Ez a JBL mikrofon az Alin valószínű csak hamisítvány, és köze nibcs a JBL-hez?

Figyelt kérdés

valaki rendelt már és dícsérte, de gyanúsan olcsó. bár az is igaz, hogy a Sennheisert is igen jól lekoppintották, alig lehet az eredetitől megkülönböztetni.

mi a véleményetek?


[link]



2022. nov. 13. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván egy lemásolt utánzat!

Nem fog úgy szolni mint az igazi

2022. nov. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, ilyenkor mindig a konkrét különbség érdekelne. persze csak egymás mellé állítva a kettőt derülne ki
2022. nov. 13. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:

"Nyilván egy lemásolt utánzat!"

A kínábn gyártott kínai piacos terméket másolják? Ugyanazon a gyártósoron esetleg?

Ez EREDETI kínai.

2022. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

egyébként jól mondod, sokszor már a kínai gagyit is koppintják, na az aztán a fantasztikus.

mármint a JBL maga eredetileg kínai?

2022. nov. 13. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:

"mármint a JBL maga eredetileg kínai?"

Nem. Olvasd vissza a kérdésed amit kiírtál.

Meg azt is amit válaszoltam rá.

A JBL amerikai, ám a Samsung leányvállalata, gyártókapacitással Mexikóban, Magyarországon, illetve főleg Kínában. A kérdésben szereplő modell, egy kínai belpiacos modell kínai gyártással. Tehát semmi meglepő nincs benne hogy egy, a kínai gyártókat, beszállítókat egyesítő portálon tűnik fel a termék. Ahogyan hazánkban sem ismeretlen az OEM.

2022. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

oké, látom, magyon otthon vagy benne, de honnan tudod, hogy az a konkrét modell pont kínai belpiacos és kínai gyártású?


egyébként meg ez a bizonyos jelenség, hogy "ugyanazon a gyártósoron tolják le a nonamet is" nekem se ismeretlen, én a Sennheiser mikrofonok kapcsán találkoztam azzal, hogy van az eredeti, Sennheiser néven futó, de ugyanott készülő, és aztán van az egy az egyben ugyanúgy kinéző, csak más néven futó modell, negyed-ötöd áron (kicsit a műanyagborítás színárnyalatát változtatták meg, hogy azért eltérjen, de amint leveszi az ember róla a borítót, detto ugyanaz a kettő). azaz ez is OEM, ha jól értem.

érdekes dolog ez.


a JBL esetében meg eleve is azért bizonytalanodtam el, mert meglepően jó minőségű termékekkel is talkálkoztam már, hozzáértő is vacilált, vajon eredeti vagy sem. nyilván ha csak ennyi, ahogy írod, akkor megéri, hogy töredékáron megvegye az ember.

viszont anni a kérdés, hogy ha ennyire eltrejedt ez az OEM-módszer, akkor egyáltalán mi értelme van az "eredeti" darabot megvenni 5-10-szeres áron?

csak mert kínai belpiacos, ez miben fog megnyilvánulni?

2022. nov. 14. 06:30
 7/8 A kérdező kommentje:

na meg felmerül egy jó kérdés a hasonló OEM termékek kapcsán:

Ha berendelem, vajon megfogják a vámon, mert hamisítvány? mármint az ő szempontjukból az, de sokszor nem igazán értem, miből állapítják meg, de ez más kérdés.

2022. nov. 14. 06:36
 8/8 A kérdező kommentje:

hiába olvasom vissza, sajnos nem tudom értelmezni, amire célzol. vagy ha igen, akkor a mondatot nem értem.

de a legjobban ez érdekelne:

"egy kínai belpiacos modell kínai gyártással"

>>> oké, de és ?? ez mit jelent akkor?

2022. nov. 15. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!