Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 100v rendszer bővítésén...

Laliiiiiippop kérdése:

100v rendszer bővítésén gondolkozik iskolánk, iskolarádió illetve műsorok bemondására szoktuk használni, a cél egy sportcsarnok egy bizonyos részén jól hallják a gyerekek a hangfalat. De milyen hangfalat vegyek erre a célra?

Figyelt kérdés

Kép a hangosítandó területhez: [link]

Néztem már 100v hangfalakat, de nem tudom eldönteni oszlopsugárzót vegyek, vagy hangfalpárt, ami jobban működne erre a célra.

Ezen az oldalon nézegettem: [link]

ezt a típust: [link]

vagy ebből inkább 2db? [link]

ezt is néztem 2db: [link]

Előre is köszönöm a tippeket.

vagy egy nagyobb teljesítményűből 1db?

[link]

Sajnos laikus vagyok a témában és olyan 80000Ft-100000Ft a keretünk hangfalakra



2022. okt. 27. 09:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
59%

A 3 wattos BEAG-ok azért szólnak jól, mert egy viszonylag kis osztálytermet kell behangosítani.


A hangfalkábel csak azért jobb, mert ott mindenféle méricskélés nélkül be

tudod kötni fázishelyesen a hangszórókat. (Ha nem azonosan kötöd be, hanem ahogy sikerül, akkor az ellenfázisba kötött hangszórók hangja kioltja egymást, nagyon nyeszlett hangjuk lesz. Akármilyen 2 eres MT kábel jó hozzá, vagy 3 eres, ha épp van az iskola karbantartójának, legfeljebb egy eret nem használsz.

0,75-ös, 1-es elég, vastagabb nem kell, mivel 100 voltos a rendszer.

2022. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Értem, egy oszlopsugárzóval akarom kipróbalni mennyire hallatszik, aztán ha nem elég majd bővitjük utólag.
2022. okt. 31. 23:49
 23/30 A kérdező kommentje:
Vagy ezeket érdemes állítva elhelyezni? Mert netrn kereséd közben csak állítva láttam felszerelve.
2022. nov. 1. 00:04
 24/30 anonim ***** válasza:
59%

Mi is csak muszájból szereltük a mennyezetre, mert a falra nem engedték, pont a labdaveszély miatt.

Amúgy igen, függőlegesen szokták szerelni, függőlegesen szerelve lesz egy viszonylag szűkebb függőleges iránykarakterisztikája, és egy nagyobb vízszintes, 50-60 fok körül talán. Ezért mondtam, hogy tedd a sarokba.



Kedves 84%-os, gyerünk, rohanj, nyomd a pirosat, ugyanúgy mint ahogy tetted eddig minden válaszomra.

De ha esetleg megtennéd, hogy megosztod velünk nagy tudásod kútfőjét, és kifejtenéd, hogy mi miért nem jó, az még jobb lenne.

2022. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Ezek között vacilálok, mert olcsóak és ha nem lenne elég 2db belőlük tudnám még esetleg bővíteni a keretből. Ti melyiket választanátok a kettő közül?

2022. nov. 2. 13:30
 26/30 anonim ***** válasza:
37%
Az elsőt. Annak azért teltebb hangja lesz, és olcsóbb is. A hatásfoka is jó, 92 dB, és ha kettő nem elég, még 4 is belefér a 100-ba.
2022. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszi akkor az első lesz.
2022. nov. 2. 21:46
 28/30 anonim válasza:
17%
Szia! Iskolámban rádiós és hangósító vagyok. Szerintem az egész tornateremben körbe kéne tenni a hangfalakat. Legalábbis nálunk így van. Egy biztos, a SAL márkát messziről kerüljétek erősítők terén! A hangfalai egyébként nem rosszak :D
2023. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ha online rendeled, ki tudod próbálni, és ha nem tökéletes a célra, mehet vissza 2 héten belül.
2023. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Morzsi007 ***** válasza:
52%
Nincs más modernebb megoldás mostanság? Mikor gyerek voltam, akkor is hasonló rendszert használtak , azóta eltelt 30 év.
2023. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!