Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 100v rendszer bővítésén...

Laliiiiiippop kérdése:

100v rendszer bővítésén gondolkozik iskolánk, iskolarádió illetve műsorok bemondására szoktuk használni, a cél egy sportcsarnok egy bizonyos részén jól hallják a gyerekek a hangfalat. De milyen hangfalat vegyek erre a célra?

Figyelt kérdés

Kép a hangosítandó területhez: [link]

Néztem már 100v hangfalakat, de nem tudom eldönteni oszlopsugárzót vegyek, vagy hangfalpárt, ami jobban működne erre a célra.

Ezen az oldalon nézegettem: [link]

ezt a típust: [link]

vagy ebből inkább 2db? [link]

ezt is néztem 2db: [link]

Előre is köszönöm a tippeket.

vagy egy nagyobb teljesítményűből 1db?

[link]

Sajnos laikus vagyok a témában és olyan 80000Ft-100000Ft a keretünk hangfalakra



2022. okt. 27. 09:50
1 2 3
 11/30 qkker1 ***** válasza:
17%
2-eske kicsi szíved a családod!
2022. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
30%
qkika, házhoz mentél az első hozzászólásoddal a ló páratlan szervéért. Legalább próbáld meg emelt fővel elhordozni, és ne durrogj vissza, mert csak még szánalmasabb leszel!
2022. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 NTBS ***** válasza:
0%
A neten keresgélj.
2022. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
72%
NTBS válasza ismét „rendkívül” hasznos volt.
2022. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
37%

[link]

Ilyesmin is gondolkodnék, ha a karbantartó bevállalja, hogy rak egy kis zárt dobozt mögé.

2022. okt. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Hmm igen valóban es sem rossz ötlet, csak ebből gondolom több kellene
2022. okt. 31. 13:38
 17/30 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy 100.000 forintból sehogy sem fogsz kijönni.

Jelenleg az iskola 100 voltos rendszerén hány hangsugárzó van, mekkora összteljesítménnyel, és mekkora teljesítményű erősítővel hajtják meg?

Ugye jól értem, itt nem külön helyi hangosítás lenne, hanem a terem egyik részén, a hangsugárzók felé eső oldalán kéne szólnia annak, amit az iskolai hangrendszeren bemondanak, bejátszanak.


A monacor cuccok között is nézelődtél, az sem rossz irány ilyen célra.

Az általad linkelt cucc helyett inkább 2db ilyet tennék fel:

[link]

Mivel alapvető cél a jó beszédérthetőség, és nem a jó zenei hangvisszaadás, nem gond hogy csak 200 Hz-ig megy le. Viszont az általad linkeltnél 7dB-el nagyobb az érzékenysége, ami azt jelenti hogy ugyanakkora hangnyomás eléréséhez körülbelül negyedakkora teljesítményű meghajtás szükséges.

2022. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Szia köszi a tippet, jelenleg 27db 3w-os kis beag hangfal lóg egy castone cpa 350c 350w-os keverőerősítőn. Igen itt nem helyi hangosítás lenne, hanem a keverőerősítő adná a kis stúdiónkból a hangot az iskola felől azon a termen keresztül jönne a kábel. És egyiket a másik felé tenni vagy hogy oldanád meg a kivitelezését? Egy nem szólná be azt a területet?
2022. okt. 31. 21:16
 19/30 anonim ***** válasza:
59%

Betenném a két sarokba azon a falon ami a képen van, 45 fokban beforgatva.

Az erősítő bírni fogja, most alig 100W terhelés van rajta.

Azt írtad, a csarnok egy részét kell csak behangosítani.

Bár a képet nézve jó nagy csarnok.

Egyszer egy kb. ekkora csarnokban a tető fém tartószerkezetére tettük a hangoszlopokat, egy ekkora teremben 6 darabot (két sorban három-három darabot). Valahogy behangosította, de ha nagy zsivaj volt, azt már nehezen kiabálta túl.

Bár oda feéülre szerelve az általad linkelt 40 wattos Castone is jó lenne. De legalább 6 db, hogy legyen elég hangerő.

2022. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

A csarnok küzdőtere 20x40m. A legegyszerűbb megoldást próbálom keresni már régóta agyalok rajta. Az a gond nem tudom hogy szól egy ilyen 40w castone. Annyi tudok hogy a 3w-os beagok elég jól szólnak ahhoz képest hogy milyen régiek és csak 3w-osak. Nagyon laikus vagyok a hangtechnikában. kábel tekintetében valaki ezt ajánlotta: [link]

de ehhez nem hangfal kábel kell ilyen?:

[link]

Köszi az eddigi segítségedet.

2022. okt. 31. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!