Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ebook olvasó? bővebben lent.

Ebook olvasó? bővebben lent.

Figyelt kérdés

Megéri ebook olvasót venni? Akinek van elégedett vele?

milyen előnyei/hátrányai vannak?



#Ebook, olvasó
2023. jan. 7. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Erről a témáról az elmúlt 15 évben itt és máshol is sokan és sokat írtak már, én is, nem fogom újra és újra leírni ugyanazt, keress rá.
2023. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előnyei, hogy ha legálisan megveszed a könyveket, akkor is általában olcsóbbak valamennyivel, szóval hosszútávon ha sok könyvet olvas az ember, akkor ezzel tud spórolni, és majd az ebook olvasó ára is megtérül lassan. Nyilván emellett az ebook olvasó mellett szól, hogy több száz könyvet is tudsz rajta tárolni, könnyű hordozni, viszonylag ritkán kell tölteni. Van amelyikben van háttérvilágítás is, ami számomra nem akkora plusz, de végül is ezt is lehet előnyként mondani. Akkor pl. angol-magyar szótárat is lehet a legtöbbre rakni, ami annyit jelent, hogyha pl. angolul olvasol, de nem értesz egy szót, akkor csak elég ráböknöd, és kihozza a jelentését.


A hátránya, hogy nyilván másmilyen, mint egy rendes könyv. Mármint, én szeretem a könyvet fogni a kezemben, szeretek a borítójukban gyönyörködni, stb. Nyilván ez az ebooknál nem játszik.


Szerintem az, hogy megéri-e, az emberfüggő. Szerintem jobb tényleges papírformában olvasni a könyveket, meg szeretem magaménak tudni a könyvet, de azért ha az ember sokat olvas, akkor annyi könyvet tárolni... na, kell oda a hely.

2023. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb 5-6 éve használok egy Kindle Paperwhite olvasót.

Utazáshoz tökéletes, de papír alapút még mindig jobban szeretek olvasni.

Nem bántam meg, de nem ugyanaz.

Ami a legnagyobb előnye, hogy nem foglal helyet a könyvespolcon (2000 fölötti könyv van már így is).

2023. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó 2 rendes válaszolónak.

igen, szeretek olvasni. Árban mennyi egy ebook olvasó?

2023. jan. 7. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:
2023. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri. En már nem is olvasok papír könyvet, csak ha olyan a könyv, hogy nem lehet megszerezni e-bookban. Elképesztően sajnálatos, hogy Magyarországon nehéz és drága legálisan e-könyvhöz jutni. Szégyen. És nem ertem az okát. Amazonon pl két kattintás. De az Apple e-book alkalmazásában is, csak telefonon nem szeretek annyira olvasni, bár legutóbb ott vettem meg a frissen megjelent trilógia 3. Kötetet. Ráadásul amerikai meg angol oldalakon egy frissen megjelent könyv 20 dolcsi az e-book változat 12. Magyarországon ha ki is adjak van kb 200-500 Ft különbség. Szégyen sajnos ahol tartunk ebből a szempontból.

Ezek a hátrányok. Amúgy nyilván egy csomó könyvet meg lehet szerezni rájuk ingyen, ami viszont nem egy becsületes út. De itt is el kell jutnunk meg odáig, hogy legyen e-book könyvtár pl havi díj ellenében olvashass legálisan, ahelyett, hogy letoltened illegálisan. Messze vagyunk meg ettől főleg magyar nyelven. De az is elég lenne, ha pl féláron lenne mindig az e-book a nyomtatott hoz képest. És adjanak ki mindent e-bookbannis. Már megérné mindenkinek.

Ezen kívül viszont csak előnyei vannak szerintem. Sokkal jobban szeretem. Be tudom állítani a betűméretet, stílust, nem kell villany az olvasásához, nincs az mint régen ha így fordulok akkor pont kitakarom a fenyt, nem kell fogni, hogy “nyitva maradjon” ott ahol épp olvasom, kevés helyen elfér 10000 könyv is.

2023. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!