Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a ragasztó helyrehozná...

Ez a ragasztó helyrehozná szódabikarbónával a DJI Mini SE bal első kar legvégének a letörését?

Figyelt kérdés

DJI Mini SE drón bal első kar vége tört le, a motorok előtt.

Neki ütközött tegnap csak a gallynak, aztán alig 4 métert szépen esett a fűbe. Az életbe nem számítottam volna arra hogy ez meg fog történni, főleg nem ennyitől, de mégis megtörtént. (az ütközéstől tört le ez fix, és nem attól hogy csak épp hogy lepottyant a fűbe kevesebb mint 4 méterről, az ilyen szép landolásnak számított a lábain, a leírás végén felteszek a sérülésről fotókat.)

Csak pár perc után esett le hogy komoly a gond, amikor megpróbáltam felszállni vele, sikertelen próbálkozás, mivel lefelé állt a motor meg a propellerek, észrevettem hogy el van törve, így igazán nehéz lett volna már.

A használat után is lehetett meggyengülve valamennyire az anyag? Fogalmam sincs, ennyitől tényleg nem kellett volna hogy ez legyen.


Na szóval, Pattex Palmatex megkötné a kettétört kart, vagy csak valami ultra super ragasztó? Használjak szódabikarbónát is? Vékony nem erős műanyag, nem nagy részre nyomom, és elvileg jónak kell lennie vele. Biztos használható lesz, ás jobb mint törötten, csak a kérdés hogy meddig. Amíg nem megyek neki újbol valaminek, tehát még csak az esélyét se adom meg neki hogy megint eltörhessen ezután, addig csak jó lesz, és biztos megtartja nem?

Hisz legutolsó próbálkozásomnál még a Cellux is megtartotta, nem is tökéletesen raktam fel pár réteget, 100 méterre mertem úgy csak felvinni a réten, persze volt elég rossz hangja meg már 15 perc után mozgott újra a kar, tehát nyilván mint mindenki gondolja semmit se ért. De azért valamennyire megtartotta és fel tudott simán repülni. tehát a gond kb. semekkora, működő a drón, hibátlan (lenne), csak külsőleg kéne ennek a kis szerkezet kis részénél található törést helyrerakni. Szerintem vannak ennél sokkal bonyolultabb javítanivalók is. Csak tartsa a ragasztó a 2 részt egyben, tehát a 2 rész ragadjon egybe, egy anyaggá.

Biztosabb úgy elkezdeni a javítást, hogy tudom valaki olyantól hogy így tényleg meg fog-e kötni és egybe marad, ami már nem fog szétjönni tényleg ragasztás után. :-)


Törés megoldásánál nyilván nem fogom a szervízt választani, lehet a többieknek van ilyenre pénz, nekem nincs, még garanciát se raktam a drónra, tudtam hogy jól fog működni, jól is működik mai napig teljesen, csak a 2 anyagot össze kéne rakni hogy ne mozogjanak jobbra-balra a törött karon levő propellerek ugyebár. Garancia saját magad által okozott károkra mellesleg nem érvényes, szerintem ennél a gyártónál is ugyanígy működik, de javítsatok ki ha nincs így. Az hülyeség, hogy csak még nagyobb baj lesz ha összeragasztod meg ilyeneket is olvastam, marhaság teljesen mivel ha ott azt valami erősen megköti akkor az még jobb lesz mint újkorában, vagyis a drón az újjászületik, az biztos. Csak 2 anyagrész eltört (annyira roppant meglepő hogy másnak is pont ugyanazon a helyen tört le amúgy DJI :D. Ezek szerint nem csak velem fordult már elő ez. Ott jóval könnyebben törik. Ideiglesen szeretném a jelen pillanatban orvosolni a törést, mert használnám. Ettől függetlenül most én biztos nem fogom abbahagyni a nyomatást, megyek szinte naponta helyekre, főleg így téli szünetbe, amikor több a szabadidő, és most kivételesen télt leszámítva tényleg jó, gyengén felhősebb az idő. Esetleg néha van egy kisebb szél és kész.


"Kicsit" leírom a véleményem a drónról, igazából eddig még soha nem tettem. Összességében elég jó drón, de van is bőven azért negatívum, először azokat írok le ide.

Őszintén megmondjam én erősebbnek hittem jóval ezt a drónt, az anyagját, de már nem most rájöttem hogy ez rohadtul de nem így van, nem az. Egy mondjunk telefont ami elejét totál üveg borítja, az üveg az pedig törékeny, de az nem karcolódott volna max. be ennyitől, egy drón ami sokkal magasabban, mondjuk egy 500 méteren száll, azt meg ilyenre csinálják meg? Tehát ez azért magasabban van értelemszerűen egy telefonnál, pont ez eshet nagyobbat, ennek kéne törésállóbbnak lennie. Azért hasonlítgatom a mobillal mivel elég

Én nem a gyártót akarom szidni, hanem a saját személyes tapasztalaimat írom le, értem én, hiába egy kezdő model 130 ezerért, akkor is elég gyenge. Nem tudom elhinni hogy nem találtak ennél erősebb műanyagot, plusz 2 repedés is van, egyik repedésnél még egy fél centis darab is kitört konkrétan, ez a 2 sérülés mind a földön történtek, nem is a repülésnél egyébként, a felcsatolt fotóimon minden jól látható, ráadásul már újonnan is észrevehető ezeknél a modelleknél, mint sok más gyengébb kütyü anyagain is hogy eleve ropog össze-vissza. Tükrözi is a minőséget. Nem szabad semmit se csinálni a drónnal, mert akkor egyből törik, még kb. a semmitől is. Nem írnék ilyet, de sajnos ez így van, vagyis nálam biztos így volt.

Hibák felmerülnek még az eszköznél.

Kell rá valamiféle jelerősítés, mert az alap az eléggé nem tud jól szuperálni, sokszor még a puszta közepén is még alig 200 méternél jelet veszt, de bezzeg magától egyből felmegy 500-ra, és ott visszajön a jel, és tudtam készíteni fotókat (de 200-nál már nem és érdekes módon a jeleket vesztette), valamikor magától felment ugye és így vesztettem el majdnem.

Kedvencem még amikor felment 500-ra és nem készített fotókat, csak 200méterről. Magyarul az emlék veszett el, nem egyszer volt már ilyen, borzasztóan idegesítő. Felmegy, ott is az élőkép, 50x megnyomom a fotó gombot a controlleremen, és a telefonomon is, nem tud képet készíteni, valahogy már a drón nem kaphat jelet, vagy nem tudom, max screenshotra van ilyenkor lehetőség, vagy 5 perccel később ha visszajön a jel készít 50 fotót, amikor már nem kéne. Én aligha hiszem el, hogy egy fotókészítésre már nincs jel, ha élőképre meg van még, sokszor fullos jelnél se akar. Komoly problémák ezek.

Nem lehet kikapcsolni néha (inkább a hidegebb időkben), valamikor ez miatt még merül tovább, és 5 percig kínlódok ezzel, bekapcsolásnál is volt egy jó párszor ilyen.

Egyik legkomolyabb probléma az a 30064-es hibakód, ami teljesen random tör elő és szoftveres, tehát a drónnak nincs baja. EZért is az egyik legiritálóbb, mint ha valami letiltaná. A legtöbb táv az 100km volt az utazásban, és ez miatt nem tudtam drónozni. Ez is inkább hideg időben, fagy körül, és amikor biciklivel megyek. Amikor 40km-t tekertem egy másik faluba, oda-vissza és nem csinált semmit, működőképtelen volt ezzel a hibakóddal, érdekes valamikor meg meg se kottyant neki és DJI app-ot újraindítottam, ment tovább, na én akkor olyan állapotba kerültem. (a hűvösebb szél miatt jobban kihűlhet a táskámban a drón, vagy nem tudom mi okozhatja ezt vele. Olyan hirtelen jön elő, az ember mindent megpróbál egy órán keresztül, fel nem sorolom, még a zseblámpával gimbal-ba világítós módszert is, és az sem segít.


Amúgy egy teljesen kiváló drón, brutális fotó/videók készíthetőek vele minden magasságból, 2.7k majdnem 4k nekem, ez is megfelel, sötétbe is jól szuperál.


Az ütközésről készült fotók az esetnél:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Tényleg megköszönöm ha valaki segít! :-)



2022. dec. 28. 20:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy ki tudja, lehet szódabikarbóna nélkül is megragad úgy hogy összefogja.
2022. dec. 28. 21:00
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél normális kétkomponensű ragasztót.

[link]

A ragasztandó felületeket felcsiszolva és letisztítva kell összeragasztani.

2022. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Most akkor mi a kérdés? Mert bár a novellát nem olvastam el (és nem is tervezem) de azt látom, hogy videókat promóztál a végén.

Szóval ragasztásra olyan ragasztót kell használni, ami az adott anyaghoz való. És ennyi.

2022. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első: Volt ilyen itthon már, és szinte nem is használtam, remélem meg fogom találni.


2.: Mégis milyen videó promózásról beszélsz? És még le is írtad hogy nem olvastad el, na ezt le se kellett volna írnod mert anélkül is észrevehető.

Hiányzott ez a megerőltető tanács, enélkül előrébb se jutottam volna, hogy mit ne mondjak, rendkívül értelmes volt. :-)

Reménykedek abban, hogy csak egy trollkodó hozzászólást írtál.

Csak szívből remélem ha neked is lesz valami kiadós gondod, ugyanilyen eszement típusú választ fogsz valakitől visszakapni.

2022. dec. 28. 21:28
 5/15 A kérdező kommentje:
1. még annyit, hogy a drágább univerzális erősragasztó (műanyagra is való, és a drón az egyértelműen abból van) is gondolom van annyira jó mint egy olcsóbb kétkomponens, vagy rosszul gondolom? Ha erősebb is az ez is erős nemde?
2022. dec. 28. 21:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Vegyél epoxit
2022. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Epoxi metal lenne a legjobb, de amit amit 2-es írt, az is jó lehet.
2022. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni külön kart is

[link]


útmutató a szereléshez:

https://www.youtube.com/watch?v=kURNNFgfjJQ


Lehet azért nem veszi a jelet rendesen, mert a lábában van az anntenna. Lehet az is megsérült az eséskor.


A hang azért van, mert a propeller belever a lábba.

2022. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Ki olvassa el ezt a hosszú ömlelgést?
2022. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a további válaszokat.


Epoxy lesz akkor a megoldás, ideiglenesen (aztán majd valamikor lehet karcsere, igazából kinézetbeli probléma nem nagyon érdekel, az a lényeg hogy tartósan újra rendben legyen)


Utolsó: Holnap én már nyomatnám újra, meg van szervezve a túra, csak hát közbejöttek a negatív dolgok. Amazonon meg 2 hét a szállítás, ami brutál sok. De még a pár napok is.

2022. dec. 28. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!