert nagyon új a termék.... 2 hónapig meg pláne nem parkoltatom a laptopomat egy szervizben, itthon is lehet a polcon... Aztán értesítsenek ha van alkatrész, és majd eldöntöm hogy kell vagy sem. De ez így elég fura sztorinak hangzik...

2022. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igaz. Biztos hazudok. :D

Nem értem miért kell mindig kötekedni. Nekem ezt mondta. Néhányszor érdeklődtem,de semmi fejlemény. Eddig elvoltam laptop nélkül, de most szükségem lenne rá.


A munkahelyemen meg asztali gépen dolgozok. Egyedül vagyok alkalmazott. Nem fognak laptopot adni nekem.

2022. okt. 5. 20:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7


Kérdező.... Én nem azt állítottam hogy te hazudsz, én azt mondom, hogy a szerviz kamuzik! Itt valami nem oké! Ezért írtam, hogy szerintem téged átvernek. Hozd el azt laptopot, mert hazudnak! Ilyen nincs, hogy 2 éves a laptop és nincs hozzá alkatrész mert még nagyon új... Ez hazugság. Akkor mikor lesz, majd 5 év múlva? Vagy van valamihez alkatrész, vagy nincs. Ha nincs, annak több oka is lehet, pl. ellátási problémák, stb. De olyan nincs, hogy egy 2 éves laptophoz ma nincs egy műanyag alkatrész mondjuk, holnap meg már lesz... Ez nonszensz.. Hazudnak.

2022. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én nem tudom. Nem értek hozzá. Az egész alsó részét cserélni kell. Olyan sikeresen eltörtem. Nagyon bánom. A képernyőnek nem lett baja.

Kérdeztem direkt, hogy meg lehet csinálni? Mondja meg ha nem. Azt mondta persze meg lehet. Csak várni kell az új alkatrészre, mert bontott se volt elérhető.

Lehet még felhívom, ha továbbra is ez lesz, akkor megkérdezek másik szervizt...

2022. okt. 5. 21:00
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
A szervízben a képedbe hazudtak. Talán már meg sincs a géped.
2022. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!